Junioři: První ligový zápas ozdoben vítězstvím

HC Energie Karlovy Vary - HC Chemopetrol Litvínov 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
K a r l o v y V a r y - Utkání, které řídil známý arbitr z extraligy mužů, pan Vladimír Šindler začalo z pohledu domácích velice aktivně. To se projevilo již ve 3. minutě po přesném zásahu nováčka v juniorském kádru Norberta Tomiše. Hosté z podkrušnohoří stačili v úvodu prostřední části vyrovnat, ovšem poslední slovo měly Karlovy Vary, kdy se po 23 vteřinách od úvodního buly v poslední třetině radoval ze svého gólu Tomáš Sláma a zařídil tak první tři body do ligové tabulky.
Extraliga juniorů, 1. kolo, čt 7.9.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
2:1
1:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 3. Tomiš (Baran, Zucker), 41. Sláma(Zmeškal) - 22. Vrtek (Čejka, Češka). Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Černý Vyloučení: 8:8. Diváci: 78. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Karlovy Vary: Benda – Brňák, Mašek, Schmidt, Boguský, Satora, Zmeškal - Šnajdr, Bauer Jan, Zucker, Kuběna, Baran, Sláma, Tomiš, Rohan, Budínský
Litvínov: Fikrt – Panuška, Lomička, Martinka, Kubát, Čejka, Poživil – Nekvinda, Vrtek, Rindoš, Matouš, Bojer, Zima, Majer, Češka, Schön

Do první třetiny úvodního zápasu letošní extraligy juniorů vlétli domácí mladíci doslova jako uragán. Už od první vteřiny zápasu ostřelovali hostující branku ze všech možných úhlů a pozic, což ve 3. minutě přineslo úspěch. Po nahrávce Davida Zuckera pálil od modré velice podařenou střelou nováček ze Slovenska Martin Baran, střelu však vyrazil před sebe hostující brankář Fikrt, ovšem před zcela volného Norberta Tomiše, pro kterého úspěšná klička do forhendu nebyla žádný problém. Tak se tedy zcela zaslouženě radovali domácí z první vedoucí branky. Hosté toto ještě více zatáhlo do defenzivy a útočnou smršť domácího týmu dokázaly odrazit jen pohotové betony litvínovského brankáře. Ovšem ke konci úvodní části se dokázali osmělit i hosté a několika povedenými trefami rozehřáli ztuhlého domácího brankáře.

Hostujícím mladíkům zřejmě během přestávky domluvil v šatně jejich trenér Josef Beránek, poněvadž uragán předvedli na druhou stranu zase jeho svěřenci. K vyrovnání měl blízko Vladislav Vrtek, již v půlce první minuty, kdy samostatný průnik řešil dělovkou z mezikruží. Naštěstí branku minul. Tentýž hráč ovšem o minutu později branku již trefil po kličce na jednoho z domácích beků a volném výhledu přesně vypálil k pravé tyči. Domácí hráče tento nástup jejich protivníků zřejmě překvapil, a tak se nedostávali nejenom k šancím, ale často i zbytečně faulovali. To se však změnilo ve 23. minutě po dělovce od Norberta Tomiše, který ovšem trefuje jen levou tyčku. Prostředek druhé části přinesl velice pohledný, na kombinační momenty velice pestrý a šance bohatý hokej, ovšem žádná gólová radost se z domácí strany nekonala. Ke konci druhé třetiny se nic víc nestalo a hráči spíše šetřili síly do části závěrečné a rozhodující.

Jako začátek předchozích třetin, i začátek té závěrečné byl ve znamení jakéhosi uragánu. Karlovarští na hostující obranu opět vlétli a trvalo jim přesně 23 vteřin, než se gólově prosadili. Do průniku po levém křídle se dostal Jan Zmeškal, nahrál na sice obsazeného Tomáše Slámu, ale ten se dělovkou z první nemýlil a zařídil tak hubený náskok domácím. Hosty tento gól na rozdíl od první části do kolen nesrazil a vyhlásily karlovarským válku. Alespoň tu hokejovou a plnou šancí. Jedna ze slibných šancí z Litvínovského pohledu nastala ve 46. Minutě, kdy se do brejku dostal Michal Schön, kličku zkoušel zakončit mezi betony, ovšem tam byl Benda připraven. Další z nebezpečných šancí byla ta o dvě minuty později, kdy Benda vyrazil před sebe dělovku od modré a na dorážku musel vytáhnout bleskurychlou a pohotovou rybičku k levé tyčce. Ovšem s ofenzívou nezaháleli ani karlovarští a tři minuty před koncem zápasu byl ve slibné šanci Jan Bauer, kdy po samostatném průniku podél levého hrazení zkoušel hostujícího brankáře překvapit beckhandovým blafákem, ten však střelu vyráží těsně nad horní tyčku své svatyně. Hned z protiútoku se mohli radovat hosté z vyrovnání, to by ještě ovšem nesměl chytat dnes výborný Marek Benda a neukázat svůj excelentní semafor. Minutu před koncem se ještě Litvínov pokoušel o powerplay, jenže ta nedopadla jinak něž šarvátkou za Bendovou klecí a vyloučením jednoho hráče z každé strany za hrubost. Karlovy Vary si tak po napínavé bitvě připisují důležité první tři body.

Mikuláš Antonik, trenér Karlových Varů : Se zápasem jsem celkem spokojen, jen druhá třetina nebyla podle mých představ, chvilkami mi připadala naše obrana jako v dnu otevřených dveří, ale jinak jsme zápas zvládli a to je hlavní.

Jozef Beránek, trenér Litvínova : Zdálo se mi, že hrajeme lépe, jsme aktivnější než náš dnešní soupeř, bohužel vstřelil o jednu branku víc a to rozhodlo. Štěstí nestálo v dnešním zápase při nás, ale při soupeři.