Druhý zápas bez bodu, aneb starší dorost v Pardubicích

SDO: HC Pardubice – HC Energie 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Starší dorostenci neulovili první tři body druhé části sezóny ani napodruhé. Po neúspěchu v Hradci zavítali na Pardubický led. Tam opět ve výrazně oslabené sestavě předvedli dobrý výkon, který ovšem oslabila nepříliš dobrá produktivita. Karlovarští už v první třetině prohrávali o dva góly. Snížili však ještě ke konci třetiny a ve druhé stav zápasu vyrovnali. Ve třetí třetině ale o dalším neúspěchu energetiků rozhodl pardubický útočník Voženílek vítězným gólem na 3:2. Mezi karlovarské střelce se zapsali nejproduktivnější hráč Krliš a po něm Dimitrov. Na první vítězství nadstavby si tak energetici budou muset ještě chvíli počkat, minimálně do příštího zápasu s Havířovem.
Extraliga staršího dorostu, II. 2, so 14.12.2013
Pardubice
3:2
2:1, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Voženílek (Špaček), 12. Havrda (Velinský), 54. Rohlík (Hlaváček, Panna) – 16. Krliš (Rulík, Nguyen), 23. Dimitrov (Bahounek). Rozhodčí: Barek – Čížek, Täsch. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 60. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání:2:0, 2:0, 2:2, 3:2.
Pardubice: Vejmelka – Bažant, Franc, Horyna, Procházka, Rudy – Benýšek, Havrda, Hlaváček, Martinec, Panna, Rohlík, Špaček, Velínský, Voženílek, Zadina
Karlovy Vary: Harakal (47:48 Frček) – Bahounek, Beer, Binias, Pajk, Prachař, Rulík, Soudský, Truhlář, Vodička – Čejka, Dimitrov, Hauzr, Janata, Krliš, Nguyen, Pastyřík.

Do utkání velmi aktivně vstoupili domácí, již ve 2. minutě dostal Pardubice do vedení Daniel Voženílek, když se nejlépe zorientoval před karlovarskou brankou a procpal kotouč za Harakala – 1:0.

Hra byla nadále vyrovnaná. Šanci na navýšení vedení měl znovu střelec první branky domácích, když napálil kotouč do tyče. Na druhé straně mohl naopak vyrovnat stav utkání Dimitrov, jenž jen těsně mimo tečoval střelu svého spoluhráče od modré čáry.

Další branka ovšem přišla zanedlouho. Znovu do karlovarské sítě po krásném pasu, který vyprodukoval přesně na hůl Havrdy Radek Velinský. První jmenovaný po úniku bekhendem překonal brankáře Karlových Varů – 2:0.

Hosté se ale nechtěli jen tak snadno vzdát a přišlo snížení. Energie se nastěhovala do útočného pásma, kde několik rychlých zákroků předvedl Karel Vejmelka, na dorážku dojíždějícího Václava Krliše byl ale krátký – 2:1.

Podobně jako se Pardubicím povedl vstup do prvního dějství, stejně tak dopadli hosté na startu druhého. Ve třetí minutě prostřední dvacetiminutovky srovnal stav utkání Marek Dimitrov, když obratně uklidil kotouč za Vejmelku – 2:2.

Celkově toho hra ve druhé periodě divákům příliš mnoho nenabídla. Vyjma vyrovnávací branky žádný další gól nepadl a oba týmy marně dorážely na brankáře soupeře.

Velikou šanci poslat Pardubice znovu do vedení měl v polovině zápasu Martin Hlaváček, ale z kruhu pro vhazování trefil pouze tyč karlovarské branky.

Do konce druhé třetiny si ještě oba týmy vyzkoušely přesilovou hru a utkání dospělo do třetí třetiny.

V poslední třetině diváci taktéž sledovali urputný hokej, ve kterém se oba týmy pokoušely vstřelit branku, která by znamenala vedení.

Velikou šanci měl Filip Zadina, když prolétl do útočné třetiny, ale střelou nad beton si na Harakala nepřišel.

Chvíli po něm ale vše napravil Miroslav Rohlík, když z ostrého úhlu prostřelil Harakala po přihrávce od Hlaváčka a vstřelil vítězný gól svého týmu – 3:2.

V závěru třetiny došlo na vyloučení na obou stranách a při hře čtyři na čtyři se hostující trenéři rozhodli pro hru bez brankáře. Energie se sice usadila na dlouhou dobu v obranném pásmu Pardubic, ale Východočeši těsné vedení, které je dotáhlo na jednobodový rozdíl na soupeře, uhájili.