Junior Cup 2017: Výhra v nájezdech poslala Energii do semifinále!

Neskutečné drama se šťastným koncem sehrál starší dorost ve druhém zápase Junior Cupu. Proti německé osmnáctce třikrát ztratil vedení, jenže nakonec vydřel výhru v nájezdech a už nyní má jisté sobotní semifinále!
Příprava staršího dorostu, Junior Cup, st 23.8.2017, SAP Arena, Mannheim
DEBU18
3:4sn
0:1, 2:1, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 37. Schitz (Mik, Lobach), 40. Schitz, (Lobach, Wirt), 41. Lobach (Schitz, Betzold) - 16. Šik, 38. Holub (Šik, Prošek), 41. Prošek (Záruba, Šik), nájezd Šik. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
DEBU18: Hane (Steiger) - Wirt, Mik, Leitner, Jung, Pfenninger, Ribnitzky, Heinzinger, Dersch - Betzold, Jentzsch, Schitz, Brunner, Schinko, Lobach, Bakos, Saakyan, Nirschl, Volkmann, Tosto, Üffing.
Karlovy Vary: Kašpar (Bednář) - Bernáth, Cankov, Novák, Kořán, Tureček, Záruba, Houdek - Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Karbulka, Zdeněk, Hudečka, Prošek, Šik, Jiskra, Fečo, Jílek.

Energetici vstoupili do svého druhého zápasu aktivně a od začátku nebylo znát, že by nastoupili proti německému národnímu týmu do 18 let. Oba celky se prezentovaly důraznou hrou, avšak dlouho platil bezbrankový stav. Skóre se tak mohlo měnit na konci třinácté minuty, kdy se po šanci Němců puk dostal za Kašparova záda, jenže ačkoliv se už hráči německé osmnáctky radovali, dle sudích nepřekročil celým objemem brankovou čáru. Na úvodní branku tak diváci museli čekat až do času 15:41, kdy se volného puku ve středním pásmu ujal Otakar Šik, který po překročení modré čáry vypálil zpoza obránce a neomylně zavěsil.

I ve druhé třetině se hrálo v obrovském nasazení na obou stranách, dlouho se však čekalo na druhou branku v utkání. Té se dočkali Němci v 37. minutě, kdy se prosadil Edwin Schitz. Vyrovnané skóre ale dlouho netrvalo. O necelou půlminutu později s pukem přes celé hřiště parádně projel Otakar Šik, jehož přihrávku využil David Holub a energetici znovu vedli. Do kabin se však přeci jen šlo za vyrovnaného stavu. Zelenobílí nejprve poslali puk na zakázané uvolnění a po dalším obléhání Kašparovy branky se prosadil přesnou tečí Lobachovy střely podruhé v zápase skórující Edwin Schitz.

Začátek třetí dvacetiminutovky vyšel karlovarským dorostencům na výbornou. Záruba našel dlouhým pasem z obrany najetého Radka Proška, který se dostal za obránce a ač tísněn poslal puk z úhlu za záda brankáře Hanea, psal se čas 40:29. Radost energetiků ale neměla dlouhého trvání. Hned po buly se hráči německé osmnáctky natlačili do útočného pásma, zmatek před karlovarskou brankou nejlépe využil Dennis Lobach, který zcela osamocen mezi kruhy srovnal stav zápasu na 3:3. Němci podporováni publikem se hnali za rozhodující trefou. Energetici jakoby cítili v nohách úvodní duel a jen těžko odolávali tlaku soupeře, jenže brankář Kašpar chytal jistě a hned dvakrát mu pomohly tyče jeho svatyně. Utkání tak i přes velkou snahu Němců dospělo až do prodloužení.

V něm mohlo být rozhodnuto přesně v jeho polovině. Po špatné souhře energetiků v útočném pásmu ujížděl sám na Kašpara jeden z německých hokejistů, karlovarský brankář ale jeho únik perfektně vychytal. O minutu později mu pak pomohla tyč, krátce nato zvonila konstrukce i na druhé straně.

Opravdové drama vyvrcholilo v nájezdech. Karlovaráci dvakrát vedli a byli blízko už po třech sériích, Němci se ale ještě dotáhli. Rozhodnutí tak přinesla až pátá série a proměněný nájezd Otakara Šika.

Milan Čejka: Nezbývá nám než mužstvu poděkovat za odmakaný zápas. Byly tam nějaké chyby, podíváme se na video a rozebereme je. Nyní máme dva dny volna, zregenerujeme a budeme se v klidu připravovat na sobotní semifinále.