HC Energie Karlovy Vary

Junioři drží sérii výher, doma přehráli Havlíčkův Brod

Karlovarská juniorka si po vyrovnaném souboji s Havlíčkovým Brodem vysloužila všechny čtyři body. O majiteli tří bodů rozhodla až třetí třetina, kdy Radek Prošek parádně obalamutil Krále a zajistil Západočechům tři body. V nadstavbě rozhodovaly až nájezdy, ten výherní si připsal Křehlík.
DHL extraliga juniorů, 8. kolo, pá 4.1.2019, KV Arena
Karlovy Vary
Havlíčkův Brod
3:2
1:1, 1:1, 1:0 - N 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 13. Hotěk (Přibyl, Zavřel), 34. Holub (Hotěk, Prošek), 53. Prošek (Jiskra) – 18. Kulhánek (Tecl, Dudycha), 26. Tecl (Cachnín).
Rozhodčí: Zubzanda – Fiala, Kokrment
vyloučení5:5
využití1:0
oslabení1:0
střely na branku33:34
diváci83
Karlovy Vary: Kašpar (Horák) – Bernáth, Přibyl, Kořán, Pohanka, Benda, Tureček, Zavřel – Záruba, Prošek, Rozhon, Jiskra, Křehlík, Holub, Hotěk, Černý, Křemen, Remeš
Havlíčkův Brod: Král (Nedvěd) – Nepokoj, Dvořák, Pejchal, Horák, Krejčí, Kerber, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kopic, Tecl, Hromádka, Fiala, Holenda, Kulhánek, Cachnín, Švec, Košťál

Komentář k utkání

V prvních dvaceti minutách se podařilo vstřelit oběma celkům po jedné brance. Skóre otevřel ve třinácté minutě Michal Hotěk svým blafákem z mezikruží. V 18. minutě přišla odpověď od Tomáše Kulhánka, Tecl a Dudycha zpracovali Kašpara a celou akci dokonal Kulhánek střelou zleva.

Druhé dějství přineslo znovu dvě branky, znovu po jedné na každé straně. Marek Tecl překonal v šestadvacáté minutě Kašpara zblízka. V čtyřiatřicáté minutě odpověděl David Holub z předbrankového prostoru a vyrovnal.

O tom, kdo získá tři základní body, bylo po třetí třetině již rozhodnuto. Energie si díky třetímu gólu zajistila vítězství před vlastním publikem, v 53. minutě se ve vlastním oslabení prosadil Radek Prošek, když přelstil vyjetého Krále před jeho brankou.

Nadstavbové prodloužení o majiteli čtvrtého bodu nerozhodli, muselo se tedy rozhodnout v nájezdech, ten vítězný si připsal Tomáš Křehlík.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě bych chtěl ocenit výkon soupeře, hrál dynamicky a zarputile. Dnes jsme získali jednoznačně více bodů, než jsme si za předvedený výkon zasloužili.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Myslím si, že jsme byli více než rovnocenným soupeřem. Forčekingem jsme dostávali soupeře pod tlak, bohužel jsme slabí v koncovce a dnes jsme s zkolabovali v přesilovkách.