Junioři: Slovan z Ústí si vylámal zuby

Junioři: HC Energie - HC Slovan Ústí nad Labem 7:3 (3:1, 3:1, 1:1)
Zhruba pouhých 7 minut si dnes mohli hráči HC Slovan Ústí nad Labem říkat, že jsou lepší, než Energie. Byl to stejný počet minut, jako branek, které následně vyinkasovali od energetiků. Zápas, který ústečtí hráči rozehráli docela slibně, se nakonec energetikům podařil rázně a jednoznačně zvrátit. Hoši z Ústí se snažili náskok dohnat, ale marně. Více jak 3 góly se soupeři nepodařilo vsítit. Asi nejvíce dnes zazářili dva Martinové, a to Rohan se Šnajdrem, kteří oba dali po dvou brankách a také Jan Topinka, který si připsal na konto jednu branku a jednu asistenci.
Extraliga juniorů, 33. kolo, ne 6.1.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Ústí n. L.
7:3
3:1, 3:1, 1:1
2. Salač (Kauschitz), 9. Šnajdr (Budínský), 11. Sláma (Schmidt), 17. Rohan (Záhora), 24. Topinka (Sláma), 25. Rohan (Schmidt), 29. Hanzl (Šimon), 40. Šnajdr (Budínský), 41. Hedbavný (Hanzl), 59. Mareček (Topinka).
Karlovy Vary: Panec, Hruška, Schmidt, Přindiš, Novák, Tomeček, Boguský, Tollinger, Rohan, Šnajdr, Topinka, Záhora, Kellner, Mareček, Sláma, Mistoler, Majer, Budínský, Rohan.
Ústí n. L.: Dědek, Tichý, Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Brož, Kočí, Kauschitz, Hanzl, Šrámek, Svitavský, Bacovský, Novák, Hadbavný, Salač, Vernek, Chládek.

Slované z Ústí prokázali svou dravost hned na začátku zápasu, když ve druhé minutě trefil sítě energetiků Salač. Gól to nebyl nijak výrazný, ale platil a posunul Ústecké do vedení. Nebylo pochyb o tom, že Energie záhy odpoví, protože střelami na bránu soupeře převyšovala. Stalo se tak v 9. minutě, když Martin Šnajdr namířil puk skrz betony ústeckého Dědka. Za tři minuty ho následoval Tomáš Sláma, kterému se opět podařilo ošálit brankáře a zvýšil tedy na 2:1. Zde bylo vidět zaváhání Ústeckých, kteří povolili vjet soupeři až k bráně. Energie tedy vedla, ale nikde nebylo psáno, že tento stav je konečný. Ze strany Ústí se, až na pár vyjímek, nedalo hovořit o hrozbě vyrovnání. Na straně energetiků to ovšem bylo zajímavější. Progresivní hra musela mít někde odezvu. Ta nastala v 17. minutě, když Rohan upevnil vedení třetím gólem. Od Záhory se dočkal přesné přihrávky a stejně tak přesně věděl, kam se má strefit.

Druhá třetina se zdála být o něco bojovnější. Ústí se snažilo dohnat Energii, ale nedařilo se. Spíše se opět dařilo varským juniorům, jenž do jedné minuty dvakrát skórovali. Poprvé ve 23. minutě Topinka a podruhé ve 24. Rohan. Na počátku druhé třetiny bylo tedy z větší míry rozhodnuto. Přesné přihrávky, dobré kombinace a taktická obranná hra, to je nejspíš recept varských juniorů na úspěch ve hře. Přesto energetici po pěti brankách v sokově síti malinko polevili, čehož bylo využito. Ve 29. minutě si najel před Hrušku v bráně ústecký Hanzl a alespoň snížil. To Ústecké docela povzbudilo. Byla vidět větší snaha, zrychlili tempo, ale rozdíl tří gólů byl stále propastný. Někdy se sáhlo i po nesportovních metodách, jako například najetí do gólmana a podobně. Tento zápas byl již opravdu rozhodnut. Pouze takové ujištění byl 6. gól. Šnajdr vystřelil z kruhu a střela se zastavila až o síť v bráně hostů.

3. třetina byla už jen formalitou. Začalo jí lépe Ústí, když se Hedbavnému podařilo snížit díky třetí brance do energetických sítí. Zase šlo jen o snížení, ale na nic jiného už Ústečtí pomýšlet nemohli. Sice byla vidět snaha, ale ta vždy narazila na odpor Energie, které se vedlo bránit. Poslední hřebíček do rakve Ústí nad Labem zatloukl Mareček. Ústecký brankář už asi i trochu rezignoval na hru, protože od půle zápasu nebylo co k řešení. Jinak bylo utkání na dobré úrovni. Třeba budou hoši z Ústí příště úspěšnější.

Mikuláš Antoník, trenér Karlových Varů: Určitě jsme chtěli od začátku vést, bohužel jsme dostali něšťastně gól na 1:0, ale nakonec se nám podařilo vyhrát třetinu 3:1, což si myslím, že nám hodně pomohlo. Ve druhé třetině jsme za stavu 5:1 trochu polevili a soupeř začal hrát velice nepříjemně. Dost nám pomohla branka na konci 2. třetiny na 6:2, která vlastně už definitivně rozhodla utkání.