Dorostenci po boji získali povinné body s PZ

SD: HC Energie - PZ Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Sobotní odpolední souboj s posledním Kladnem nebyl pro karlovarské starší dorostence procházkou růžovou zahradou, soupeř dobře bránil a pouštěl energetiky jen do mála brankových příležitostí. Trpělivou prací však nakonec svěřenci trenéra Eismanna došli k vítězství 3:0, na kterém se střelecky podíleli Michael Čejka, Martin Trapl a Tomáš Nguyen, čisté konto vychytal Ondřej Kuchař.
Extraliga staršího dorostu, 19. kolo, so 1.11.2014
PZ Kladno
3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 11. Čejka (Trapl), 39. Trapl (Davídek), 58. Nguyen (Pastyřík, Vodička). Rozhodčí: Grech – Hynek, Gerát. Vyloučení: 2:7, navíc Beer (KVA) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 79. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0.
Karlovy Vary: Kuchař – Vodička, Vápeník, Hrůša, Beer, Pajk, Bernáth, Prachař – Chodounský, Nguyen, Trapl, Svoboda, Čejka, Pastyřík, Horký, Hauzr, Davídek, Kurfürst, Janata
PZ Kladno: Melančin – Heindl, Straka, J. Kučera, Vlk, Němec, Slatinský, Libecajt – Dvořák, Lenárt, Molčík, M. Kučera, Lachman, Jizba, Starý, Jeřábek, Vostárek, Vach, Mrkvička

Obraz utkání Energie – PZ Kladno odpovídal postavení obou soupeřů v tabulce, ve které Středočeši zatím ukořistili jediný bodík a krčí se na beznadějně posledním místě. Domácí od úvodního buly měli velkou územní převahu a snažili se najít skulinu v obranném bloku soupeře před brankou. K aktivitě jim pomáhaly i nedovolené zákroky soupeře, při vyloučení Heindla měl v 7. minutě Vodička na holi úvodní branku, ideální nahrávku však poslal pouze do betonů gólmana Melančina. Skóre se tak měnilo až při hře v plném počtu, kdy Michael Čejka využil pohledného individuálního průniku Davídka a v dezorientované obraně soupeře nadvakrát protlačil puk za čáru. Do přestávky si ještě oba celky zahrály po jedné přesilovce, ale skóre už se neměnilo. Hosté se při hře proti čtyřem trápili a ani jednou v ní nevystřelili na brankáře Kuchaře, který se po siréně ještě nějaký čas musel zahřívat.

Začátek druhé dvacetiminutovky nepřinesl nic nového, energetici hýřili aktivitou a na uzdě je držel jen pozorný gólman soupeře. Melančin si dokázal poradit jak s přečíslením Pastyříka s Nguyenem, tak se dvěma individuálními průniky Davídka. Domácí gólman Kuchař se muset začít ohánět až později. Ve 28. minutě měl dokonce i štěstí, když Libecajtovu střelu ve vzduchu tečoval Vlk a skákavý puk těsně minul tyčku. Aktivitu Energie zbrzdil zákrok Beera na Lenárta, za který domácí bek obdržel 2 + 10 minut. Hosté stříleli pouze v úvodu této přesilovky, pak už se do pásma nedostali. Při hře v plném počtu už utkání ztrácelo na zajímavosti, domácí drželi puk, ale chyběla jim přímočarost, Kladenští si prostor před brankou hlídali dobře. Klidnější atmosféru v karlovarské kabině zajistil až ve 39. minutě Martin Trapl, který po nahrávce Davídka zvýšil na 2:0.

Ve třetí třetině už se žádné drama nekonalo. Středočeši nedokázali vyvinout žádný trvalejší tlak, který by je přiblížil skórování nebo dokonce vyrovnání. Energie si i nadále udržovala převahu. Definitivně rozhodnout mohla ve 46. minutě, kdy si zahrála krátkou dvojnásobnou přesilovku, více jak Vodičkovu tyč z ní ale nevytěžila. Blízko skórování byl také Svoboda, který u tyčky nepřehodil ležícího Melančina. Pojistka karlovarského vítězství přišla až v 58. minutě z hole Tomáše Nguyena, který v pokleku u tyčky dorazil puk mezi brankářovy betony. Energie zaslouženě zvítězila 3:0.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Z pozice postavení v tabulce to pro nás byla splněná povinnost, která se nám ale neplnila lehce. Soupeř dobře bránil a bohužel se zase naplno ukázala naše obrovská rezerva a to koncovka. Měli jsme spoustu střeleckých příležitostí, ale nedaří se nám je zakončovat. Návyky hráčů v koncovce jsou tak zakořeněné, že náprava chce delší čas a v dalších dnech se s tím pokusíme pohnout. Za víkend jsme udělali 6 bodů, za což jsme velmi rádi.