Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Dorostenci prohráli v Liberci jasným rozdílem
II. 7, 16.1.2015, 17:00
4:1(1:0, 1:0, 2:1)

Dorostenci prohráli v Liberci jasným rozdílem

16.01.2015, Jakub Holubec, Kryštof Rossmann

SDO: Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Starší dorost karlovarské Energie nezvládl sedmé utkání nadstavby a prohrál 4:1 na ledě Bílých Tygrů, které dovedl k výhře hattrickem nezastavitelný Tomáš Nezbeda. O jediný gól Západočechů se postaral Michal Horký (na snímku). V příštím zápase se parta trenéra Eismanna představí Praze, kde se hned v sobotu 17. ledna utká se Spartou.


Branky a nahrávky: 9. Nezbeda (Chrtek, Bělohorský), 31. Nezbeda (Bělohorský), 47. Nezbeda (Bělohorský, Lakatoš), 55. Chrtek (Bělohorský, Husa) – 46. Horký (Davídek). Rozhodčí: Hrubý – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 5:7, navíc Nezbeda (LIB) 10 min. os. trest. Využití: 2:0. Diváci: 45. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Liberec: Žajdlík – Husa, Starosta, Kunst, Mečíř, Velechovský – Sviták, Mocek, Wiencek, Lakatoš, Nezbeda, Zachar, Chlum, Chrtek, Bělohorský

Karlovy Vary: Kuchař (55. Grančarov) – Vodička, Vápeník, Kunc, Beer, Pajk, Bernáth, Weinhold – Nguyen, Trapl, Svoboda, Čejka, Pastyřík, Horký, Hauzr, Davídek, Prošek, Kurfürst, Janata

Komentář zápasu

Utkání začalo mnohem lépe pro Severočechy, kteří již po devíti minutách poprvé skórovali, jmenovitě Tomáš Nezbeda který zakončoval krásnou souhru domácího celku - 1:0.

Ve 12. minutě poté tvrdou dělovkou nastřelil při přesilovce spojnici tyčí Dominik Lakatoš a oba týmy se tedy do kabin museli rozejít za stavu 1:0. Ten změnil přesně v polovině utkání opět Tomáš Nezbeda, který usměrnil krásnou Bělohorského přihrávku za gólmanova záda - 2:0.

V samotném závěru prostředního dějství mohl upevnit vedení Severočechů Bělohorský, jeho dělovku z mezikruží ale nakonec Kuchař zkrotil na své vyrážečce. Tlak libereckých hráčů pokračoval i po přestávce, ale Tomáš Nezbeda v samostatném úniku nedokázal dovršit hattrick, nebylo to však jeho poslední slovo, ještě předtím se ale prosadili z ojedinělé šance hosté, čímž rozjásali poměrně početnou skupinku karlovarských fanoušků. Michal Horký nalezl recept na Žajdlíka, když vypálil přesně do protipohybu domácího strážce svatyně - 3:0.

Poté si však na sebe vzal zodpovědnost Tomáš Nezbeda, který využil přesilovou hru a upevnil vedení domácích - 3:1. V samotném závěru ještě zvýšil náskok šelem Ondřej Chrtek, který obdržel neuvěřitelně přesný pas od Matouše Bělohorského, ten asistoval u všech branek domácích - 4:1.

Ohlasy po utkání

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě chceme poblahopřát soupeři k vítězství, které jsme mu ale v mnoha ohledech ulehčili. Za prvé za stavu kdy jsme byli na kontakt, to znamená když jsme prohrávali o branku či o dvě, jsme neproměnili až lehkovážně zahodili devět vyložených brankových příležitostí. Naopak soupeř si počínal výrazně lépe a pak si v závěru pohlídal výsledek v přesilových hrách, když jsme byli možná trochu přísněji vyloučení, což domácí potrestali a gratulujeme.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec): Myslím si, že jsme dnes vyhráli zaslouženě, i když ze začátku jsme se trochu trápili, hráči byli nervózní. Ale Karlovy Vary přeci jenom nehrály tak aktivně, jak jsem si myslel. Výborně dneska zahrála naše druhá formace Bělohorský-Nezbeda, podržel nás gólman a Tomáš Nezbeda výkon korunoval třemi brankami.