Dorostenci nestačili na Vítkovice, junioři otočili zápas v Třinci

St.dorost: HC Energie - HC Vítkovice Steel 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Junioři: HC Oceláři Třinec - HC Energie 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
V prvnímu domácím utkání nového roku přivítali starší dorostenci tým Vítkovic. Hostům se po dvou třetinách podařilo získat náskok, který už se energetikům nepodařilo srovnat. Jejich jedinou branku obstaral Ondra Kubáč(na fotografii). Se soupeřem ze Slezska si mnohem lépe poradili junioři. Ti v Třinci sice třikrát prohrávali, v poslední desetiminutovce však Martin Rohan s Michalem Vachovcem strhli vítězství na stranu hostů.
Extraliga staršího dorostu, 7. kolo, pá 15.1.2010, KV Arena
Vítkovice
1:4
0:1, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 59. Kubáč (Vilhelm, Lintemer) - 12. Němec (Kubis, Hanulík), 26. Němec (Stránský), 40. Celner (Hanulík, Stránský), 44. Šebesta (Koziol, Holý). Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání:0:4, 1:4.
Karlovy Vary: Rauscher, Honzík -Hluchý, Vilhelm, Lintemer, Urbančok, Matyáš, Gombár, Troška - Táborský, Csamango, Winkler, Kubáč, Zadražil, Svoboda, Tomeček, Formánek, Gorčík, Beran, Vrána.
Vítkovice: Němec K., Bartošák - Hanulík, Koziol, Kubis, Pavelka, Zuzaník, Cháňa, Bail, Raška - Kilnar, Král, Němec E., Máj, Grubr, Stránský, Celner, Hudeček, Holý, Mareček, Šebesta, Kameníček.

Oba týmy do zápasu vstoupily s vysokým tempem. Otázkou jen bylo, kterému z družstev se podaří toto nasazení udržet déle. Domácí ještě v šesté minutě dostali šanci v podobě vyloučeného Celnera. Vítkovičtí si ale s oslabením poradili a po pár minutách se jim dostalo stejné příležitosti. Erikovi Němcovi se podařilo otevřít skóre zápasu. Domácí se snažili udělat vše proto, aby jednobrankový náskok srovnali. Nedaleko k tomu měl při přesilovce v poslední minutě první části Honza Urbančok, který nastřelil břevno vítkovické branky. Kotouč se ale od konstrukce odrazil mimo branku a tak museli energetici odejít do kabin se ztrátou jedné branky.

I přesto, že do druhé části nastoupili zelení v početní výhodě, tlak si vytvářel před brankou Honzíka vítkovický útok. A to se mu vyplatilo. Ve 25. minutě přidal svou druhou branku Erik Němec a zvýšil tak na 0:2. Po řadě vyloučení přišla opět nešťastná chvíle pro Honzu Urbančoka. Podruhé v zápase, podruhé v přesilovce, trefil pouze konstrukci branky Bartošáka. Hostujícímu týmu se dařilo zakládat útok a ohrožovat Honzíka, což potvrdili ještě tři vteřiny před koncem druhého dějství. Škvíru v brance našel Patrik Celner.

Do poslední třetiny vstoupili domácí s tím, že zkusí vše. Výsledkem ale bylo to, že jejich trestná lavice málokdy zůstala prázdná. Ve 44. minutě se čtvrtou brankou zapsal Jan Šebesta. Velký kámen spadl ze srdce Davidovi Honzíkovi, když se mu po střele Matěje Stránského odrazil puk od ramene do tyčky a od tyčky se rozhodl pro cestu za branku. Energetici se touto výhružkou nenechali zastrašit a odpověděli na ní svou první a také jedinou brankou v utkání. Bartošáka svou střelou překonal Ondra Kubáč. Poslední minutu si hráči na ledě „spestřili“ šarvátkou, která ale neměla šanci stavu nějak pomoct.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):Na začátku toho střetnutí jsme měli čtyři vyložené šance, které jsme neproměnili. Bylo to dílem jak výborného vítkovického brankáře, tak dílem našich nedostatků. Naopak Vítkovicím se pak podařilo využít přesilovku a převážit tak utkání na svojí stranu. My jsme se tlačili dopředu, ale z dorážek před brankou nám odskočily na tři góly a tím byl víceméně zápas rozhodnutý. My jsme se zmohli pouze na kosmetickou korekci výsledku. To mužstvo je ale hodně mladé a já věřím, že tato věková nevýhoda nám pomůže v příští sezóně.