Energetici vykročili do nového roku vítězstvím

HC Energie - HC Mountfield 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Karlovarští hokejisté vstoupili do nového roku tím nejlepším možným způsob, užili si u toho ale spoustu nervů. Proti Českým Budějovicím se oklepali z rychle inkasované branky a třemi přesnými trefami v úvodní třetině získali náskok. Jihočeši po celý zbytek duelu mocně dotahovali, ale nakonec jim k bodovému zisku nepomohla ani hra bez brankáře. Karlovy Vary udržely v závěru výhru 4:3 i díky dvěma zásahům Petra Sailera. Přesně mířil i Marek Melenovský a Lukáš Pech (na snímku).
O2 extraliga, 38. kolo, ne 4.1.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
České Budějovice
4:3
3:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 8. Melenovský, 11. Pech (Melenovský, Řezníček), 12. Sailer (Mudroch), 31. Sailer (Mudroch) - 3. Vak (Toman), 24. Veselý (Vydarený, Toman), 48. Vak (Poživil, Melichárek). Rozhodčí: Hodek - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:6, navíc Kotrla (Č. Budějovice) 10 min OT. Využití: 3:1. Diváci: 3340. Střely na bránu: 30:36.
Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Dobroň, Duben, Černý, Mudroch, Němec, Prošek, Řezníček - Sailer, Zaťovič, Košťál, Dej, Kristek, Kumstát, Skuhravý, Melenovský, Pech, Procházka, Skladaný, Zucker
České Budějovice: Turek (Kovář) - Mucha, Frolo, Jareš, Toman, Poživil, Gřegořek, Sičák, Vydarený - Hřebejk, Hudec, Kotrla, Kůrka, Huml, Melichárek, Kuchejda, Bílek, Mertl, Veselý, Gulaš, Vak

Poprvé v novém kalendářním roce nakoukla karlovarská Energie do hokejové extraligy. Ve 38. kole hostila českobudějovický Mountfield a připsala si tři body za vítězství 4:3.

Lépe ale do utkání vstoupili hosté. Ve 3. minutě potrestal vyloučení domácího kapitána Skuhravého centr druhé formace Českých Budějovic Tomáš Vak. Jihočeský forvard, který v minulosti prošel také Karlovými Vary vstřelil svoji osmou branku v probíhající sezoně.

Energetici dokázali odpovědět za necelých pět minut. Marek Melenovský dobře napadal rozehrávku soupeře, zmocnil se kotouče a ranou z mezikruží nedal brankáři Turkovi šanci. Tento gól domácí zdravě nabudil. Začali být ještě aktivnější a to se jim vyplatilo. Vykoledovali si dva fauly a dostali tak možnost zahrát si přesilovku pět na tři. Navíc hosté stále byli neukáznění a při další signalizované výhodě se trefil Lukáš Pech.

Fantastickou pětiminutovku v karlovarském podání zakončil v pokračující přesilovce pět na čtyři Petr Sailer, který bleskově převzal Mudrochův pas a střelou švihem trefil horní růžek Turkovy brány.

Bývalý českobudějovický kapitán byl při chuti a ve druhé třetině přidal další branku. Ale popořadě.

Nejprve se podařilo ve 24. minutě Ondřeji Veselému snížit. České Budějovice se tak vrátily zpět do hry. Branka to byla značně kuriozní. Jihočeský kanonýr dojížděl svou předchozí střelu a tísněn upadl do brankoviště, kde snad nevědomky usměrnil kotouč do vymezeného prostoru.

To, že se Petr Sailer stane jednou z hvězd utkání, dokázal ve 31. minutě, když využil i druhou asistenci Petra Mudrocha. A znovu to byla hokejová paráda. Mudroch přilepl Sailerovi na červenou čáru a pak už to byl velký slalom v podání zkušeného forvarda zakončený přesnou ranou k tyči.

I třetí část začali lépe hosté z jihočeské metropole. Na konci 48. minuty přidal druhou branku v zápase nepokrytý Tomáš Vak a zadělal na pořádné drama.

Na nedělní utkání nebude rád vzpomínat karlovarský obránce Petr Mudroch. V 51. minutě musel předčasně do šatny. Přesněji na ošetřovnu. Střela Petra Gřegořka mu způsobila zranění na ruce. Utkání nedohrál ani hostující útočník Hřebejk, který hned v úvodu odcházel do kabin hodně otřesený po souboji u mantinelu.

Hosté bojovali v samém závěru duelu alespoň o vyrovnání, ale při vyloučení Michala Dobroně a ani při hře bez brankáře se už do lepší střelecké pozice nepropracovali.