Dorostenci přerušili černou sérii vítězstvím s čistým kontem

Dorost: HC Energie – KLH Chomutov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
V souboji celků ze středu tabulky a regionálních rivalů patřil led v Dolní Kamenné jasně domácím energetikům. Většina hrací doby se nesla v duchu jejich soubojů s výborným brankářem soupeře, kterého překonali pouze Jan Urbančok a Vojtěch Tomeček. Na zisku tří bodů po sérii čtyř porážek se prvním čistým kontem v sezoně podílel i gólman David Honzík (na snímku).
Extraliga dorostu, 43. kolo, pá 13.2.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
Chomutov
2:0
0:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 24. Tomeček (Valeš), 45. Urbančok (Valeš). Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 43. Průběh utkání: 2:0.
Karlovy Vary: Honzík - Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška - Táborský, Bečka, Winkler, Sýkora, Zadražil, L.Vrána, Svoboda, Kubáč, Tomeček, Kverka, D.Záhora
Chomutov: Příhoda - Havel, Drobný, Hejna, Fiala, Kuryl, Čížek, Kolář - Hlava, Megela, P.Bauer, Lenhert, Huňady, Tichý, Toušek, Chytrý, Šaržík, Neuman, Taraška

Do bitvy celků ze středu tabulky vstoupili podstatně aktivněji domácí hokejisté, kteří v prvních minutách svého soupeře prakticky nepustili k puku. Z mnoha střeleckých pokusů energetiků jmenujme alespoň nebezpečnou dorážku brankářem Příhodou vyraženého puku v podání Ondřeje Kubáče. První práce pro gólmana Honzíka na druhé polovině hřiště přišla až na samém konci páté minuty, kdy na lavici trestů usedl Táborský. Více než jednu ránu od modré však Chomutovští z početní převahy nevytěžili a hra se vrátila k předešlému obrazu.

V osmé minutě své brankářské kvality předvedl Příhoda, když se stačil včas přesunout proti střele Daniela Záhory, jež následovala po křižné nahrávce od Zadražila. Souboj domácího kapitána s gólmanem hostí pokračoval i po následném vhazování, Záhora sám před brankou tentokrát mířil mimo tři tyče. Podobně si počínal i další domácí útočník Vojtěch Tomeček, tentokrát dokonce při nařízeném trestném střílení v polovině třetiny.

Bezbrankové skóre vydrželo i při první přesilové hře domácích. Spíše než rozladěná muška forvardů byla tentokrát příčinou forma chomutovského brankáře. Zákrok lapačkou proti střele Záhory, jemuž před prázdnou branku ideálně namazal Liška, by jistě zasloužil juniorskou zlatou helmu.

Zaslouženého vedení se domácí dočkali na začátku prostřední části. Sýkora bojující před brankovištěm sice puk za čáru ještě neprocpal, zadařilo se až v přesilové hře při vyloučení chomutovského Bauera. Střelu obránce Valeše do sítě tečoval Vojtěch Tomeček.

Pro hosty bylo na čase předvést také něco v ofenzivě a skutečně se svěřenci trenéra Táborského začali více tlačit před Honzíka. Střely ze střední vzdálenosti však domácího gólmana spíše jen dostaly do provozní teploty, k nebezpečným dorážkám či clonění defenziva Energie soupeře nepouštěla.

Otevření chomutovské obrany bylo ale zároveň vodou na mlýn lépe bruslících karlovarských útočníků. Spíše než vyrovnání tak hosté byli blíže inkasování a cestou do kabin mohli děkovat brankáři Příhodovi.

Na začátku třetí části vyvinuli hosté další snahu o vstřelení vyrovnávací branky, proti technicky vyspělejšímu soupeři se ale prosadit nedokázali. Naopak dobře umístěná střela letící těsně nad ledem z hole obránce Urbančoka navýšila v 45. minutě náskok Energie.

Snahu Chomutovských dále brzdila oslabení po zbytečných faulech, a když už se zdálo, že se dostávají do trvalejšího tlaku, reagovala domácí střídačka oddechovým časem. Karlovarští si pak již tříbodový zisk pohlídali a mrzet je nemusel ani neproměněný únik Daniela Záhory. Puk z hole domácího kapitána skončil na břevně, rozhodčí navíc se zpožděním signalizovali ofsajd.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme nastoupili v naší finálové sestavě, se kterou bychom také rádi šli do vyřazovacích bojů. Organizace hry dnes byla od hráčů velice slušně provedená. Pořád se je snažíme tlačit do koncovky, tam budeme muset ještě zapracovat, především v předbrankovém prostoru. Na hráčích dnes ale opravdu byla vidět snaha. Jsme spokojení s čistým kontem i s tím, že po čtyřech porážkách jsme opět bodovali. Na výkonu Chomutova se podepsalo, že tu neměl čtyři pět kluků, kteří odešli do juniorky. Odešla jim především kvalita směrem dopředu. Lehké utkání to přesto nebylo, protože řada našich hráčů nastoupila po zranění.