Dračice nadále plují na vítězné vlně

Ženy: Neratovice - K.Vary 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)
Kdyby se v ženské extralize vyhlašovalo mužstvo víkendu, patřily by určitě karlovarské Dračice k horkým kandidátům. Po jednobrankové výhře nad Kobrou Praha zajížděly do Neratovic, kde se naopak brankami nešetřilo. Stejně jako před týdnem nadělily Dračice domácím "osmičku," o níž se hattrickem nejvíce zasloužila Jitka Bauerová.
Extraliga žen, nadst., ne 21.1.2007
Neratovice
1:8
0:3, 0:3, 1:2
Branky K.Varů: Bauerová 3, Fričová Jana 2, Vylíčilová, Wadowská, Husáková. Asistence K.Varů: Bauerová, Fričová Jana, Vylíčilová 2, Wadowská, Radostová. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Zásahy branářek: 56:17.
Karlovy Vary: Šplíchalová - Fričová Jana, Hornová, Kotrbáčková Ivana, Wadowská - Fričová Věra, Bauerová, Radostová - Vaňousová, Husáková, Hajdová - Vylíčilová

Po týdnu zajížděly Dračice opět do Neratovic, tentokrát k druhému kolu nadstavby. Tak jako minulý týden se na jejich sestavě podepsaly nemoci, pro které nemohly nastoupit Soňa Kotrbáčková, Vlachová, Trampotová, Pöpperlová a Lukešová. Novou posilou byla Jana Vylíčilová, jež bude hostovat z Pelhřimova do konce sezony.

Převaha hostujících Dračic byla zřejmá již od počátku. Že neponechají nic náhodě, potvrdila Jana Fričová už 46 sekund po zahájení utkání, když překonala brankářku hezkým zakončením samostatného uniku. Ve 4. minutě vybojovala Radostová puk, přihrála Vylíčilové, a ta uvolnila Jitku Bauerovou, která střelou pod víko nedala domácí brankářce šanci. Ve 14. minutě Vylíčilová vyhrála souboj ve vlastním obranném pásmu, unikla podél levého mantinelu a nádhernou střelou do růžku nad lapačku zvýšila skóre na 0:3.

Do druhé třetiny vlétly Dračice se snahou nedat domácím žádnou šanci ke zdramatizování utkání a během sedmi minut zvýšily na 0:6. Nejprve Bauerová překvapila brankářku střelou z rohu (asistovala J.Fričová), ve 24. minutě Husáková ve skrumáži doklepla střelu Wadowské. Právě Marcela Wadowská projela ve 27. minutě celým hřištěm a střelou po ledě k tyči pošesté překonala brankářku domácích. Do sirény již další góly nepadly především díky pozorným výkonům obou brankářek.

V úvodu posledního dějství Jana Fričová po Bauerovou vyhraném buly prostřelila všechny bránicí hráčky včetně brankářky. Stav 0:7 vydržel do 52. minuty, ve které se poprvé a naposledy radovaly neratovické hokejistky. V přečíslení 2 na 1 Sýkorová nahrála Hrudkové, kterou nedovoleným zákrokem podrazila Hornová. Setrvačností dopravila Hrudková puk za brankovou čáru i s brankářkou Šplíchalovou. Osmou branku do sítě Neratovic a současně svou třetí v tomto utkání vstřelila Bauerová přesně v 55. minutě po samostatném uniku, který zakončila objetím branky a zasunutím puku k tyči. Radovala se ze svého prvního hattricku v lize žen.

Hodnocení trenérů K.Varů: Po včerejším velmi náročném utkání s Kobrou Praha nastoupily naše hráčky s ještě nezahojenými šrámy. Potvrdily roli favorita a vyhrály vysokým rozdílem. Po celé utkání si vytvářely převahu a zaslouženě zvítězily. Za tento velice úspěšný víkend a bojovnost jim patří poděkování.