I druhý moravský celek byl proti juniorům úspěšný

Junioři: HC Energie - PSG Zlín 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Karlovarským mladíkům nevyšel ani druhý zápas v letošním roce a vysoko podlehli zlínskému PSG. Hosté si na vysoké vítězství zadělali již v první třetině, po které vedli o dvě branky. V následných dějstvích vždy dvě další přidali. O snížení za energetiky se jako jediný v postaral Marek Švec, když překonal hostujícího Kašíka mezi betony.
Noen Extraliga Juniorů, 6. kolo, so 9.1.2010, KV Arena
Zlín
1:6
0:2, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky:39. Švec (Dlapa, Sýkora) - 6. Finsterle (Matějíček), 10. Vodný (Šlahař, Blinka), 33. Fořt (Matějíček), 36. Holík (Vodný), 41. Šoula, 44. Kundera . Rozhodčí: Florian . Vyloučení: 6:7 navíc Dlapa (KVA) 10 min Využití: 1:1 . Diváci: 65 . Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6 .
Karlovy Vary: Habal (Endál) - Ryžuk, Valeš, Šik, Tomeček, Funk, Rohan M. (C), Dlapa - Hudák, Flieger, Kellner, Chaljavin, Sýkora, Vaněk D., Mistoler, Vachovec, Švec, Kverka.
Zlín: Kašík (Zavadil) - Zábojník, Hampl, Valenta, Matějíček, Sadil - Kundera, Fořt, Vaněk P., Šlahař, Finsterle, Sedlář, Vodný, Holík, Šoula, Blinka, Křemeček, Vodák (C).

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté a hned v první minutě o sobě dal vědět Matějíček, který nenápadnou střelou z úhlu pořádně vystrašil domácího Habala. Hosté sice byli aktivnější, ale mnohokrát se stávalo, že rozehrávku uspěchali, a tak bylo k vidění ze začátku hry několik zakázaných uvolnění. Skóre se měnilo až v 6. minutě. Lukáš Finsterle využil odrazu puku od obránce a pohotově jej zpracoval a poslal pod víko branky – 0:1. Po brance se tlak hostí ještě vystupňoval a blízko navýšení byl sám střelec branky Finsterle, jež své sólo zakončil střelou z mezikruží do výstroje Habala. Již zmiňovaného navýšení se však hosté stejně dočkali. Michal Vodný v 10. minutě stejně jako jeho spoluhráč využil odrazu puku od brankáře, a navýšil tak vedení – 0:2. Po této brance se hra o dost vyrovnala a k vidění byl hokej spíše ve středním pásmu a boj o každý puk.

Druhé dějství nabídlo zprvu stejný obrázek jako třetina předchozí. Oba týmy se soustředily na obranu a útočných výletů bylo málo. Výjimkou byl únik Valenty, který volil střelu zápěstím, ale Habal byl pozorný. Brankové hody započaly až v polovině třetiny. Ve 32. minutě zakončil své sólo Tomáš Fořt prudkou ranou mezi tělo a vyrážečku a navýšil vedení na tříbrankové – 0:3. Ve 36. minutě neudržel v lapačce nahození Habal. Puk mu vypadl a hostující Petr Holík neváhal ani chvíli a zasunul puk do odkryté klece – 0:4. Domácí se však i přesto vzmohli na protiútok. Marek Švec ve 39. minutě v přesilovce prostřelil hostujícího Kašíka mezi betony – 1:4. Zbytek třetiny se dohrával ve vyhrocené atmosféře a na trestnou postupně usedli hned čtyři hráči.

Poslední třetina přinesla dokonání spanilé jízdy Zlína, který stále neměl dost branek a hned zkraje jednu přidal. Uběhlo pouhých třináct vteřin z posledního dějství a Martin Šoula navyšoval na luxusní čtyřgólový náskok, který zaváněl mírnou exhibicí. Pro PSG to však stále nebylo dost. Poslední pomyslný hřebíček do rakve zarazil ve 44. minutě Tadeáš Kundera. Domácí drželi totiž hosty dlouho v jejich pásmu a ti se hned po osvobození hnali do protiútoku a právě jmenovaný naposledy překonal brankáře Habala prudkou střelou zápěstím ke vzdálenější tyčce. Zbytek třetiny se vzhledem ke skóre spíše dohrával. Za zmínku však stojí jedna skvělá akce domácích. Po závaru před brankou hostí se k puku dostal Tomáš Sýkora a po střele do odkryté klece se znenadání vymrštila hbitá lapačka Kašíka.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Dnešní utkání nebylo z naší strany vůbec dobře odehrané. Soupeř nás už od počátku předčil v bruslení a pohybu. Dále si myslím, že byl vyspělejší i kombinačně. Na druhou stranu je pravda, že jsme jim ze šesti branek čtyři opravdu darovali. A bohužel, kvůli disciplinárnímu trestu nehraje Martin Frk, což ohrožuje naší produktivitu.

Jiří Šolc (PSG Zlín): I přesto, že jsme do dnešního zápasu nevstoupili v ideální a základní sestavě. Měli jsme mnoho absencí, tak se mužstvo dobře sehrálo a nám se povedlo dotáhnout utkání do vítězného konce. Za důležitý zlomový bod utkání lze označit úvodní třetinu, kdy jsme domácím rychle odskočili a vedení jsme si již pohlídali.