Junioři a dorostenci prožili vítěznou sobotu

Junioři: HC Kometa Brno - HC Energie 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
S.dorost: HC Energie - PSG Zlín 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)
Po včerejší defenzivní bitvě s Olomoucí se tentokrát domácí utkání dorostenců změnilo ve střelecké hody. Už po první třetině vedli svěřenci trenéra Eismanna o tři branky, aby zápas nakonec dovedli k vítězství 6:3. Dvě trefy zaznamenal Vojtěch Tomeček (na snímku). Střelecky se dařilo i juniorům. Ti sice v Brně prohrávali, díky spolupráci dvojice Vachovec - Frk ale skóre v prostřední části otočili, a rovněž tak získali tři body.
Extraliga staršího dorostu, 4. kolo, so 19.12.2009, KV Arena
Zlín
6:3
3:0, 2:1, 1:2
Branky a nahrávky: 4. Urbančok (Tomeček, Hroch), 16. Vrána (Táborský), 16. Beran (Švec, Tomeček), 31. Tomeček (Beran), 39. Novák (Hluchý, Vrána), 60. Tomeček (Švec, Beran) - 24. Lašák (Matula), 43. Vaculín, 53. Urbanec (Popelka). Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 25. Střely na branku:32:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3, 6:3.
Karlovy Vary: Honzík - Hluchý, Vilhelm, Urbančok, Novák, Matyáš, Gombár, Troška - Táborský, Švec, Zikmund, Lintemer, Svoboda, Tomeček, Hroch, Bečka, Beran, Vrána.
Zlín: Rozum - Macharáček, Papežík, Tomeček, Strojil, Malota, Buchta, Urbanec - Matula, Kovařík, Kučera, Galuška, Burša, Skočík, Popelka, Lašák, Krucký, Doležálek, Vaculín.

I přes to, že se kádr domácích musel obejít bez pomoci hráčů z juniorky, nastoupil domácí tým do zápasu s vysokým tempem. Už ve čtvrté minutě se domácí radovali z první branky. Po kombinaci s Hrochem se Tomeček dostal ke střele. Tu ale Rozum vyrazil před sebe a k puku se dostal Jan Urbančok. Ten z mezikruží propálil ostrou střelou zlínského gólmana. Pak nastala těžká chvíle pro Energii. Řada jejich vyloučení jim přinesla velký tlak na jejich bránu. Domácí gólman Honzík společně s obránci byli ale úspěšní a svůj náskok ubránili. Pak následovala šťastná šestnáctá minuta pro Karlovy Vary. První se podařila akce Táborskému s Lukášem Vránou. Pár vteřin se na seznam střelců přidal i Matěj Beran za přispění Marka Švece s Vojtou Tomečkem. Energie tedy po první třetině odešla s náskokem tří branek.

Do druhé části nastoupil důrazněji Zlín. Ve čtyřiadvacáté minutě využil nepřehledné situace před Honzíkem Jan Lašák po přihrávce Dominika Matuly. Po řadě střel jak domácích, tak i hostů, si branku připsala Energie. V čase 30:14 se podařilo přizvednutím kotouče zvýšit na 4:1 Vojtovi Tomečkovi. K jeho brance mu dopomohl přesnou přihrávkou Matěj Beran. Minutu a půl před koncem třetiny si ještě domácí utvrdili svůj náskok pátou brankou. V přesilovce se přihrávky mezi kruhy ujal Otto Novák a dostal puk k pravé tyči.

Ačkoliv Zlín začal poslední část vyloučením, branka padla do brány Energie. Pár vteřin po doplnění počtu hráčů na ledě se k puku dostal Richard Vaculín, který našel prostor nad betonem Honzíka. Na druhou branku třetiny si hráči počkali až do 53. minuty. Zlín využil své přesilovky a po přihrávce Popelky se Patrik Urnabec dostal z úhlu ke střele, která prošla Honzíkovi mezi betony. Poslední minuta zápasu ukázala jasného vítěze. Svou druhou branku přidal Vojta Tomeček, když našel prostor nad ramenem Rozuma.