Fantastický obrat proti ex-KHL týmu, Energie porazila Slovan 3:2

Karlovarští slaví první výhru v přípravě! Proti někdejšímu účastníkovi KHL Slovanu Bratislava omlazená sestava s několika hráči s try-out kontrakty od první přestávky sice těsně prohrávala, v závěrečné desetiminutovce však dvěma slepenými góly Martina Kohouta Energie otočila skóre a nakonec si dobruslila pro vítězství 3:2.
Příprava na sezonu, přát., čt 15.8.2019, Sportcentrum Lužánky
Slovan
2:3
2:1, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky:17. Kukumberg (Miklík), 19. Abdul (Meszároš) – 15. Vondráček (Kverka), 54. Kohout (Mikúš, Knotek), 56. Kohout (Knotek, Eminger)
Slovan: Habal – Štajnoch, Hudec, Bačík, Sersen, Meszároš, Podlipník, Demo, Šedivý – Puliš, Urbánek, Kukumberg, Kormúth, Zigo, Matoušek, Abdul, Miklík, Petráš, Sloboda, Vandas, Žitný
Karlovy Vary: Bednář – Plutnar, Rulík, Eminger, Gabrhelík, Kubka, Roman, Šafář, Straka – Křemen, Křehlík, Kohout, Vildumetz, Knotek, Vondráček, Hlava, Skuhravý, Gorčík, Kverka, Koblasa, Mikúš

Před samotným zápasem se trenéři obou mužstev domluvili na dřívějším začátku utkání. Po úvodním vhazování se hrálo zejména u branky Jana Bednáře, který měl od začátku zápasu plné betony práce. Karlovarské trápil přechod do útočné třetiny. Ke svatyni Vladislava Habala se téměř nedostali. V 11. minutě se brankář energetiků opět zapotil, když se snažil volný kotouč dorazit do brankoviště Žigo a ihned poté Svoboda, ani jednomu se ale nepodařilo překonat talentovaného mladíka. Dvě minuty poté si Karlovy Vary zahrály první přesilovou hru v zápase. Slovan sehrál oslabení na výbornou, svého soupeře nepouštěl do vlastní třetiny, když náhodou někdo v černozeleném dresu ohrozil Habala, důsledná obrana Bratislavy zakročila. Několik vteřin po skončení karlovarské přesilové hry, se přesto hosté nakonec zaradovali. Kverka našel Tomáše Vondráčka, který tečoval levitující kotouč a nasměroval ho za brankovou čáru. V mžiku přišla odpověď. Karlovarští špatně vystřídali, Slovan mezitím stačil rozjet rychlý útok, na jehož konci stál Roman Kukumberg, který přesnou střelou vyrovnat dosavadní skóre. Minutu a půl před koncem prvního dějství se skóre změnilo ještě jednou. Z levého kruhu se přesně pod víko Bednárovy brány trefil Jindřich Abdula a z první třetiny si Slovan odnesl jednogólový náskok.

Chvilku po vhazování se do akce pustil Adam Křemen, který byl zastaven zákrokem Demem. Karlovarští si přesto dokázali vybojovat pozici ke střele v útočné třetině, ale Habal za svá záda puk nepustil. Tempo energetiků nabralo na rychlosti a stali se aktivnějším celkem na kotouči, všechny pokusy Karlovarských zlikvidoval gólman domácích. Několik dalších ran měla na hokejkách Bratislava, ta však nedokázala překonat Jana Bednáře. Ačkoli začátek druhého dějství byl více v režii Energie, postupně se u puku objevoval více Slovan. Ve 28. minutě unikl Abdul karlovarské obraně a pokoušel se zakončit, na poslední chvíli mu však kotouč vypíchl bek hostů. Od poloviny druhé části měli Západočeši velký problém s přechodem do útočného pásma a hra se točila spíše před Bednářem, který si všechny šance bedlivě hlídal. Energie se přeci jen dostala k šanci ve 34. minutě, kdy Rohanova dělovka od modré skončila mezi betony Vladislava Habala. Další šance za Karlovy Vary měli Eminger a Knotek, druhý jmenovaný z ostrého úhlu rozezněl tyč slovenské svatyně. Větších šancí k vidění v druhé periodě nebylo.

Třetí třetinu začala Energie ihned oslabením, když na trestnou lavici zamířil Gabrhelík, který se provinil nedovoleným bráněním. V přesilové hře se Slovan do vyložené šance nedostal, dělovku vyslal dvakrát Šedivý, ale Bednáře nepřekonal. Ve 45. minutě předvedl karlovarský brankář svůj postřeh. Jindřich Abdul si nabruslil přímo před Bednáře a z bezprostřední blízkosti poslal svižnou ránu zápěstím, kterou Bednář lapil do lapačky. Vzápětí se na druhé straně s kotoučem objevil Jaromír Kverka, kterému se na dva pokusy nepodařilo překonat, jemu dobře známého, Vladislava Habala. Deset minut před koncem poslední části začala Energie aktivně napadat rozehrávky hostů a snažila se otočit vývoj zápasu. Pokusy karlovarský hokejistů mířily mimo branku. Tlak energetiků se ale nakonec vyplatil. Mikúš nahrával z levého kruhu na Martina Kohouta, který nasměroval křižnou přihrávku za přesouvajícího Habala. Hosté poté vybojovali přesilovou hru, když se Štajnoch provinil podrážením. Energetici se v přesilové hře zabydleli v útočné třetině a pokoušeli navýšit skóre. Tlak Karlových Varů přinesl své ovoce. Pět minutě před koncem utkání Habal neudržel kotouč mezi betony a puk mu vyklouzl do odkryté klece. Jako první se opět zorientoval Martin Kohout. Na domácí pak čekalo další oslabení, ve kterém se Energie již střelecky neprosadila. V samotném závěru utkání vyzkoušel Slovan hru se šesti bruslaři na ledové ploše, ani tato skutečnost již skóre nezměnila. Energie tak vyhrála svůj první přípravný zápas.