Fantastický obrat! Karlovarští junioři vezou ze Salzburgu tři body

V rámci čtrnáctého kola turnaje O Pohár DHL si junioři odvezli tři body z rakouského Salzburgu. Energetici předvedli famózní obrat, který gólem na 3:4 nastartoval ve 40. minutě Róbert Bačo (na snímku) a vítěznou trefou v čase 53:04 dokonal David Novotný.
Turnaj O Pohár DHL, 14. kolo, so 26.10.2019
Salzburg
4:6
2:1, 2:2, 0:3
Branky a nahrávky: 5. Necesany (Lutz, Hengelmüller), 9. Pronin, 23. Pronin (Schwaiger, Wimmer), 28. Wimmer (Hengelmüller, Schwaiger) – 20. Adámek, 21. Bačo (Černý, Záruba), 40. Bačo (Kořán), 42. Konášek (Šťastný, Seidler), 54. Novotný (Rozhon, Cestr), 60. Rozhon (Kořán, Cestr).
Rozhodčí: Kontischieder – Panholzer, Sporer
vyloučení8:7
využití1:2
střely na branku24:38
diváci10
Salzburg: Kolarz – Obu, Schwaiger (C), Necesany, Szuber, Wimmer, Reich – Cimmerman, Hänelt, Lutz, Leonhardt (A), Hengelmüller, Borzecki (A), Pronin, Rattensberger, Bjerrum, Müller
Karlovy Vary: Horák – Stejskal, Kořán, Mikulec, Patzelt, Cestr – Seidler, Záruba (A), Šťastný, Bačo, Rozhon, Jiskra (C), Konášek, Novotný, Korčmaroš, Černý (A), Adámek

Gólově bohaté utkání odstartoval už v polovině 5. minuty Lukas Necesany, který poslal rakouský celek do vedení. O čtyři minuty později to s nadějemi energetiků na bodový zisk vypadalo ještě o něco hůře, když se po přihrávce Necesaneho prosadil Daniel Pronin. Hosty vrátila do utkání poslední minuta úvodní třetiny, kdy jejich velkou střeleckou aktivitu přetavil v úvodní karlovarskou trefu Lukáš Adámek.

Jak zakončili západočeští junioři úvodní třetinu, tak načali i tu druhou. Pouhých šestnáct sekund po jejím startu totiž poslal puk za Kolarzova záda Róbert Bačo, který využil přesilovou hru. Domácí však studená sprcha v podobě rychlého vyrovnání nesrazila, naopak, a vydatně k tou pomohla i častá vyloučení hostujících hráčů. Během krátké chvíle putovaly na trestnou lavici postupně Kořán a Záruba, přesilovou hru čtyř proti třem využil Daniel Pronin, který svou druhou trefou v zápase vrátil Salzburgu vedení. V čase 27:10 domácí znovu vedli o dvě branky a ani tentokrát na ledové ploše nebyl standardní počet hráčů, v situaci čtyř proti čtyřem překonal Horáka domácí Philipp Peter Wimmer. Západočechy vrátila do zápasu opět koncovka prostředního dějství. V čase 39:25 putoval na trestnou lavici domácí Hengelmüller a hostům stačilo pouhých šest vteřin na to, aby přesilovou hru využili, podruhé v zápase se prosadil Róbert Bačo.

I začátek třetí třetiny vyšel lépe hostům. Na konci 42. minuty překonal dommácího gólmana Marek Konášek a za stavu 4:4 se tak začínalo de facto od začátku, hosté tak i podruhé dohnali dvougólovou ztrátu. Obrat energetiků definitivně dokonal v čase 53:04 David Novotný, pojistku pak do prázdné branky přidal necelou minutu před koncem Petr Rozhon.