Dorostenci pomstili Ačko a porazili Zlín

K a r l o v y  V a r y - Dvakrát ve dvou dnech se na karlovarském zimním stadionu v Dolní kamenné představilo mužstvo HC Hamé Zlín. Den po A týmu přivítali dorostenci své moravské vrstevníky a vrátili jim prohru starších kolegů. V utkání mnoha tváří, kdy domácí byli nejprve lepším týmem, poté vyrovnaným soupeřem a nakonec přehrávaným týmem, porazili Zlín 3:2, po třetinách 2:0, 1:1 a 0:1. Vítěznou branku zaznamenal Pavel Kuběna.
Extraliga dorostu, 31., so 13.12.2003
Zlín
3:2
2:0; 1:1; 0:1
Branky: 4. Pfister (Račanský, Štryncl), 9. Mašek (Bauer), 31. Kuběna (Bauer) - 32. Mikšovský (Bula), 42. Vaněk (Suk, Karlíček).
Vyloučení: 9:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55.
Karlovy Vary: Závorka - Chotaš, Mašek, Štryncl, Zmeškal, Mrkvička, Boguský, Sláma, Bauer, Kuběna, Račanský, Pfister, Kalousek, Petružálek, Hájek, Hartman, Smolík, Dudek.
Zlín: Hrazdíra - Kočica, Rangl, Karlíček, Přikryl, Záhorovský, Višenka, Kočiš, Bula, Mikšovský, Suk, Vaněk, Staša, Ondráček, Jurík, Balajka, Ševčík, Černý.

Do utkání vstoupily Karlovy Vary velmi dravě. Již po minutě pálil od červené čáry Štryncl a Hrazdíra v brance Zlína měl s kotoučem hodně práce. Vzápětí po vyhraném buly v útočném pásmu vypálil od modré Zmeškal a jeho střelu ukázkově tečoval Račanský. Bohužel pouze do betonu brankáře. V polovině třetí minuty dostala rozjetá Energie možnost přesilové hry a skóre se již měnilo. Střela Tomáše Štryncla od modré čáry prošla přes změť těl až k Račanskému jehož střelu v pohodě dorazil Roman Pfistr - 1:0. Kolotoč Energetiků pokračoval, ale na konci šesté minuty se přeci jenom musel pozastavit, vyloučen byl Hartman. Zlínští dorostenci se snad poprvé pořádně podívali do domácího pásma. Přesilovou situaci sehráli výborně, avšak bez střel, jelikož obětavě bránící domácí ohrožení brankáře nepřipustili. První střela hostů tak přišla až v polovině osmé minuty, od modré čáry vystřelil Roman Staša. Tomáš Závorka v domácí brance se střelou příliš práce neměl. Po návratu vyloučeného hráče se opět rozjel karlovarský stroj a na druhou branku se nemusel čekat dlouho. Vražednou střelou od modré překonal Michala Hrazdíru Ondřej Mašek - 2:0. Druhá branka hosty probudila, naopak domácí lehce uchlácholila a hra se tak vyrovnala. Přesto se šancí najednou nedostávalo. Až v 15. minutě vyrazili na steč dva zlínští hráči na jediného karlovarského. Situaci vyřešili jako z učebnice, ale nad excelentním skluzem Tomáše Závorky mohli jen nechápavě kroutit hlavami. Stejně famózně si domácí brankář vedl s notnou dávkou štěstěny i minutu před koncem první třetiny. Před brankou se uvolnil Juraj Jurík a přesně vystřelil. Hbitý Závorka jeho střelu vyrazil na horní týč své branky. V zápětí z kruhu vypálil Michal Černý, i jeho střelu karlovarský fantóm s pomocí levé tyče vytěsnil.

Začátek prostředního dějství patřil jasně hostům! Karlovarská obrana mnohdy tak tak řešila velmi složité situace ve vlastním pásmu. Od modré čáry chytře nahazoval Přikryl, jen o chvilku později tvrdě střílel do připravené lapačky domácího brankáře Staša. Tlak Zlína gradoval ve 25. minutě, kdy se karlovarští nedostali z pásma bezmála tři minuty! Za zmínku stojí nebezpečná střela Mikšovského a po objetí branky střela kapitána Jana Buly s následným závarem v němž Závorka haškovsky pochytal co se dalo. Když byl na konci 26. minuty vyloučen Kuběna a těsně před jeho návratem i Račanský, nevsadil by nikdo na domácí dorostence ani halíř. Paradoxně Energii dlouhé oslabení pomohlo. Obrana se zformovala a vypjala k vynikajícímu výkonu, vždyť za bezmála čtyři minuty vystřelili hosté jen 2× od modré čáry. Navíc před návratem karlovarského hráče byl vyloučen Vaněk a Karlovy Vary tak mohly zaútočit. To se také stalo a z minima vykřesaly maximum. Po nahození Jana Bauera od mantinelu se šťastně trefil Pavel Kuběna - 3:0. Tříbranková radost nevydržela dlouho. Z prvního útoku po vstřelení branky se prosadili i hosté. Adam Mikšovský vyslal bombu z levého kruhu. Výborně chytající Závorka si vybral slabší chvilku a střela s tečí lapačky propadla do sítě - 3:1. Následující minuty vypadaly, jako by oba týmy byly se stavem spokojeni. Až do konce třetiny mohly diváky nadchnout jen dvě herní situace. V čase 39:20 po chybě zlínské obrany ujíždí Jan Bauer, jeho střelu vytěsnil Michal Hrazdíra na tyč. Ihned z protiútoku zatáhl za záchranou brzdu před pronikajícím Mikšovským karlovarský obránce a rozhodčí nekompromisně zkřížil ruce nad hlavou. K trestnému střílení se rozjel sám poškozený. Nájezd však provedl velmi ležérně a ke střele se odhodlal až několik decimetrů od Tomáše Závorky, ten tak mnoho práce neměl.

Do posledního dějství stoupili jasně lépe domácí. Pomohla jim k tomu dohrávaná přesilová hra z předchozí třetiny. Situace jednoho muže v poli navíc se povedla velmi pěkně na pohled, nikoliv však na efekt a tak soupeř trestal. Po návratu svého spoluhráče snížil na 3:2 po přihrávce Suka Daniel Vaněk. Energie se od této chvíle možná dost překvapivě rozhodla soustředit na bránění výsledku a dění na ledě rázem změnilo obraz. Zlínští medvědi útočili, tvořili hru, mezitím co domácí pečlivě a obětavě střežili střední pásmo a obranou modrou čáru. V přesilové hře na začátku 48. minuty byli hosté od vyrovnání jen milimetry. Z kruhu nadvakrát vystřelil Kočica, ale štěstí přálo domácím. Hra se pomalu přehoupla až do poslední pětiminutovky. Domácí neustále pečlivě bránili střední pásmo, k čemuž jim pomáhala i značná nedisciplinovanost hostů, kteří si v úzkosti nad dobrou obranou činností Karlových Varů často pomáhali fauly. Poslední šanci na remízu získali medvědi při vyloučení Libora Dudka. V přesilové hře střílel od modré Rangl, z kruhů Vaněk a Karlíček, po chybě domácí obrany z úniku Kočica a posléze opět dvakrát od modré čáry Rangl. Výborně chytající Tomáš Závorka byl vždy včas na správném místě a s velkou pomocí obránců situace ustál. Když byl dvě minuty před koncem za velmi netaktický faul vyloučen hostující Ondráček, mohli si již domácí dorostenci svou patnáctou výhru v sezóně v klidu pohlídat.