Energie přišla o bronz až po penaltách

H a l m s t a d (SWE) - Jen méně štěst při závěrečných samostatných nájezdech rozhodlo o tom, že HC Energie obsadila na Halmstad Hockey Festivalu až čtvrtou příčku. Karlovy Vary dokázaly v průběhu boje o bronz vyrovnat dvoubrankový náskok soupeře, ale v penaltovém rozstřelu už úspěšné nebyly. Turnaj v Halmstadu vyhrál po finálové výhře 3:1 nad Malmö tým Västra Frölunda. Hráči Energie již jsou na zpáteční cestě a v úterý se od 17:30 představí doma proti Spartě Praha, která se také vrací ze zahraničního turnaje, tentokrát v Londýně.

Tipsport Cup & příprava léto, 0. kolo, so 17.8.2002
Södertälje
3:2p
5. Svee (Carlsson), 7. Tiilikainen (Larsson), 65. rozhodující nájezd Larsson - 32. Svoboda (Toms), 56. Němčický (Pavliš). Rozhodčí: Johansson - Ljundqvist, Henriksson. Vyloučení 5:6 navíc Popovic 10 OT. Oslabení 0:1. Diváci: 568. Střely na branku: 24:27.
Södertälje: Wanhainen - Rohlin, Popovic, Möllerstedt, Björck, Chrisnteen, Backlinder, Back - Lind, Larsson, Umicevic - Tiilikainen, Karlsson, Gerhardsson - M. Carlsson, R. Carlsson, Svee - Hagelin, Gahn, Törmänen
Karlovy Vary: Kučera - Topoli, Punčochář, Gróf, Hlavačka, Němeček, Bauer, Toms - Kraus, Pech, Svoboda - Košťál, Kverka, Opatovský - Němčický, Pavliš, Balázs - Soukup, Hašek.