I napočtvrté Farda boduje!

V s e t í n - Ani napočtvrté nevyšel nový karlovarský trenér Richard Farda bodově naprázdno. Tentokrát veze HC Energie Karlovy Vary jeden bod za remízu ze vsetínského Lapače. Utkání otevřel Jan Alinč, ale domácí dokázali odpovědět a otočili brankami Vaka a Selingra. Konečnou podobu výsledku dal v přesilové hře František Ptáček ve 45.minutě. Výborný výkon v domácím dresu předvedl Libor Pavliš a byl společně s karlovarským Janem Alinčem po právu vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Karlovy Vary remizovaly ve Vsetíně 2:1, po třetinách 1:1, 0:1, 1:0, 0:0.
Tipsport Extraliga, 30. kolo, pá 5.12.2003
Vsetín
2:2
1:1, 1:0, 0:1 - 0:0
Branky: 20. Vak (Selingr, Stantien), 31. Selingr (Vak, Stantien) - 8. Alinč (F. Ptáček), 45. F. Ptáček (Pavel Kumstát).
Rozhodčí: Svoboda - Čech, Machálek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: 2390.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, Jiří Polák, Kuboš, Němec - Hudec, Pavliš, Demel - Selingr, Vak, Stantien - Chytka, Martin Čech I (31. R. Hruška), Ambruz - Valko.
Karlovy Vary: Franěk - F. Ptáček, D. Hájek, Vantroba, Galvas, Kivoň, Krajíček - Tvrdík, Alinč, Košťál - Netík, Lipianský, Bednařík - V. Polák, Bacul, Němčický - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus.

Ospalý úvod zápasu Vsetína s Energií nijak nezahřál skromnou návštěvu v ochozech stadionu Na Lapači, který se první zajímavější akce dočkal až po šesti minutách hry. Vsetínský obránce Luža využil zbytečně obětavého pádu karlovarského zadáka a po dlouhé kličce vypálil na Fraňka ostrý projektil. Brankář Varů zasáhl s jistotou pravým betonem. Radovan Biegl už tolik štěstí neměl. V defacto jediné vyložené šanci Energie za první třetinu kapituloval po nájezdu Alinče. Rozestoupená vsetínská obrana jen sledovala, jak Alinč střílí nad Bieglovu lapačku.

Hostům se vsetínský led rázem stal příjemným místem k životu a těžkopádní domácí se museli bránit rostoucímu tlaku soupeře. Jenže Vary z převahy vytěžily pouze slabou bekhendovou ránu Bacula. Domácí se do pohody nedostali ani ve třech přesilových hrách, Vsetínu vázla kombinace a finální přihrávky pravidelně končily na holích karlovarských zadáků. Domácím se nakonec přeci jen podařilo Fraňka překonat. Do Selingrovy přihrávky zpoza branky se opřel na vteřinku neobsazený Vak a Franěk se po jeho umístěné střele natahoval marně.

Vsetínu vlil vyrovnávací gól novou krev do žil a již úvod prostřední části napověděl, který z týmů bude tahat za kratší konec. Domácí zlepšili pohyb a přidali na tvrdosti a více se osmělovali i v soubojích před brankou. Při Fraňkovi stáli všichni svatí po Pavlišově příklepu, stejně tak i při Bieglovi, kterého po ojedinělém brejku sice Skuhravý prostřelil, puk se však zatřepetal mezi betony a odklouzal mimo tyče. Nakonec to byl přeci jen aktivnější Vsetín, kdo se utrhl do jednobrankového náskoku. Energii zradila vlastní nedisciplinovanost a přísný metr rozhodčího Svobody. Při dvojnásobné početní výhodě usměrnil puk za Fraňkova záda Selingr. Karlovarský gólman jen vyrazil předchozí ránu Vaka a Selingr měl tím pádem relativně snadnou práci.

Energie mohla do sirény vyrovnat. V poslední vteřině obkroužil Bieglovu branku Vojtěch Polák, vsetínský brankář se však nenechal karlovarským mladíkem vyvést z klidu a ránu zároveň se sirénou ztlumil.

Domácí mohli soupeři poodskočit na začátku třetí třetiny na rozdíl dvou branek hned několikrát. Ve vlastním oslabení ujeli karlovarským bekům Demel s Pavlišem, první jmenovaný však nestihl spoluhráči včas přihrát a tak puk skončil v lapačce pohotového Fraňka. V další gólové šanci se ocitl Stantien. Byli to však hosté, kdo se na začátku pětačtyřicáté minuty radovali. Po chybné Bieglově rozehrávce se v přesilové hře trefil od modré čáry Ptáček. Po vyrovnávací brance se obě mužstva stáhla do vlastních třetin a bylo více než zřejmé, že utkání dospěje do prodloužení

V nastaveném čase se soupeři také příliš nepouštěli do útočných akcí. Čestnou výjimkou budiž pokus Vaka o vysunutí Selingra do brejku či důrazný forčeking mladého Hrušky. Bezbrankový stav přečkal i prodloužení a tak se Vsetín rozešel s Karlovými Vary smírně 2:2.

Zdislav Tabara (Vsetín): "Utkání jsme špatně začali. Scházel nám pohyb a nasazení, soupeř byl v této části hry jasně lepší. Ve druhé třetině se náš projev zlepšil, vytvořili jsme si tlak a můžeme pouze litovat, že jsme získané vedení ještě nezvýraznili. Stále se potýkáme se špatnou koncovkou, hrajeme utkání pouze na jednu až dvě vstřelené branky, což málokdy stačí na vítězství."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Přijeli jsme sem s cílem neprohrát, proto jsme s konečným výsledkem spokojeni. Cestou k tomu nám byla dobře sehraná oslabení, ve kterých jsme inkasovali pouze jednou, navíc bez dvou hráčů v poli. Sice jsme zde nijak neoslnili, ale vezeme domů bod."