Druhý zápas, druhé vítězství! Béčko dorostu znovu vyzrálo na Techniku

Svěřenci Adama Sýkory opět vytáhli ze skříní obleky a nastoupili k druhému duelu play-off Ligy dorostu. Zápas tentokrát odehráli na tréninkové hale KV areny a po vyrovnaném souboji se radovali z výhry 2:1. Série hraná na tři vítězná utkání se přesunuje do Brna, kde se další zápas odehraje v pondělí 13. března.
Liga dorostu, SF2, pá 10.3.2023
Technika Brno
2:1
1:1, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Šilhan (Skuhravý, Šuma), 40. Šuma (Michalov) – 9. Minář (Hamák).
Rozhodčí: Hlinka — Tichý, Šebek
vyloučení2:1
využití0:0
diváci77
Karlovy Vary: M. Tomášek (M. Psohlavec) — O. Bednář, O. Příplata, D. Postl, P. Roštejnský, J. Malý, Š. Klíma, O. Magner — M. Vimr, J. Skuhravý, M. Michalov, Š. Kožík, F. Kirschner, Š. Šilhan, M. Šedivec, D. Chromek, V. Šuma, V. Dobřemysl
Technika Brno: Y. Kalinichenko (M. Článek) — Š. Matyáš, D. Navrátil, M. Hrabinec, M. Mozr, L. Starý, M. Čaňo, D. Hejduk — M. Balog, P. Minář, D. Hamák, D. Olma, D. Hladký, Š. Provazník, M. Smrž, K. Zelinka, F. Hnízdil, K. Večerka

Tentokrát se nemuselo na první branku čekat tak dlouho jako v předchozím duelu. Skóre v čase 7:39 otevřel Šimon Šilhan poté co mu šanci připravili Jakub Skuhravý a Vladimír Šuma. Vedení však energetiků vydrželo pouhých sedmdesát devět sekund. V čase 8:58 se prosadil Petr Minář, který měl na Matěje Kříže spadeno už v předchozím utkání. Vzhledem k tomu, že pro tuto chvíli došla oběma týmům munice skončila třetina za stavu 1:1.

Ve druhé třetině si karlovarský kapitán Vladimír Šuma zkrátil čas na ledě vysedáváním na trestné lavici, kam se podíval dvakrát. Energetici zvládli obě oslabení ubránit. Když už to vypadalo, že třetina skončí za stejného stavu jako začala, udeřil v čase 39:13 právě kapitán energetiků, když mu na holi přistál kotouč, který získal Marko Michalov. Gól Vladimíra Šumy byl posledním gólem utkání. Díky tomuto vítězství vedou karlovarští mladíci v sérii 2:0. Série se hraje na tři vítězství a o to třetí nyní energetici vyrazí zabojovat do Brna. Palce karlovarským mladíkům můžeme držet v pondělí 13. března.

Adam Sýkora (HC Energie Karlovy Vary):

Dnešní výkon byl daleko lepší než včera. Výhra je zasloužená. Kluci předvedli disciplinovaný a chytrý výkon. Mám velkou radost. Kluci v tomto zápase ukázali play-off hokej se vším všudy a pojedeme si do Brna pro vítězství v celé sérii.

Jan Korotvička (Technika Hockey Brno):

Dnešní zápas byl kopií toho včerejšího. Bylo to z obou stran vyrovnané utkání a rozhodla jedna chyba před koncem třetiny, která nás stála alespoň prodloužení. Teď budeme hrát doma a tam jsme silnější. Nevěšíme hlavu a jdeme dál. Musíme dvakrát vyhrát doma.