Gólové žně dorostu, Energie rozprášila Kobru

DOR: HC Energie Karlovy Vary – HC Kobra Praha 10:1 (1:1, 4:0, 5:0 – N 1:0)
Gólové hody zažili karlovarští dorostenci v jedenáctém kole extraligy, kdy na svém ledě přivítali pražskou Kobru. Vstup do utkání byl sice z obou stran vyrovnaný, v druhém dějství ale Energie rozjela své ofenzivní motory a uštědřila Kobře rovných deset gólových políčků. Vše pak završila i úspěšnou nadstavbou a bere všechny čtyři body. Energetici tak vyhráli poprvé po pěti zápasech.
Extraliga dorostu, 11. kolo, čt 25.10.2018
Kobra
10:1
1:1, 4:0, 5:0 - N 1:0
Branky a nahrávky: 4. Rymon (Šmajda), 21. Vogel (Rymon, Šmajda), 27. Rymon (Šmajda), 34. Rymon, 35. Matas (Varvařovský), 42. Šmajda (Rymon), 49. Petrertič (Šmajda), 53. Varvařovský (Bubanec), 53. Varvařovský (Matas), 58. Blecha, 64. März (Houdek) – 20. Kvasnička (Kalajev). Rozhodčí: Malá – Malý, Charvát. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 4:0. Diváci: 73. Střely na branku: 66:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 10:1.
Karlovy Vary: Kubát (Hykel) – Hohl (A), Houdek (C), Petretič, Vogel, Roček – Blecha, Botoš, März (A), Šmajda, Sapoušek, Rymon, Varvařovský, Bubanec, Matas, Hrůša
Kobra: Tuček (Liemann) – Bucek, Capoušek, Bartoň, Kalajev, Chytil – Král (C), Sekula (A), Tichý (A), Valenta, Pražák, Kvasnička, Ralijic, Strnad, Halfar

Energie do utkání vstoupila opravdu povedeně, už po minutě hry byl blízko gólu Samuel Šmajda, jehož rána jen orazítkovala břevno pražské svatyně. O dvě minuty později to už ale Karlovarským spadlo přesně tak, jak bylo potřeba, rychlou akci domácích zakončil i přes dotírající beky Dominik Rymon. Celá první třetina byla ve znamení pomalu se přelévající dominance, pár minut měli navrch Západočeši, pár minut zase hráči z hlavního města. Větší zvrat v tomto poklidném vývoji utkání přišel až v závěru periody, kdy byla zrovna v lepší herní situaci Kobra. V poslední minutě před sirénou dokázal puk protlačit i za pomoci paní Štěstěny Matěj Kvasnička, když kotouč poskakoval po brankové čáře a až po chvíli si rozmyslel, že zamíří do sítě. Tehdy ale ještě vůbec nic nenasvědčovalo tomu, co se teprve mělo seběhnout.

I do druhé třetiny vybruslili správnou nohou domácí, přesně 60 sekund po vhazování si s pukem sjel k brance Jakub Vogel a zavěsil přesně pod víko. Nastala několikaminutová nadvláda zelenobílých, která vyvcholila skvělou útočnou akcí. Puk dostal Samuel Šmajda, navázal na sebe pozornost obránců soupeře a ve správný okamžik poslal přihrávku Dominiku Rymonovi, který jen doklepnul do prázdné svatyně. Krátce po polovině dějství pak karlovarská devatenáctka završila hattrick, Dominik Rymon předvedl výstavní sólo akci přes celé hřiště a mohl slavit veleúspěšný návrat po dlouhém zranění ruky, které utrpěl hned v prvním utkání sezony. A sotva o minutu později udeřila Energie znovu, tentokrát to byl Ondřej Matas, který připravil hořké uvítání v zápase střídajícímu brankáři hostů Matouši Liemannovi, jenž po předchozím gólu nahradil Filipa Tučka.

Ovšem karlovarský vlak ani trochu neztratil na rychlosti, ba naopak, z utkání si udělal svou exhibici. Ve druhé minutě poslední dvacetiminutovky po spolupráci s Dominikem Rymonem zakončil pod břevno Samuel Šmajda. Ovládnout svou touhu po gólech dokázali domácí jen sedm minut, poté už neodolal Matěj Petretič a muž s oranžovou páskou na čepeli z levého kruhu zvýšil už na 7:1. Když odstartovala poslední osmiminutovka základní hrací doby, strhl na sebe všechnu pozornost David Varvařovský, jenž si pohrál s gólmanem hostů a zakončil mu přímo mezi betony. Jen o pouhých 18 sekund později skóroval David Varvařovský podruhé, čímž si zařídil fantastický debut v extralize dorostu. To už v brance Kobry znovu stál Filip Tuček, jenže i on inkasoval z první střely, která na něj byla vyslána po návratu na led. Poslední ránu, kterou navíc zaokrouhlil počet gólů vstřelených energetiky, pak dvě a půl minuty před koncem zasadil ochromeným Pražanům Josef Blecha, jenž zakončil svůj samostatný únik. Tento gól byl také již čtvrtým, který v tomto utkání Energie vstřelila v početní nevýhodě. Všemu ještě nasadil korunu v závěru nadstavbového prodloužení precizní střelou zblízka Lukáš März.

Tomáš Andrýs (HC Energie Karlovy Vary): První třetina byla z naší strany pomalejší, ale ve druhé třetině jsme se probudili a začali jsme hrát týmově. Bylo to vlastně naše první utkání, které jsme odehráli v plné sestavě a dotáhli jsme ho do vítězného konce.

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): Utkání mi hodnotí špatně, protože jsme předvedli výkon, který prostě vůbec neodpovídal tomu, s čím jsme sem přijeli. Dejme tomu, po první třetině to bylo zaslouženě 1:1, ale pak tam Varům padly nějaké góly a bylo po nás.