Junior Cup 2017: Skvělý start, dorostenci porazili loňské vítěze!

Úspěšný vstup za sebou mají starší dorostenci do Junior Cupu v Mannheimu. V prvním utkání skupiny totiž porazili favorizovaný kanadský celek St. Andrew´s College 2:1 a ve středečním duelu s německou osmnáctkou budou bojovat o přímý postup do semifinále!
Příprava staršího dorostu, Junior Cup, út 22.8.2017, SAP Arena, Mannheim
St. Andrews
2:1
0:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 29. Šik (Bernáth, Záruba), 31. Prošek (Fečo) - 54. Macdougall. Rozhodčí: . Vyloučení: 8:8. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) - Bernáth, Cankov, Novák, Kořán, Tureček, Stejskal, Záruba - Holub "C", Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Karbulka, Zdeněk, Hudečka, Prošek, Šik, Jiskra, Fečo.
St. Andrews: Hossein (Fernandes) - Agnew, St. John, Clarke, Ross, McHenry, McIntyre, Henry, Arnott - Hillier, Munro, McKim, Canade, Maclean, Boland, Macdougall, Bowie, Brett, Brisley, Emon, Stienburg.

Po bezbrankové první třetině se začalo měnit skóre ve druhé dvacetiminutovce. V polovině 28. minuty putoval na trestnou lavici za hákování Michal Fečo, jenže Kanaďané nabídnutou příležitost nedokázali využít a naopak sami inkasovali, když se prosadil Otakar Šik. V čase 30:14 vedli energetici již o dvě branky, když se do úniku dostal Radek Prošek a tváří v tvář brankáři Hoseinovi suverénně proměnil.

Karlovarští mladíci drželi dvougólové vedení až do začátku 54. minuty, kdy seděl na trestné lavici Jiří Hudečka a hráči St. Andrew's přesilovou hru po patnácti vteřinách zásluhou Christiana Macdougalla využili ke snížení na rozdíl jediného gólu. Ještě hůře mohlo být se Západočechy v závěru třetí třetiny. V čase 57:31 byl vyloučen Richard Záruba, Kanaďané ještě posílili svou převahu odvoláním gólmana, ale obětaví energetici i díky skvělému Janu Bednářovi v brance cennou výhru už udrželi.

Milan Čejka: Podali jsme obětavý, organizovaný výkon, podpořený skvělým výkonem brankáře Jana Bednáře. Pochválit zaslouží celý tým.