Energetičky zůstávají bez porážky

Ženy: HC ESA Praha - HC Energie 1:9 (0:3, 0:3, 1:3)
Hokejistky Energie zvítězily i v třetím utkání základní části, když si tentokrát s chutí zastřílely v Praze. Na ledě hráček ESA si hattrick připsala Jitka Bauerová, čtyři kanadské body zaznamenala Dominika Forejtová.
Liga žen - skupina B, 3. kolo, ne 20.9.2009
ESA Praha
1:9
0:3, 0:3, 1:3
Branky Energie: Forejtová, Bauerová 3, Kotrbáčková, Vitochová, V.Fričová, Hornová, Štollová. Asistence Energie: Forejtová 3, Brichová 3, Kotrbáčková, Vitochová, V.Fričová, Hessová, Orlichová, Finková. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Oslabení: 0:1. Zásahy brankářek: 7:55. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:9.
Karlovy Vary: Sýkorová - Vitochová, Hornová, Hessová , Kotrbáčková - Štollová, Bauerová, Nárožná – Forejtová, Hajdová, V.Fričová - Finková, Brichová, Orlichová

Energetičky odjížděly k dalšímu utkání ligy žen do Prahy do Incheba Arény. Soupeřkami byly hráčky ESA. Předchozí výsledky nasvědčovaly, že do Karlových Varů by měly putovat všechny tři body a energetičky opravdu nenechaly nic náhodě. Hned od začátku zasypaly své soupeřky velkým množstvím střel, domácí brankářka nakonec musela zasahovat 55 krát. Další puky ztroskotaly na tělech a hokejkách obětavě bránicích hráček ESA.

V utkání docílila hattricku Jitka Bauerová za branky ve 4., 14. a 47. minutě. Čtyři kanadské body si za 3 nahrávky a branku připsala do statistik Dominika Forejtová. První utkání v lize žen a za Energii odehrála Finková, hostující z Plzně. První branku v lize žen vstřelila Michaela Štollová a to dokonce ve vlastním oslabení. Vychladlá brankářka Sýkorová měla za celé utkání 7 úspěšných zákroků, nestačila pouze na trestné střílení.

Příští týden mají Dračice podle rozlosování volno a první víkend v říjnu je čeká reprezentační přestávka. V té si neodpočine pouze brankářka Martina Lukešová, která bude ve Švýcarsku reprezentovat naší republiku v přátelských utkáních.

Jaroslav Kliment (HC Energie Karlovy Vary): Po celé utkání jsme měli převahu a uklidnily nás dvě rychlé góly ve 14. minutě. V polovině zápasu jsme prostřídali pětky a hráčky si vyzkoušely hrát i na postech pro ně nezvyklých. Škoda inkasovaného gólu v naší síti.