Energie válí, zvítězila i ve Znojmě!

HC Znojemští orli - HC Energie 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Hokejisté Karlových Varů si připsali čtvrté vítězství v řadě, když ve Znojmě dokázali zdolat místní orly. Domácí však nezačali špatně, ujali se vedení a po dvě třetiny měli více ze hry. Opět však doplatili na nevalnou koncovku, k čemuž jim dopomohl skvělý brankář Mensator. V závěru zbylo více sil energetikům, kteří vítěznou trefu mimořádně aktivního Lukáše Pecha stvrdili Milanem Procházkou do prázdné znojemské branky.
O2 extraliga, 25. kolo, ne 25.11.2007, Zimní stadion Znojmo
Znojmo
2:4
1:1, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 6. Kucharczyk (Selingr), 32. Procházka (Bičánek) - 16. Hluchý (Procházka), 31. Němec (Padělek), 50. Pech (Grof), 60. Procházka (Pech). Rozhodčí: Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 2611. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
Znojmo: Trvaj - Všetečka, Jareš, Švrček, Bičánek, Kotaška, Chvátal, Mudroch - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Svoboda, R.Procházka, Demel - M. Růžička, Haman, Plášek. Od 41. min. navíc Beroun
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Řezníček, Grof, Duben, Hanzlík, Prošek, Němec, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - M.Procházka, Pech, Hluchý - Bahenský, Padělek, Kuběna

Zápas nezačal příliš svižně, přesto byl viděn slušný hokej. V první větší šanci se ocitl domácí Svoboda, který se protáhl přes karlovarské obránce, avšak trefil jen připraveného Mensatora. V 6. minutě už branka padla. Ve velké skrumáži před karlovarskou svatyní se nejlépe zorientoval Kucharczyk. Domácí útočník mohl zajistit svým barvám i dvoubrankový náskok. Po přihrávce Dopity se ocitl sám před brankářem hostů, ale tentokrát trefil jen tyč.

Energie si počínala skromněji. V první vážnější gólové akci se ocitl krátce před půlí třetiny Pech, ale střílel jen do boční konstrukce. Poté to zkoušel Kuběna, ovšem taky bezúspěšně. V 16. minutě se karlovarští hráči přeci jen dočkali, kdy velmi šťastně vyrovnal Hluchý. Oba mančafty tak odcházely do kabin za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé třetiny se mohli Orli dostat znovu do vedení. Plášek se prokličkoval až před karlovarského gólmana, ale v rozhodující chvíli mu kotouč sjel z čepele hole. Krátce po této šanci se naskytla Energii možnost čtyřminutové početní převahy, ale gól z ní nepadl, i když k němu nebylo daleko. V největší šanci se ocitl Grof, ale Trvaj na poslední chvíli vytasil svůj levý beton a puk zachytil.

V polovině utkání už brance zabránit nedokázal. Pěknou kombinaci Padělka a Němce završil druhý jmenovaný krásnou střelou pod horní víko branky. Vedení vydrželo soupeři 63 sekund. To se domácím naskytla možnost přesilové hry, kterou po necelé čtvrt minutě využil Radek Procházka. Vyrovnání Znojmo nabudilo k větší aktivitě. Na Mensatora to zkoušeli Selingr, Bičánek, Dopita a opět Selingr, za hosty pálil Procházka a Grof. Skóre se však do konce prostředního dějství už neměnilo.

Do závěrečné části nastoupili lépe znovu domácí. Ovšem ani dorážka Kucharczyka šance Svobody gólem neskončily. Hosté si gól dali málem sami. Berounovo nahození tečoval Skladaný a kotouč jen s velkým štěstím pro Vary neskončil v síti. V 50. minutě při početní výhodě přišla rozhodující chvíle zápasu. Po Grofově přihrávce pálil přesně k tyčce energetik Lukáš Pech.

Stejný hráč mohl za dvě minuty náskok Varů zvýšit, ale v samostatném nájezdu Trvaje tentokrát nepřekonal. V závěru zápasu se Znojmo pokusilo o hru bez brankáře, ale ta se jim vůbec nepovedla a znojemský odchovanec Milan Procházka střelou do prázdné brány definitivně rozhodl o tom, že tři body poputují na západ Čech.

Václav Sýkora (Znojmo): Odehráli jsme velmi dobrý zápas, přestože jsme prohráli. Hráčům nejde vytknout nasazení a způsob hry. Dělali, co jsme po nich chtěli. Dostali jsme se do vedení a vytvořili jsme si další šance, včetně tyčky Radima Kucharczyka, Jirka Dopita měl dorážku. Kdybychom odskočili na 2:0, určitě by se mužstvo zvedlo ještě víc. Místo toho přišlo vyrovnání. Po celý zápas jsme hráli hodně aktivně a to, co jsme vytýkali hráčům po Spartě, to minimum střelby, se dnes hodně zlepšilo. Nevyžili jsme naše šance, proto ta porážka.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): Dnešní zápas rozhodla produktivita. Byly fáze, kdy domácí měli tlak, lítalo to kolem brány a ukázalo se to, co jsme věděli, že Znojmo hraje velice dobře a zkrátka nemá štěstí v koncovce. Samozřejmě to bylo podpořeno vynikajícím výkonem brankáře Mensatora. Nevím, kolik bylo střel na naší bránu, ale určitě jich bylo hodně.