Junioři: Doma opět pouze remíza

HC Energie Karlovy Vary - HC Bílí Tygři Liberec 2:2 (1:0, 1:1, 0:1)

K a r l o v y V a r y - Kalrovarští junioři přivítali na domácím ledě své kolegy ze severu Čech. Hosté působili ze začátku zaskočeně, čehož využil obránce Brňák. Ve druhé třetině zvýšil na 2:0 Radek Stourač a zdálo se, že zápas bude mít jasný vývoj. Hosté se však probudili a díky pečlivé obraně a produktivnímu útoku dokázali srovnat na konečných 2:2.

Extraliga juniorů, 18. kolo, so 29.10.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Liberec
2:2
1:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 10. Brňák (Gasparik), 22. Štourač (Hamerle, Bušta) - 31. Nevyhoštěný (Petrmichl), 54. Lukáš Tondr (Mrkvička). Rozhodčí: Zubzanda - Fiala, Havelec. Vyloučení: 5:8, navíc Jan Bauer (KVA) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 73. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2.
Karlovy Vary: Jakubal - Brňák, Mašek, Štourač, kloz, Karpíšek, Schmidt - Bušta, Kuběna, Sláma, Gasparik, Jakub Bauer, Jan Bauer, Budínský, Kalousek, Hamerle, Sedláček
Liberec: Nedvídek (7. - 8. Kalčík) - Paško, Petrmichl, Kajínek, Mrkvička, Jaroměřský, Pavlů, Martin Tondr - Bárta, Bezděk, Langr, Divíšek, Lukáš Tondr, Hruška, Dušek, Nevyhoštěný, Špaček, Peřina

Hosté se zpočátku zápasu příliš neprojevovali a spíše bránili. Od prvních minut si tak Energie mohla v klidu vytvořit tlak. Ve 4. minutě pálil od modré Mašek, ale jeho střela vlétla do boční sítě. V minutě 7. měli obrovské šance domácí Budínský se Sedláčkem, ale gólman Liberce Nedvídek se štěstím jejich pokusy zlikvidoval. Po této akci odjel brankář hostí na střídačku upravit si výstroj a místo něj naskočil náhradník Kalčík. Během svého minutového působení na ledě si stačil připsat jeden úspěšný zákrok, když se po levé straně uvolnil Petr Gasparik a vyprášil Kalčíkovy betony. Navrátivší se Nedvídek se nestačil ani zorientovat a inkasoval. Po přihrávce Gasparika vyhnal pavouky z horního rohu liberecké branky bek Tomáš Brňák - 1:0. Ve 12. minutě byl vyloučen domácí útočník Sedláček za sekání a hosté se tak poprvé v zápase dostali k vážnějším šancím. Brankář Varů Jakubal však střelecké pokusy obránců postupně likvidoval a poradil si i s nebezpečnou dorážkou Daniela Špačka. V minutě 16. našel přihrávkou zpoza branky před brankovištěm zcela volného svého bratra Jakuba, tomu však střela nesedla a Nedvídek v pohodě ukryl kotouč do lapačky. O minutu později zkoušel štěstí střelou po ledě z levého kruhu Sedláček, ale brankář Liberce zasáhl levým betonem. Dvě minuty před přestávkou nebezpečně pálil od modré čáry hostující Dušek, ale Jakubal jeho střelu srazil svou holí. Poté Energie uzamkla hosty v jejich pásmu, ale Nedvídek všem střeleckým pokusům odolal. Po dvaceti minutách tak Karlovy Vary vedly nad Libercem 1:0.

Do druhé části vstoupili domácí excelentně. Již pětašedesát vteřin po začátku rozvlnil síťku Nedvídkovy branky Radek Štourač, když od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Liberec se po druhé inkasované brance probudil a začal být o dost aktivnější, než doposud. Ve 22. minutě letěla střela z hole Peřiny jen těsně nad Jakubalovou brankou, o dvě minuty později to zkoušel z mezikruží špaček, ale neuspěl. V 29. minutě přišla série vyloučení. Na straně Varů odešel pykat za sekání Karpíšek, několik vteřin po něm hostující Mrkvička. Hra čtyř proti čtyřem dlouhé trvání neměla. Hůl Jakuba Bauera si našla cestu přímo do obličeje hostujícího beka Andreje Pašky, který s bolestivou grimasou a krví ve tváři odešel do kabiny. Bauer za tento faul vyfasoval 2+2 minuty. Hosté přesilovou hru nevyužili, ale po návratu Karpíška se již prosadili. Po pohledné kombinaci nasměroval svou střelu mezi chrániče domácího brankáře Michal Nevyhoštěný a snížil tak na 2:1. Ve 33. minutě jel sám na Nedvídka karlovarský forward Budínský, ale své střele nedal přílišnou razanci a pro libereckého gólmana nebyl problém poradit si jak se střelou, tak s dorážkou. V minutě 35. byl vyloučen hostující Petrmichl za podražení a 85 sekund po něm jeho spoluhráč Mrkvička. Domácí však přesilovou hru trvající pětatřicet vteřin nedokázali zužitkovat. Několik vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky si vytvořil slibnou šanci Budínský, ale Nedvídek se ukázal v dobrém světle. Po dvou třetinách domácí stále vedli, tentokráte již 2:1.

Na začátku třetího dějství byl vyloučen hostující Špaček za napadení. Domácí se v přesilové hře snažili zvýšit své vedení, ale nedařilo se jim. Ojedinělou šanci Sedláčka lapil pohotově Nedvídek. V 45. minutě se před Jakubalem zjevil zcela osamocený Peřina, ale střela mu nesedla. O minutu později měli vyložené šance domácí Jakub Bauer a Pavel Kuběna, ale ani jeden z nich nedokázal najít recept na bezchybného libereckého brankáře. V 51. minutě dvakrát po sobě pálil z mezikruží Špaček, ale Jakuba se překonat nenechal. V téže minutě byl vyloučen liberecký útočník Bezděk, ale domácí se opět v přesilové hře spíše trápili. Lekci z produktivity udělil Energii Lukáš Tondr, když v 54. minutě zčistajasna prostřelil Jakubala a srovnal na 2:2. V 57. minutě mohli hosté vývoj dokonce otočit ve svůj prospěch, když z prostoru mezi kruhy tvrdě pálil Pavlů, brankář Karlových Varů však vymrštil svůj pravý beton a vyrazil kotouč do rohu kluziště. Dvě minuty před závěrečnou sirénou byl vyloučen hostující Divíšek a minutu nato i jeho spoluhráč Jaroměřský. Domácí si vzali oddechový čas, aby se pořádně připravili na početní výhodu dvou mužů v poli. Ihned po vhazování však hlavní arbitr poslal karlovarského forvarda Buštu na trestnou lavici za hru vysokou holí. Domácí se přesto snažili vsítit rozhodující branku. Největší šanci si vytvořil Pavel Kuběna, když se deset vteřin před závěrečným hvizdem proháčkoval přes tři hostující hráče až před Nedvídka. Brankář Liberce mu však cestu k vítězství zatarasil celým svým tělem a vydřel tak pro své spoluhráče bod.

Po vyrovnaném utkání si tak oba celky připisují po bodu do extraligové tabulky za remízu 2:2 po třetinách 1:0, 1:1 a 0:1. Faktem pro domácí je navíc to, že v domácím prostředí nezvítězili již pět kol.

Mikuláš Antonik, trenér HC Energie Karlovy Vary: Ze začátku jsme byli lepší, ale bohužel jsme nedokázali udržet dvoubrankové vedení. Jen mě mrzí, že jsme již pět zápasů doma nevyhráli. Kdybychom dnes zvítězili 2:1, myslím, že by to byla pro kluky velká morální podpora.

Milan Skrbek, trenér HC Bílí Tygři Liberec: S výsledkem jsem spokojen, myslím si, že jsme podali dobrý výkon, vzhledem k tomu, že narozdíl od Kalrových Varů nemáme tolik starších hráčů.