Dorostenci rozdrtili jihlavskou Duklu osmi góly

SD: HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 8:0 (3:0, 2:0, 3:0)
Starší dorostenci v pátek podvečer nastoupili proti Jihlavě, jak se ale později ukázalo, tento celek pro ně soupeřem prakticky ani nebyl. Celé utkání se odehrálo v jednom tempu, které diktovali domácí energetici. Ti postupně nasázeli Dukle úctyhodných osm branek, sami pak ani jednu neinkasovali.
Extraliga staršího dorostu, II. 1, pá 18.12.2015
Jihlava
8:0
3:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 2. Klejna (Horký, Pastyřík), 3. Kurfürst (Hotěk), 18. Prošek (Bečka, Slabý), 31. Klejna (Prošek, Bečka), 37. Šála (Pastyřík, Šteif), 41. Hotěk (Kurfürst, Kaňkovský), 50. Slabý (Prošek), 56. Hrůša (Pastyřík, Šála). Rozhodčí: Hucl - Belko, Malý. Vyloučení: 3:4, navíc Bečka 10 min. osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 125. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 8:0.
Karlovy Vary: Beran – Klejna, Vápeník, Hrůša, Pajk, Štaif, Kala – Šála, Bečka, M. Slabý, Pastyřík, Prošek, Horký, Hotěk, Kaňkovský, Kurfürst, Halberštát
Jihlava: Šťastný (od 41. Juda) – Pražák, Trávník, Stark, Huňáček, Havelka, Vála – Kadleček, Jindra, Adam, Hrbatý, Heinrich, Mejzlík, Berka, J. Slabý, Strnad, Čermák, Vrátný, Oščádal

Souboj energetiků a Jihlavy byl zcela jednoznačným zápasem. Hokejisté Dukly na karlovarský led zavítali v rámci nadstavbové skupiny poprvé v letošní sezoně, určitě na to ale nebudou vzpomínat zrovna nejlépe. Domácí se totiž na svého soupeře vrhli od samotného začátku, což se jim velmi vyplatilo. Hned ve druhé minutě se obránce František Klejna na modré čáře napřáhl k pořádné střele, která skončila v brance Šťastného. Netrvalo ale ani padesát vteřin a síť se za brankářem hostů vlnila znovu, to po pěkné sólo akci Matěje Kurfürsta. Hosté mohli zanedlouho snížit, jelikož hráli přesilovou hru, i v té si ale vytvořili šanci energetici, to když Halberštát zakončoval z blízkosti před brankou. Karlovarští i nadále pokračovali v dobré hře, kdežto hosté se jen bránili. Kupředu vyráželi jen sporadicky, měli problémy i jen s přechodem modré čáry. Energetici si navíc v první periodě připsali ještě jeden zářez, dvě minutky před sirénou se dorážkou zapsal mezi střelce Radek Prošek.

Druhá perioda začala zcela stejně, energetici zatlačili od úvodních minut, z čehož málem vytěžili branku, Martina Slabého ale ještě brankář Šťastný vychytal. S přibývajícím časem ale začali kousat trochu i hosté, hlavně Dominik Adam, domácí Beran ale taktéž předváděl jisté zákroky. Když už se hosté trochu zvedali, tak je srazilo oslabení, ve kterém se prosadil opět František Klejna střelou od modré do růžku. Duklu tato branka srazila, domácí opět převzali kontrolu nad hrou a do konce prostřední části ještě přidali teoreticky dvě branky. Tu první vstřelil Dominik Šála po rychlém brejku, tu druhou pak domácím rozhodčí neuznal, jelikož byla dosažena kopnutím bruslí.

Pět branek za čtyřicet minut bylo dost pro brankáře Šťastného, který sice jinak nepředváděl špatné výkony, i tak ho ale na polední část nahradil v brankovišti Juda. Čisté konto udržel pouhých osmnáct vteřin, za tu dobu se nestihl v malé hale ani rozkoukat. V akci dvou proti dvěma se dokázal před bránou prosadit Michal Hotěk. Během několika minut už ale Juda zasáhl dobře, kdy v úniku vychytal Proška hlavou. V polovině závěrečné části se ale opět radovali domácí, Martin Slabý si vybruslil zpoza branky a trefil se mezi betony. Když už to vypadalo, že se oba celky nikam nepoženou, tak na modré napřáhl Albert Hrůša, jenž se trefil přesně do růžku branky, tam to energetikům opravdu padalo. Ti tak načali druhou fázi letošní soutěže výhrou a v tabulce se téměř dotáhli právě na Jihlavu.