Energii mistr přetlačil až v nájezdech

ELH: HC Energie Karlovy Vary – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)
Po dvou domácích výhrách z derby proti Plzni a Litvínovu zavítal do Karlových Varů úřadující mistr extraligy z Pardubic. Domácí vedli brankou Davida Noska (na snímku) z druhé třetiny. V té třetí ale vyrovnal Brendl, a tak se šlo do prodloužení. V tom se o největší akci postaral pardubický Aleš Hemský, který nedal trestné střílení. Vychytal ho totiž domácí brankař Mensator, takže na řadu přišly nájezdy. V těch byli šťastnější hosté, kteří si po dvou proměněných pokusech odvážejí dva body. Zápas nedohrál Martin Zaťovič, kterého trefil puk do obličeje, vážnost jeho zranění zatím není známá.
Tipsport extraliga, 7. kolo, ne 30.9.2012
Pardubice
1:2sn
0:0, 1:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 38. Nosek (Gřegořek, Pech) - 48. Brendl (Píša, Bartek), rozhodující nájezd Bartek. Rozhodčí: Šindler, Hodek - Pešek, Bádal. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 2909. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Nájezdy: Energie: Nosek, Kumstát - oba neúspěšně; Pardubice: Bartek, Hemský - oba úspěšně.
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gřegořek, Gulaši, Kloz, Kohn, Látal, Nosek D., Prošek - Doležal, Koblasa, Košťál, Kumstát, Pech, Pohl, Rohan, Skladaný, Skuhravý, Vachovec, Zaťovič, Zucker.
Pardubice: Salfický - Benák, Ďaloga, Kindl, Kočí, Kolář II., Píša, Sičák, Vašíček - Bartek, Beech, Brendl, Buchtele, Cetkovský, Hemský, Kousal, Nosek T., Semorád, Somík, Starý, Zohorna

Ve 23. minutě mohl skóre otevřít Starý, sám před brankářem však neuspěl. Oba týmy dobře bránily, a tak ani ve druhé třetině moc šancí k vidění nebylo. Zaťovičovu střelu Salfický chytil bez problémů, domácí brankář si zase poradil se závarem, při kterém se snažil dostat puk do branky Kousal.

V závěru třetiny se začalo zběsile vylučovat, a poté co Salfický vyhodil puk do hlediště, a Skuhravý se vrátil na led z trestné lavice, měli domácí přesilovku pěti proti třem. Domácí kapitán se ještě ani nestačil zapojit do hry, a už se mohl začít objímat se spoluhráči. Povedenou kombinaci zakončil přesnou střelou David Nosek.

Vyrovnat mohl Brendl, v přímém souboji s Mensatorem ale neuspěl. Ve 48. minutě se však hostům podařilo vyrovnat, když se v přesilové hře trefil právě Pavel Brendl. Pardubice ucítily šanci, další branku ale přidat nedokázaly. Nebezpeční ale byli i domácí, jejichž útoky se rozbíjely o hráz jménem Dušan Salfický.

Protože další branka nepadla, přišlo na řadu prodloužení. V něm měla Energie přesilovku čtyři na tři, využít jí ale nedokázala. Aleš Hemský zase neproměnil trestné střílení. To si poté zopakoval i v samostatných nájezdech, tentokrát úspěšně, stejně jako Martin Bartek. A protože Salfického nepřekonal ani Nosek, ani Kumstát, ukořistily bod navíc Pardubice.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Pardubice začali lépe, ale my jsme se jim dokázali postupem času vyrovnat. Myslím si, že naše branka byla vyústěním naší snahy a převahy. Musím objektivně přiznat, že po vyrovnání na 1:1 jsme byli rádi, že jsme uhráli bod. Hosté měli dvě šance, ale dokázali jsme je ustát. Jednou Nosek a také samozřejmě Mensator zabránili Pardubicím skórovat. O tom, že jsme prohráli v nájezdech rozhodla ta skutečnost, že jsme nedali přesilovku čtyři na tři v prodloužení, kterou jsme měli. Martin Zaťovič je na tom následovně: zuby snad dobré, ale špatný nos. Bude vyšetřen na ORL a pak budeme vědět více.

Ladislav Lubina (HC ČSOB pojišťovna Pardubice): My jsme do utkání vstoupili dobře. Do poloviny první třetiny jsme měli utkání pod kontrolou. Bohužel pak jsme znejistěli v rozehrávce, v koncovce a také na kotouči nám to nešlo. Hra se následně vyrovnala. Ve druhé třetině jsme bohužel inkasovali v oslabení tři na čtyři, kde jsme nedodrželi taktické pokyny. Ve třetí třetině jsme vyrovnali na 1:1 a konečně se nám podařilo vyhrát na nájezdy. Odjíždíme se dvěma body a můžeme být celkem spokojeni.