Dorostenci uválčili cenné tři body v duelu s Třincem

Dorost: HC Energie – HC Třinec 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Junioři: HC Třinec - HC Energie 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Navzdory tomu, že trenérovi domácích chyběli před zápasem dva útočníci, dorostenci předvedli velice bojovný výkon. První dějství sice skončilo 0:1, ovšem v prostřední části přišlo vyrovnání a pět minut před koncem i vítězná trefa. O branky domácích se zasloužili Michal Vachovec a Lukáš Baar. Naopak junioři na ledě stejného soupeře nedokázali překonat výborného gólmana a stejně jako karlovarské áčko na druhé straně republiky nebodovali.
Extraliga dorostu, 21. kolo, pá 16.11.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Oceláři Třinec
2:1
0:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 32. Vachovec (Záhora, Baar) 45. Baar (Vachovec) - 9. Rufer (Orsava). Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: . Diváci: 79. Střely na branku: 34:47. Průběh utkání: 0:1, 2:1
Karlovy Vary: Habal - Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Liška, Funk - Frk, Švec, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Kubáč, Fusek, Záhora.
Oceláři Třinec: Sklenář Jiří – Gottwald, Pavlík, Rajnoch, Burzala, Teper, Sklenář Vojtěch, Špok, Rufer - Bajtek, Martyčák, Marozs, Bumbál, Hegyi, Balcar, Jaráb, Samek, Blinka, Uher, Orsava

Karlovy Vary potřebovaly v dnešním utkání získat bezpodmínečně body. I když se to v první chvíli nezdá, dvanáctý Třinec ztrácel před tímto uktání na sedmé Karlovy Vary pouhé dva body! Extraligová tabulka je ve svém středu velice nahuštěná.

Utkání tedy začalo poněkud opratrně. První vážnější šance přišly až po značné části hry. Blíže otevření skore byli ale Třinečtí, kteří se stali v úvodu i aktivnějším celkem na hřišti. Což zužitkovali v čase 8:31. Po nahrávce Jakuba Orsavy se přesně trefil Adam Rufer. Byla to ovšem první a poslední trefa moravského celku, což se ukázalo později. Po zbytek třetiny se hra přesouvala z jedné strany na druhou, ovšem žádné brankové příležitosti nepřinesla. Po prvním dějství Karlovy Vary musely tedy dotahovat jednobrankové manko.

Druhou část začala Energie vyloučením. Na trestnou lavici si šel odpykat trest Lukáš Baar za brankáře Habala, který vyhodil kotouč z ledu a tímto byl potrestán za zdržování hry. Třinec v této početní výhodě moc nebezpečný nebyl, až na jednu střelu z hole střelce první branky Rufera, kterou ale „potrestaný“ brankář pohodlně pokryl. V téměř polovině utkání ale přišla málo vídaná hokejová událost! Dva energetici se řítili na samotného brankáře! Dominik Vaněk vycítil nahrávku dobře, dal jí do protipohybu brankáře, ovšem ve finálním okamžiku selhal druhý z dvojice, Adam Schusser, který zkoušel ještě kličku do backhandu, ovšem hostující brankář jeho pokus kryl. Zanedlouho poté mohli Třinečtí zvýšit! Jakub Orsava se dral do samostatného průniku, Habal však v posledním okamžiku „počechmánkovsku“ vystrčil před sebe hůl a tímto nebezpečnou situaci uhasil. O střelu, právě vypíchnutého kotouče, se ještě pokusil Lukáš Samek, ale i v tomto případě byl Habal neomylný. Ovšem to už na světelné tabuli svítil čas 31:50 a potvrdilo se zlaté pravidlo „nedáš – dostaneš“. Karlovarský útočník Michal Vachovec trefil krásným způsobem vzdálenější prostor mezi tyčkou a brankářovým betonem od levého mantinelu. Bylo tedy vyrovnáno. Pár minut před koncem třetiny mohl domácí dostat do vedení Martin Frk a to z přesilové hry, ovšem netrefil zcela odkrytou Třineckou klec. To konce třetiny se už nic nestalo, do kabin se tedy odcházelo za smírného stavu 1:1.

Poslední dějství začalo v duchu pokračování jednoho z karlovarských trestů, ovšem po jeho skončení se parádní individuální akcí blýskl domácí Jaroslav Flieger. Jenže jeho průnik byl bez gólového úspěchu. Ten přišel o dvě minuty později! Lukáš Baar s Michalem Vachovcem se dali do úniku na jednoho obránce a prvně jmenovaný se nemýlil po přesné přihrávce do protipohybu brankáře. Po této brance Oceláři ožili a byli více nebezpečnými. Ovšem Energie v čele s brankářem Ladislavem Habalem byla bezchybná. Andreas Hampl na druhé straně v polovině posledního dějství svojí dělovkou jen o pár centimetrů minul horní třineckou tyč. Ovšem s přibývajícími minutami ubývaly i síly a taktéž tlak hostů. Minutu před koncem požádali hosté o oddechový čas, po němž se už brankář Sklenář do branky nevrátil a tak začala poslední naděje pro Oceláře. V powerplay se Oceláři nedostali téměř ani před domácí branku. Na druhé straně Michal Vachovec prázdnou klec z půli hřiště minul jen o těsně, a odmítl tak hattrick. Dnešní klání tedy skončilo těsnou, ale zaslouženou výhrou Energie nad Třincem 2:1.

Karel Mlejnek, trenér Karlových Varů: Dnes jsme nastoupili bez dvou útočníků v základní sestavě a proto zápas hodnotím velice kladně. I navzdory tomu, že jsme nebyli tolik hokejoví jako soupeř, ale vůle po vítězství byla silnější. Výhra je pro nás o to cennější, že soupeř je za námi o dva body, tudíž jsme mu ještě o kousek poskočili. Kluci zkrátka obrovsky zamakali a byla na nich vidět touha po vítězství.

Roman Cienciala, trenér Třince: Utkání bylo bojovné, měli jsme více šancí, měli jsme i navíc. Nepotrestali jsme několik přesilovek a soupeř vytěžil z minima maximum. Váhavou střelou a nahrávkami někam do strany jsme si ten zápas prohráli.