HC Energie Karlovy Vary

Junioři čtyřikrát vyrovnali, pak padli v prodloužení

MHL: HC Energie - SKA-1946 4:5 p (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1) Odvetné domácí utkání s Petrohradem se pro energetiky stalo permanentní honbou za smazáním jednobrankového náskoku soupeře. Remízu Energii zajistila přesilovková trefa Jaromíra Kverky v 59. minutě. Karlovarskou radost však brzy zchladila inkasovaná branka po sporné situaci v prodloužení.
MHL, 48. kolo, so 26.1.2013
Karlovy Vary
SKA-1946
4:5
0:1, 2:1, 2:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 29. Novák (Klimíček, Jurák), 35. Klimíček (Harkabus, Schusser), 47. Šik (Tomeček, Klimíček), 59. Kverka (Harkabus, Klimíček) - 9. Malenkich (Rjašencev), 31. Kondratěv (Avtomov), 41. Sigarjov (Malenkich, Barabanov I.), 51. Barabanov A. (Malenkich, Kondratěv), 62. Barabanov I. (Mironišin, Tichonov). Rozhodčí: Akuzovskij - Štechmüller, Ondráček. Vyloučení: 4:6, navíc Habal (KVA) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 545. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4 - 4:5.
Karlovy Vary: Habal - Klimíček, Troška, Schusser, Dvořák, Chalupa, Šik, Gombár - Flek, Kverka, Tomeček - Harkabus, Novák, Jurák - Piskoř, Sýkora, Švec - Zadražil, Vrána, Kohout
SKA-1946: Nalimov - Vaščenko, Jurin, Alexandrov, Šalberov, Tichonov, Malenkich, Anisimov - Mironišin, I. Barabanov, Sigarjov -Kondratěv, A. Barabanov, Avtomov - Ščjolokov, Skvortsov, Rjašencev - Lelin, Jackanič, Orlovič-Grudkov

Komentář k utkání

Do první třetiny nastoupili lépe hosté, k aktivitě jim pomohlo i brzké vyloučení Tomečka. Paradoxně návrat domácího reprezentanta na led však přinesl zřejmě největší šanci Energie v této části hry, Kverkovu dorážku střely Fleka zastavila až pravá tyč. Přesilovku si pak zahrála i Energie byl to opět domácí kapitán, kdo mohl skórovat. Jeho střelu z úhlu do odkryté branky se štěstím zneškodnil brankář Nalimov. Skóre tak nakonec otevřeli přece jen hosté. Při vyloučení Piskoře předvedl Jegor Malenkich dostatek důrazu v brankovišti a jeho gól posvětilo i video. Hra se pak zklidnila, Petrohradští se soustředili na pozorné bránění středního pásma a s touto taktikou slavili úspěch. Domácí se do gólových šancí dostávali jen s obtížemi. A když už, zkazila jejich úsilí nepřesná nahrávka či obětavý zákrok bránícího hráče. Sám Nalimov příliš nadprůměrných zákroků předvést nemusel.

Druhá třetina odstartovala dvěma dorážkami osamoceného Sigarjova. Na druhé straně ve 23. minutě další gólovou šanci spálil Kverka, když v přesilové hře zblízka přestřelil branku. Petrohrad tak trest pro Jurina ubránil a stejně se vedlo i Energii při faulu Švece. Skóre se změnilo až opět v plném počtu, ve 29. minutě puk za sedícího Nalimova dorazil Patrik Novák. Vyrovnaný stav platil jen dvě minuty, poté hosté proměnili pohlednou akci, kdy střelu z buly dorážel Denis Kondratěv. Tým SKA opět vedl. Šanci na vyrovnání v přečíslení nejprve promarnil Kohout, ale po faulu Vaščenka už se Karlovarští přece jen radovali. Obránce Klimíček se technickou střelou trefil přímo do rohu branky. I díky brankám tak prostřední část nabídla o fous pohlednější podívanou.

Ze třetí třetiny uplynulo jen 17 vteřin, kdy se hosté opět dostali do vedení. Andrej Sigarjov u tyčky pohotově tečoval nahrávku od modré. Energii k vyrovnání pomohl faul Orloviče-Grudkova, který tečí Tomečkova nahození už po 28 sekundách potrestal Vojtěch Šik. Utkání muselo diváky bavit, protože alespoň dle předváděné hry se s remízou nechtěl spokojit ani jeden z týmů. Blíže ke třem bodům se dostal opět petrohradský celek díky zásahu Alexandra Barabanova, kterého domácí obrana nepokryla u levé tyčky. Branky SKA padaly po podobných překvapivých akcích častěji, než z dlouhotrvajícího tlaku. Vždyť hosté za celý zápas na Habala vystřelili pouze 22 puků. Na tři body to však nakonec nestačilo. V závěru dostala Energie výhodu dvojnásobné přesilovky, tu sice pod tlakem ubývajícího času sehrála poměrně křečovitě, při hře proti čtyřem však Nalimova z úhlu prostřelil Jaromír Kverka.

Start prodloužení opticky patřil Energii, která byla po vyrovnání v poslední chvíli na koni. Za své útočné snažení však nakonec paradoxně zaplatila. Tlak první karlovarské formace hosté díky dvěma minimálně sporným zákrokům ustáli, sami přešli do přečíslení, které střelou zprava proměnil Ivan Barabanov. Domácí se ještě snažili reklamovat postavení útočícího hráče v brankovišti, dosáhli však pouze desetiminutového trestu pro Vladislava Habala.

Ohlasy trenérů

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Potom jak se zápas vyvíjel, jsme s bodovým ziskem spokojeni. Na druhou stranu jsme ale chtěli z toho koláče, který má tři body, urvat co nejvíce. Čtyřikrát jsme soupeře dotahovali a vždy se nám to podařilo. Což je chvályhodné, ale také se musíme zeptat proč jsme soupeře museli dotahovat. Protože někteří naši hráči nedokázali dodržovat herní disciplínu.

Ilja Gorbušin (SKA-1946): Byl to pro nás zápas o 6 bodů, uvědomovali jsme si jeho důležitost pramenící z postavení týmů v tabulce. Chtěli jsme získat 3 body. Chyby v závěru základní hrací doby náš však o jeden bod připravily. Karlovy Vary mají dobrý tým a dnešní zápas měl podle mě úroveň play-off.

Fotogalerie