Energie si vybrala špatný den, ze Slavie s vysokou porážkou

HC Slavia - HC Energie 7:3 (4:1, 2:0, 1:2)
Sport je krásný v tom, že jednou jste dole, ale za chvíli se opět vyhříváte ve světlech reflektorů. Nebo taky opačně. Druhou možnost si v neděli vyzkoušeli karlovarští hokejisté. Po desetizápasové bodovací sérii zamířili na led mistrovské Slavie, odkud si vezou sedmibrankový příděl. Konečný výsledek 3:7 vypadá sice děsivě, na počet brankových příležitostí si ale energetici rozhodně stěžovat nemohli. Domácí byli ovšem krutě efektivní, Micka si dokonce připsal čtyři přesné zásahy, a tak tři body zůstávají zaslouženě v Praze. Za hosty se dvakrát trefil specialista na sešívané David Zucker (na snímku), jednu trefu přidal Václav Skuhravý.
O2 extraliga, 45. kolo, ne 25.1.2009, O2 arena
Slavia
7:3
4:1, 2:0, 1:2
Branky a nahrávky: 2. Bednář (Jelínek, Sklenář), 5. Růžička (Kadlec, Micka), 8. Micka (Špelda), 18. Micka (Růžička, Sloboda), 37. Micka, 39. Micka (Růžička, Doležal), 60. Doležal (Čermák) - 15. Zucker (Procházka), 42. Skuhravý (Dej), 55. Zucker (Procházka). Rozhodčí: Vampola - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 5819. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:3, 7:3.
Slavia: Furch - Kadlec, Špelda, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, Vašíček - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Jelínek, Sklenář - Micka, Růžička, Doležal - Holec, Čermák, Endál.
Karlovy Vary: Mensator (od 8. min Sáblík) - Řezníček, Dobroň, Němec, Duben, Prošek, Mudroch, Čutta, K. Černý - Dej, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Kristek, Sailer - Melenovský, Pech, Skladaný - Zaťovič, M. Procházka, Zucker.

Ve špatný čas a na špatném místě. Tak si asi připadali karlovarští energetici o nedělním odpoledni ve vysočanské O2 aréně. V utkání se Slavií jim totiž nevyšlo vůbec nic. Ve svém živlu byl naopak Tomáš Micka, o tom ale později.

Hned ve druhé minutě totiž prodloužil svojí skvělou bodovací sérii Jaroslav Bednář, když snadno dorazil do prázdné branky ukrytou Jelínkovu střelu. Jen co se Energie začala nadechovat, zchladil ji Růžička junior, jenž prokázal baseballovou průpravu a ze vzduchu napálil další sražený kotouč za Mensatorova záda. Západočeši se nevzdávali a kousek od snížení byl Sailer i Kumstát, jenže to už se ke své velké exhibici nadechovala sešívaná jednašedesátka.

Micka vyrazil v přesilovce do rychlého protiútoku a rychlým švihem trefil přesně. Mensator nevydržel a zamířil sbírat síly na další zápasy na střídačku. Ani třetí rána do sebevědomí Karlovy Vary nepoložila a Furch musel čelit sérii stoprocentních šancí soupeře. Jenže střely Skuhravého, Kumstáta, Sailera, Košťála i Černého mladičký slávista pochytal, Melenovský sám před brankářem zamířil nad. Zaslouženého snížení se hosté dočkali až v 15. minutě, kdy ideální Procházkovu přihrávku zužitkoval střelou mezi betony David Zucker.

Myšlenky bojovníků v bílých dresech na bodový úspěch ale rychle povadly. Velmi přísně vyloučeného Skladaného po chvíli následoval Dobroň, Prošek navíc zlomil hokejku, a tak nemusel Micka příliš dlouho čekat na gólovou přihrávku od Růžičky.

Ani ve druhé části se obrázek hry příliš nezměnil. Energie se snažila o korekci, jenže marně. Pech v dobré pozici trefil jen clonícího spoluhráče, Furch snad ani nevěděl, jak zamezil Košťálově střele v úspěchu, střely Kristka svůj cíl rovněž nenašly a vše korunoval v obrovské šanci Zaťovič. Tomu jeho ránu neuvěřitelně vytáhl už pořádně psychicky povzbuzený Furch.

A když to nešlo na jedné straně, vydal se opět vyučovat Micka. Nejprve si užil spršku čepic po individuální akci a důrazné dorážce a ještě před druhou pauzou završil svůj výjimečný večer svou čtvrtou přesnou střelou. Na tu mu opět v krásné kombinaci přihrál mladý Růžička.

Sympatická karlovarská snaha se dočkala alespoň dílčí odměny v závěrečném dějství. Hned po zahájení hry dorazil Dejovu střelu ve dvojnásobné přesilovce Skuhravý. Slavia ale žádné drama nepřipouštěla, poctivě hlídala střední pásmo a útočné manévry před oběma brankáři se na rozdíl od předchozích dějství nekonaly.

I tak se ještě jednou Karlovarští připomněli. Pohlednou spolupráci s Procházkou zakončil svou druhou brankou večera David Zucker. To už ale bylo v 55. minutě, kdy na senzační zvrat nezbýval čas ani síly. Navíc v posledních vteřinách ještě zachyboval Sáblík a do statistik si čárku připsal bekhendovou střelou i Jiří Doležal.

Jiří Kalous (HC Slavia Praha): Měli jsme výborný vstup do utkání. Během prvních deseti minut jsme vstřelili tři branky, což si myslím, že bylo rozhodující pro celý vývoj utkání. Ten náskok jsme si udržovali po celou dobu a dnes jsme zaslouženě zvítězili. Červenka nehrál, neboť má pochroumané vazy v rameni.

Josef Paleček (HC Energie Karlovy Vary): Slavia dnes vyhrála zaslouženě a byla ve všech směrech lepší. Byla v daleko lepším pohybu, což se projevovalo i tím, že její hráči byli u všech odražených puků první a měli je pod kontrolou. Domácí vyhrávali všechny osobní souboje jeden na jednoho, dva na dva, což jsme my nezvládali. Soupeř toho dokonale využil. Navíc jsme nezvládli začátek zápasu, kdy jsme neustáli ten tlak, právě proto, že jsme byli pomalí, nedokázali vyhazovat puky ze třetiny a soupeř nás zaslouženě potrestal. Dnes byl jednoznačně lepší.