Energie sahá po postupu

Pohár: Energie - Chomutov 5:3 (0:1, 3:0, 2:2).
Pomalý rozjezd a pak pořádný rock-and-roll ukázala Energie v posledním domácím utkání ve skupině A hokejového poháru. Po málo povedené první třetině prohrávala s prvoligistou z Chomutova, ale ve druhém dějství přeřadila na vyšší stupeň a skóre otočila ve svůj prospěch. V dobrém světle se po návratu na led ukázal Marek Melenovský. Na svůj účet si připsal dvě finální nahrávky a jednu oku lahodící individuální akci zakončenou gólem na 2:1. Skvělým výkonem se blýskl i obránce Jakub Grof, jehož dvě přesné trefy byly také ozdobou večera. Zítra se Energie utká v Litvínově s Chemopetrolem o první místo ve skupině.
Příprava, TsC, út 21.8.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Chomutov
5:3
0:1, 3:0, 2:2
Branky a nahrávky: 23. Grof (Melenovský), 28. Melenovský, 34. Němec (Bílek), 53. Grof (Melenovský), 54. Pech (Brňák) - 12. Kolda (Černý), 52. Kostourek, 58. Kostourek (Trefný). Rozhodčí: Rejthar. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 1001. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Hanzlík, Mudroch, Duben, Grof, Brňák, Řezníček, Němec - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Pech, Zucker - Kristek, Kraft, Skladaný - Kuběna, Melenovský, Hluchý
Chomutov: Horčička - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Chatrnúch, Malinský, Kolda, Černý - Hašek, Šíp, Polodna, Jíra, Kostourek, Mikšovic, Tauš, Charousek, Havlůj, Freiberg, Stehlík, Ton

Poněkud vlažnější vstup energetiků do utkání, ještě zbržděný rychlým vyloučením, předznamenal vývoj celé úvodní třetiny. Tu totiž domácí jistě nebudou považovat na svou nejlepší v dosavadní letní přípravě. A Chomutov potvrzoval, že jeho extraligové ambice nejsou jen planými řečmi. První šanci si ale připravili domácí borci. Tradičně na puku silný Skuhravý zrežíroval přesilovkovou kombinaci pro Košťála, který si pěkně počkal mezi kruhy. Dělovka z první ale trefila povyjetého Horčičku do betonů. Stejný souboj se opakoval i po chvilce, jenže Košťál s dalším důrazným zakončením ztroskotal na dobře povyjetém brankáři.

A tak trestali Severočeši. V další přesilovce nahodil do klubka těl před sebou Kolda a Sáblík proti „neviditelné“ střele nemohl zasáhnout. Vedení hosty povzbudilo a jen štěstí a pohotový Sáblík drželi naděje energetiků na slušný výsledek. V 17. minutě si například od mantinelu do středu hřiště pěkně sjížděl Hašek, vyzkoušel i vtipné zakončení k bližší tyči, ale varský brankář jej svým záhadným zákrokem rozesmutněl. Pár vteřinek před sirénou zase vysoký gólman vůbec nevěděl, kde mu hlava stojí, když před brankou operoval v chumlu hráčů hostující Mikšovič.

Přestávka přinesla do hry velký zlom. Energie se probrala z prvotního šoku a systematicky se vydala dobývat chomutovskou svatyni. Jako první rozjásal tribuny Jakub Grof. Tomu do prostoru předložil kotouč Melenovský a osamocený obránce s klidem vymetl horní růžek branky. Karlovy Vary výrazně ožily a další šance na sebe nedaly dlouho čekat. Smolař zápasu Košťál se z předchozích situací nepoučil a znovu vložil do zakončení maximální důraz. Horčička předvedl lapačkou zákrok večera. Bezmocný už ale byl proti parádě Marka Melenovského. Nováček v karlovarském dresu se uvolnil u pravého mantinelu, podél brankové čáry prokličkoval až před brankoviště, kde si pohrál i s gólmanem a pohodlně zavěsil.

Jen co se zápas zlomil do druhé poloviny, pojistil vedení Západočechů dalším nájezdem ze druhé vlny a bekhedovým blafákem mezi betony obránce Ondřej Němec. Se závěrem třetiny se probudili i hosté. Jírův únik po několika chybách obrany uhasil pohotovým vypíchnutím Brňák, posléze se Ťupa a znovu Jíra pěkně protlačili až do zakončení a Sáblík musel vytáhnout své typické rozložité zákroky. V permanenci byla i jeho lapačka, jejíž lem stačil v posledním momentu srazit Malínského dělovku z kruhů.

Ve třetí třetině střelci dlouho pouze seřizovali mířidla, v poslední desetiminutovce ale připravili fanouškům obou mužstev brankové hody. V 52. minutě zaváhal jeden z domácích obránců a Kostourek lacino nabídnutý brejk proměnil. Jenže chomutovské naděje pohasly po necelé minutě. Melenovský opět vybídl k zakončení najíždějícího Grofa, jehož bleskovou fintu Horčička vůbec nepřečetl a ofenzivní obránce mohl zakončovat do úplně prázdné branky. Lahůdkový byl i pátý domácí úspěch, ze kterého se radovala velmi aktivní čtvrtá řada. A prosadili se dva nejsubtilnější hráči na ledové ploše. Brňák se protáhl do útočného pásma, podél brankoviště našel ideální přihrávkou Pecha, jemuž už zakončení do odkryté části branky nedělalo potíže.

Poslední slovo měli nakonec Chomutovští. Podobnou akci jako předtím Brňák s Pechem sehráli na druhé straně při přesilovce Trefný se střelcem Kostourkem. Na dělbu bodů to už ale žádný vliv nemělo a tak se Energie opět osamostatnila na vedoucí příčce své pohárové skupiny. Svůj poslední zápas sehraje ve středu na ledě Litvínova. Chomutov čeká ještě závěrečný duel s Kladnem.