HC Energie Karlovy Vary

Energetici přejeli Piráty a oplatili jim porážku z chomutovské haly

Příprava: HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 8:1 (3:1, 3:0, 2:0)
Karlovarští se se soupeřem z boje o krále Podkrušnohoří vůbec nemazlili. I když se Piráti dlouho zdráhali a nepovolili energetikům odskočit na rozdíl, který by jim dodal klid, tak se to nakonec povedlo a Energie si z tohoto zápasu odnáší druhou výhru v přípravě. Mezi produktivní hráče dnes patřil David Nosek (malý snímek), který jeden gól dal a na další tři přihrál. Karlovarská KV Arena dnes viděla skvělý souboj plný branek a šancí na obou stranách. Další zápas čeká karlovarskou Energii ve čtvrtek od 18 hodin v KV Areně.
Příprava na sezonu, 10. kolo, út 23.8.2011
Karlovy Vary
Chomutov
8:1
3:1, 3:0, 2:0
Branky a nahrávky: 6. Nosek (Skuhravý, Kumstát), 13. Kumstát (Nosek, Gulaši), 19. Košťál (Nosek, Gulaši), 23. Rohan (Kuběna), 24. Dej (Melenovský), 27. Gřegořek (Nosek, Bartánus), 51. Košťál (Skuhravý), 60. Dej (Gründling, Prošek) - 16. Hafenrichter (Havíř, Hruška). Rozhodčí: Florián, Kostourek - Belko, Hynek. Vyloučení: 8:11. Využití: 4:0. Diváci: 1189. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.
Karlovy Vary: Benda (Mensator) - Gulaši, Nosek, Gřegořek, Parýzek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Látal - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Zaťovič, Pech, Bartánus - Skladaný, Melenovský, Dej - Zucker, Vachovec, Kuběna
Chomutov: Řehoř (Hanuljak) - Mrázek, Jillson, Mazanec, Bombic, Havíř, Palin, Macháček, Grof - Hafenrichter, Jabrocký, Gajovský - Seman, Sikora, Davídek - Hřebejk, Kůs, Hruška - Hromas, Helminen, Ondřej

Komentář k utkání

První perioda regionálního derby přinesla svižný hokej a i díky častým vyloučením slušnou gólovou nadílku. Brankáři Benda a Řehoř se od prvních minut nenudili. Domácího mladíka poprvé výrazně zaměstnal Hromasův přesilovkový příklep z pravého kruhu, na druhé straně svůj velký zápas předznamenal David Nosek, jehož nahození tečoval Skuhravý těsně vedle levé tyče.

V 6. minutě už domácí obránce Nosek mohl slavit, jeho přízemní střela z mezikruží propadla Řehořovi mezi betony. Další zajímavé momenty přineslo vyloučení chomutovského Semana z 11. minuty. S domácími to v přesilovce nejprve vypadalo zle, když Štěpán Hřebejk unikl po křídle a ujížděl sám na branku. Bývalý energetik ale zakončil jen do gólmanových betonů, a umožnil tím Petru Kumstátovi, aby na druhé straně u tyčky tečoval Noskův příklep do sítě.

Vyloučení Martina Rohana na domácí straně pak sice zůstalo bez trestu, ale tři vteřiny po návratu talentovaného mladíka na led Piráti přece jen snížili. Havířovu ráno od modré čáry v mezikruží tečoval Jaroslav Hafenrichter a puk doputoval až do sítě. V nerovnoměrném počtu hráčů na ledě se odehrály i závěrečné minuty první třetiny a Košťálova střela z první při trestu Davídka poslala hráče do kabin za stavu 3:1.

Druhá dvacetiminutovka se odehrála zcela pod taktovkou domácí Energie, hosté působili unaveným dojmem a předváděli řadu nedůsledností v defenzivě. Po dvou minutách tak Martin Rohan střelou od modré upravil na 4:1 a byli to paradoxně chomutovští fans, kdo se v nadsázce začal dožadovat bůra. Dočkali se po necelých dvou minutách, kdy Rastislav Dej dorazil Řehořem vyraženou střelu Melenovského. Dílo zkázy v 27. minutě dokonal obránce Petr Gřegořek, který využil dlouhou dvojnásobnou přesilovku, kterou Energii přinesly fauly Semana a Kůse. Oddechový čas pro Václava Sýkoru už byl jenom logickým vyústěním.

Po domluvě svého kouče se Severočeši přece jen zklidnili v defenzivě, v brankovišti Marka Bendy se však stále prosazovali jen s velkými obtížemi. V krátké přesilovce 5 na 3 gólmana ohrozil snad jen Ondřejův příklep, v následné klasické početní výhodě David Hruška dvakrát neuspěl ze své oblíbené pozice před brankou. V závěru třetiny, kdy si přesilovky pro změnu užívali domácí, ještě střeleckou smůlu v přípravě potvrdil Lukáš Pech, který nedokázal zakončit před poloprázdnou brankou.

Za rozhodnutého stavu nastoupili hokejisté do poslední třetiny v podstatně poklidnějším tempu, příliš vzruchu nepřinesla ani vyloučení domácího Bartánuse a chomutovského Ondřeje. Z ospalé nálady vyplněné sympatickými pokusy chomutovského sektoru o vyvolání mexické vlny vytrhla obecenstvo až 51. minuta a střela Skuhravého z levého kruhu, kterou u druhé tyče do odkryté klece dorazil Jan Košťál.

Pirátská úprava skóre nepřišla ani při vyloučení Rastislava Deje. Mnohem blíže byli hosté v 55. minutě, kdy Seman s Davídkem ujeli na jediného obránce, prvně jmenovaný raději střílel, avšak minul. Samotný závěr už zpestřila jen ostřejší výměna názorů mezi Gulašim a Hafenrichterem, za kterou oba borci vyfasovali čtyřminutové tresty za hrubost. Definitivní skóre utkání stanovil v dvojnásobné přesilové hře Rastislav Dej, a Energie tak s přehledem oplatila svému regionálnímu partnerovi porážku z počátku srpna.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Lahůdka to nebyla, ale je příjemné, že se nám podařilo vyhrát takovýmto rozdílem. Měli jsme více štěstí než v těch minulých zápasech. V předchozích utkáních jsme si dokázali vytvořit šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Každopádně nic nechci přeceňovat. Je to naše druhá výhra v přípravě. Více jsem spokojený s tím, že se v naší hře začínají objevovat prvky, na kterých při trénincích pracujeme. Co se týče hráčského kádru, tak ti hráči, kteří s Chomutovem nastoupili, myslím v poli, budou hrát i s Litvínovem. Takto by měl vypadat tým, se kterým půjdeme do extraligy.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): Výsledek a bohužel i předvedená hra hovoří za vše. K utkání jsme přistoupili špatně. Sice jsme v tréninkové zátěži, ale to v této fázi přípravy je každé extraligové i prvoligové mužstvo. Projevilo se to hned na začátku utkání, kdy jsme během několika střídání vyrobili tři fauly, z nichž dva byly potrestané. Do zápasu jsme nenastoupili s patřičným důrazem a nasazením a museli jsme si pomáhat fauly, což domácí posadilo na koně, hráli s daleko větším pohybem a důrazem. Nás výkon musím nazvat ostudným.

Fotogalerie

Související články

Ohlasy k zápasu | po 22.8.2011

Karibské klima a Piráti na obzoru