Energie na závěr roku prolomila domácí nezdary

HC Energie - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Hokejisté Energie nadělili svým fanouškům dodatečný vánoční dárek a v domácím prostředí déle než po měsici zvítězili. Většinu zápasu s poslední Boleslaví měli Karlovarští pod kontrolou a brankami Hrušky, Melenovského a Košťála si vypracovali rozhodující náskok. Po snížení hostů v úvodu třetí části je v klidu držely jisté zákroky Lukáše Mensatora (na snímku), závěrečné drama pak svou druhou brankou odmítl střelec David Hruška.
Tipsport extraliga, 34. kolo, út 28.12.2010, KV Aréna
Ml.Boleslav
4:1
1:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 11. Hruška (Pech), 27. Melenovský (Sailer), 31. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 58. Hruška (Skuhravý, Košťál) - 42. Jindra (Hrdel, Boháč). Rozhodčí: Hribik, Pešina, Kostka, Jílek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3185. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Kokko, Dobroň, Gřegořek, Nosek, Rohan, Příndiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Sailer - Dej, Kuběna, Vachovec
Ml.Boleslav: Schwarz - Hay, Macháček, Mikuš, Jindra, Marušák, Žabka, Lehikoinen - Pabiška, Divíšek, Macho - Vrbata, Štefanka, Bahenský - Nouza, Hrdel, Boháč - Matějovský, Gajovský, Barney - Loskot

Energie odehrála letos své poslední utkání na domácím ledě a před koncem roku si chtěla nadělit prolomení smůly, která KV Arenu pronásleduje. Důkazem toho byla snaha domácích již od úvodního hvizdu. V první minutě své štěstí pokoušel Skuhravý, ale na pozorného Schwarze si nepřišel.

Největší příležitost prvních minut však přišla až v šesté minutě utkání, kdy pálil od modré Košťál. Jehož střela se jen odrazila na hůl Kumstáta a ani ten nedokázal svého soka v bráně překonat. Způsobil tak alespoň závar před jeho brankou. Na druhé straně se střelcem první branky mohl stát Štefanka, v cestě za úspěchem mu však stála tyč.

V jedenácté minutě již snaha energetiků přinesla ovoce. Pech si nabruslil do pásma, odkud vystřelil, k odraženému kotouči si sám dojel a přihrál volnému Davidovi Hruškovi. Ten, ač právě padal, přesně trefil kotouč do odkryté branky – 1:0.

Ani po tomto momentu se Mladoboleslavští neprobudili. Další podobnou příležitost měl Skuhravý, ale Schwarz dvakrát po sobě stejnou chybu neudělal. Hosté se trápili hodně dlouho. Z obraného pásma se v podstatě vůbec nedostali a mohli děkovat svému brankáři za skvělé výkony. Důkladněji prověřit Mensatora se tak Středočeši odhodlali až po 15. minutě, přesto se do kabin odcházelo s výhodou jedné branky pro domácí mužstvo.

Do druhé třetiny vstoupili hosté v přesilové hře a podařilo se jim vytvořit slušný tlak. Největší příležitosti měli Hay s Marušákem, jenže jejich přesné střely Mensator vždy vykryl s nadhledem. Po pěti minutách se dostali hráči Mladé Boleslavi do přečíslení dva na jednoho, které nepřesně zakončil Macho, když se mu nepodařilo přihrát najíždějícímu spoluhráči.

Zaváhání soupeře energetici vzápětí potrestali. Nejdříve se jim nepodařilo trefit zcela prázdnou bránu, poté však Sailer z rohu přihrál Markovi Melenovskému, který na hranici brankoviště procpal kotouč za Schwarzova záda – 2:0.

Neuběhly ani tři minuty a už lovil mladoboleslavský brankář kotouč ze sítě znovu. Skuhravý se skvostně zbavil obránců svého soupeře a poslal kotouč na osamělého Jana Košťála, jenž střelou z první zvedl stav utkání na 3:0.

Ke konci druhé třetiny to znovu byli hosté, kdo si vytvořil tlak, ale stejně jako v té první, ani nyní nedokázali skórovat. Aktivitu si Bruslařský klub přenesl i do třetiny závěrečné a byla z toho první trefa za záda Mensatora. Hrdel se zbavil karlovarských obránců, přihrál volnému Josefu Jindrovi, který si s kotoučem popojel blíž k modré čáře a bezchybně vystřelil - 3:1.

Odpovědět na inkasovanou branku mohl o chvíli později Dobroň, ale střelou z první neuspěl. Do padesáté minuty měli hosté navrch a Energii držel její gólman, když zlikvidoval například střely Vrbaty či Lehikoinena.

Místo snížení a pokusu o vyrovnání pro hosty přišla další rána. Skuhravý v 58. minutě ujel do přečíslení společně s Davidem Hruškou, kterému těsně před Schwarzem přihrál do jízdy. Karlovarský kanonýr se svou druhou trefou v zápase přiblížil Klubu hokejových kanonýrů na pouhé tři branky a vybojoval po necelých dvou měsících Energii tříbodovou výhru na domácím ledě.

Miloš Holaň (BK Mladá Boleslav): V první třetině při nás stálo veliké štěstí. Nebýt Marka Schwarze, prohrávali jsme daleko větším rozdílem. Jedině on snese přísné extraligové měřítko, naši ostatní hráči byli špatní. Do hry jsme se dostali až ve třetí třetině poté, co se nám podařilo snížit. Jenomže následně jsme udělali další chybu, čímž domácí definitivně rozhodli.

Antonín Stavjaňa (HC Energie Karlovy Vary): Konečně se nám podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce. Než jsme dali čtvrtý gól, byla na hráčích znát veliká nervozita, která po této brance spadla. Nicméně musím říci, že hráči dali do utkání maximum, padali do střel a hráli velice obětavě. Co se týče Davida Noska, tak ten po prvním střídání řekl, že to prostě nejde a šel z ledu. Hrál pod prášky. Podobně na tom byl i Karol Sloboda, který si nechal píchnout do kotníku injekce, zkusil to na rozbruslení, ale prostě to nešlo. Museli jsme hrát s těmi obránci, které jsme měli. Roman Prošek se už zítra bude hlásit v Chomutově.