Hradec Králové oloupil juniory z Karlových Varů o tři body

Vyrovnané utkání rozhodli Hradečtí ve třetí třetině dvěma brankami. I když šance dnes byly na obou stranách, hosté byli v koncovce lepší, domů tak odjeli se třemi body a jistotou prvního místa v tabulce.
Turnaj O Pohár DHL, 30. kolo, pá 3.1.2020, KV Arena
Mountfield HK
0:2
0:0, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 44. Váchal (Síla, Tecl), 59. Naar .
Rozhodčí: Kostourek – Gerát, Belko
vyloučení6:4
využití1:0
diváci114
Karlovy Vary: Horák – Záruba, Benda, Stejskal, Cestr, Kořán, Pohanka, Patzelt – Křehlík, Jiskra, Rymon, Rozhon, Novotný, Konášek, Adámek, Černý, Bačo, Seidler, Šťastný
Mountfield HK: Sajdl – Pěnčík, Naar, Váchal, Pinkas, Janoušek, Voňka, Perička – Síla, Morong, Poppel, Budina, Pinkas, Tecl, Lukačka, Šedivý, Ďuriš, Kašpar

Souboj o první místo, jak se dá nazvat toto klání, začal velmi opatrnou první třetinou. Oba týmy věděly, co je v sázce. V úvodní periodě nepadla žádná branka, ale pěkné šance byly k vidění na obou stranách. Na té karlovarské byli velmi aktivní Petr Rozhon, Dominik Rymon a Tomáš Křehlík a na té hradecké Petr Poppel, Vojtěch Síla a Dalibor Ďuriš.

Druhá třetina přinesla dvě přesilovky pět na tři. První měl tým z města pod Bílou věží, ale k lítosti svých fanouškům a realizačního týmu jí nevyužil. I když nějaké šance na hokejkách měl. To Karlovy Vary dostaly jako opožděný dárek k Vánocům přesilovku pět na tři ke konci druhého dějství. Ovšem jim to dnes také nelepilo. Domácí měli na hokejkách dvě tutovky, jednu spálil Tomáš Křehlík a druhou Daniel Černý. To hradecké na malou chvilinku nadchl Petr Poppel.

Karlovarští junioři začali poslední dvaceti minutovku ve dvojnásobné početní výhodě. Do 44. minuty se hrálo na obou stranách takřka stejně, ale poté si Hradec Králové zahrál přesilovku, kterou po sporné situaci využil Váchal. Karlovarský kapitán Vít Jiskra sice celou akci reklamoval, ale velmi zkušený rozhodčí ho naučil pravidlům a branku potvrdil. Poté Róbert Bačo tvrdě atakoval Ďuriše a dostal za to 2+10 a ihned na to byl vyloučen Benda a byla tady dnes již druhá dvojnásobná početní výhoda juniorů z Hradce Králové. Minutu a půl před koncem zažádal hlavní trenér Karlových Varů o oddechový čas a odvolal brankáře. Hradec ovšem vybojoval puk a Jakub Naar se trefil přes celé kluziště.

Václav Eismann - HC Energie Karlovy Vary: V první řadě chceme pogratulovat soupeři k vítězství. My se po vánoční pauze z mnoha důvodů nenacházíme v ideálním stavu a k tomu, abychom jsme se vrátili do stavu, kdy se reálně můžeme měřit se soupeři, musíme zapracovat v tréninku.

David Kočí - Mountfield HK: Jsme samozřejmě spokojení. Porazit mančaft na špici je vždycky příjemné. 2:0 je super výsledek. Samozřejmě ten zápas nebyl úplně ideální, některé pasáže z naší strany. Hlavně druhá třetina, tam jsme výpadek, kdy nás podržel gólman. Druhých deset minut druhé třetiny. Jinak si myslím, že ta hra byla docela solidní. Nesvědčí těm zápasům, když je dlouhá vánoční pauza. Bylo 20 dní bez zápasu, samozřejmě tam byly nějaké nepřesnosti, ale na to, že to byl 1. zápas po dlouhé době.