Hokejistky zvítězily v Neratovicích, na postupové příčky stále ztrácejí

Ženy: Neratovice - Karlovy Vary 7:10 (2:3, 2:2, 3:5)
Přestože začala již druhá polovina nadstavby skupiny B, narazily v této části soutěže Dračice na Neratovice poprvé. První utkání bylo totiž konumováno v jejich prospěch. Tentokrát měly Dračice jasnou převahu, přesto ale domácí hráčky dlouho držely vyrovnané skóre. Až tři slepené branky v závěru zlomily jejich odpor. Čtyřmi kanadskými body zazářila Jana Vylíčilová. Vítězství 7:10 udrželo Dračicím teoretickou naději na postupové příčky, souboj o šest bodů je čeká v sobotu, kdy přivítají Kobru Praha.
Liga žen - skupina B, n6, ne 24.2.2008
Neratovice
7:10
2:3, 2:2, 3:5
Branky Karlových Varů: Bauerová 2, J.Fričová, Vylíčilová 3, Wadowská, Hajdová 2, Trampotová. Asistence: Bauerová 2, J.Fričová, I.Kotrbáčková, Vylíčilová, Wadowská 2, Pöpperlová 2. Vyloučení: 8:2. Využití: 2:3. Zásahy brankářek: 58 - 17. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:10, 7:10.
Karlovy Vary: Seemannová - Nováková, Hornová, I.Kotrbáčková, S.Kotrbáčková - J.Fričová, Bauerová, Vylíčilová - Wadowská, Pöpperlová, Hajdová - Vaňousová, Trsková, Trampotová

Na led v Neratovicích nastoupily Karlovarské hokejistky oslabené o nemocnou Lukešovou, Tumpachovou, Brichovou, Markovou a Frkovou. Posilou do obrany naopak byla Michaela Nováková hostující ze Slavie Praha. Většina zápasu se odehrála na polovině Neratovic. Domácí se soustředily na obrannou hru a nebezpečné výpady. V 11. minutě se Dračice brankou Vylíčilové a ujaly vedení. Na vyrovnání stačilo Neratovicím pouze 11 sekund a za další dvě minuty se dokonce ujaly vedení. Dotahovat náskok soupeřek najednou musely Dračice, ale díky individuální akci Bauerové se jim to podařilo. Po brance Vylíčilové dokonce do šaten odcházely za příznivého stavu 2:3.

Hostujícím hráčkám se vydařil i vstup do prostředního dějství a brankami Wadowské (24. min.) a Vylíčilové (26. min.) zvýšily už na 2:5. Domácí brejky však byly nasmírně efektivní a třetina končila opět za těsného stavu 4:5.

Úvod poslední části byl jednou velkou přetahovanou o výsledek. Domácí nejprve vyrovnaly, Dračice vzápětí odskočily brankou Bauerové, aby o čtyři minuty později na tabuli opět svítilo nerozhodné skóre. Odpor Neratovických definitivně zlomily až tři rychlé branky z holí Fričové a Hajdové (2x). Dvojciferný výsledek pak vystřelila Trampotová a domácí v závěru již jen snížily na konečných 7:10.

Hodnocení trenérů Karlových Varů: Přes jasnou převahu po celý zápas jsme si zbytečně komplikovali cestu za vítězstvím. Až ve třetí třetině, po stažení na 2 pětky, jsme soupeři utekli o tři branky a závěr utkání už byl zcela v naší režii.