Junioři: S moravskými celky se zatím daří

HC Energie Karlovy Vary - HC Slezan Opava 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

K a r l o v y V a r y - Extraliga juniorů se nedávno dostala do své druhé části a to znamená, že ve zbylé půlce nejvyšší juniorské soutěže změří své síly české týmy s moravskými. Karlovým Varům tato výměna zdá se vyhovuje a tak dokázaly znovu vyhrát. Tentokrát na svém ledě proti aktuálně druhému mužstvu tabulky, Opavě. Velkou měrou pomohl Energii k výhře Lukáš Bušta, který už v první minutě rozvlnil síť za hostujícím gólmanem.

Extraliga juniorů, 23. kolo, po 21.11.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Opava
4:1
2:0, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 1.Bušta (Hamerle), 18. Štourač (Bušta), 44.Kuběna (Satora, Gasparik), 57.Sedláček (Bauer Jan,Šnajdr) - 26.Jurdič (Kocián, Huska). Vyloučení: 7:10 . Využití:1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Průběh utkání:2:0, 0:1, 2:0
Karlovy Vary: Jakubal - Brňák, Satora, Mašek, Štourač, Kloz, Schmidt – Bušta, Hamerle, Kuběna, Bauer Jakub, Sláma, Gasparik, Sedláček, Smolík, Bauer Jan, Budínký, Šnajdr
Opava: Krejčí – Plachký, Vrabel, Huska, Kokavec, Fišera, Tichý - Weiss, Kříž, Tůma, Fuks, Kocián, Wolf, Černý, Maciček, Jurdič, Chalupa

Na světelné tabuli byl časový údaj 0:51, když doslova vlétl do opavské obrany Jakub Hamerle, nechal na sebe nalepit dva hostující obránce a nahrál na zcela volného Lukáše Buštu, který svůj zhruba tří metrový brejk fantasticky zužitkoval bleskurychlou kličkou do bekhendu a hostujícího gólmana nechal tak hned zostudit jesličkami. Kupodivu se Opavští nenechali zastrašit a zhruba v druhé minutě se dali do velkého tlaku, který jim ovšem zmařil svými dobrými zákroky domácí brankář Jakubal. Zhruba v půlce osmé minuty vypálil jedovatou střelu hostující Josef Tichý, ovšem na levý beton karlovarského brankáře si nepřišel. V 13. minutě přišel první z celkově tří nevydařených úniků karlovarských juniorů, to když to zkoušel Radek Štourač. Ovšem v 18. minutě po nepřehledné akci před hostujícím gólmanem Krejčím se tentýž hráč už prosadil a to tak, že si našel cestu k odraženému kotouči, a přehodil ležícího brankáře. Takže se Karlovarským vydařil gól do šatny.

Druhá třetina začala poněkud vlažně a až ve 26. minutě po první kloudné akci na obou stranách se dokázal poprvé a naposledy prosadit tým ze Slezka holí Jana Jurdiče . Ivo Kocián dokázal přes dva domácí beky nahrát přesný pas a Jurdičovi stačilo pouze vysunout svojí hůl, aby Jakubala překonal mezi betony. Ve 31.minutě Karlovarští hráli sice jen dvacetisekundovou přesilovku pěti proti třem, ale i tak si stačili vytvořit řadu střeleckých šancí a z hole Jana Bauera nastřelili i tyč. Druhá třetina nepřinesla moc zajímavý hokej a byla i velmi skromná na šance, takže až na osobní trest na domácí straně se nic zvláštního nestalo.

Poslední třetina začala a Karlovy Vary se potřebovaly rychle uklidnit dalším vstřeleným gólem, poněvadž jejich hra byla dosti rozhádaná s plno nepřesnými přihrávkami, chybami a střeleckými neúspěchy. To přišlo záhy v minutě 44. , když od modré vypálil Satora a Pavel Kuběna dorazil za Krejčího záda vyražený kotouč. Tento gól jakoby srazil na kolena mladíky ze Slezska a nebyli už schopni si vytvořit nějakou šanci a spíše hrubě faulovali a vyvolávali potyčky s karlovarskými juniory. Naopak Energie vystrašila Opavu když Martin Šnajdr ujel obraně, ale gólmana Krejčího bekhendem nepřelstil . Opavskému brankářovi tento zákrok dodal sebevědomí a přesně za minutu se mohl opět blýsknout dobrým zásahem, když vyzrál na dělovku od Petra Gasparika a následně i na dorážku jednoho z karlovarských útočníků. Zhruba pět minut před koncem se dostal do už třetího brejku Petr Gasparik, ale Zdeněk Krejčí jeho kličku včas odhalil a připsal si tak třetí úspěšný zákrok proti karlovarským brejkům. Jenže pak přišlo poslední slovo Karlovarských, když na středovém kruhu odebral kotouč nepozornému obránci Martin Šnajdr, bleskurychlou přihrávkou vyslal Jana Bauera, který se dokázal vysmýknout opavské obraně a nahrát přes celou šíři kluziště na zcela nikým nehlídaného Pavla Sedláčka a ten se z první rány nemýlil. Povedený zápas mohl ještě uzavřít o čtyry branky Vojtěch Kloz, když půl minuty před koncem ještě nastřelil tyč. Karlovy Vary se tak mohly zaslouženě radovat ze čtyř brankového vítězství.

Mikuláš Antonik (trenér Karlových Varů): Tak já jsem s výsledkem spokojený, kluci hráli dobře, jen mě trošku mrzí ten bezpočet nevydařených šancí a hlavně tři neproměněné úniky.Myslím, že už není co dodávat, já jsem spokojený.

Kamil Konečný (trenér Opavy): Vary nás překvapily tím rychlým gólem, pak přidaly druhý a nám se rozsypal útok.Pak kluci ale ve druhé třetině zabrali, stačili dát gól, ale bohužel už to bylo málo. Vary nás přehrály, možná, že jsme je dost podcenili.