HC Energie Karlovy Vary

Junioři hladce vyhráli i druhý víkendový zápas

JUN: HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Neděle po obědě byla opět ve znamení juniorského hokeje. Poté, co v sobotu Vlčí smečka porazila Olomouc, zdolala o den později další moravský celek, Zlín. Utkání měli celý zápas až na pár okamžiků jasně pod kontrolou, podařilo se jim vstřelit čtyři branky a brali tak pěkné tři body, o víkendu tak vybojovali všech šest.
DHL extraliga juniorů, 25. kolo, ne 6.12.2015
Karlovy Vary
Zlín
4:1
1:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 12. Vrána (Čejka), 30. Janata (Hauzr, Dudek), 56. Rulík (Čejka, Beránek), 60. Beránek (Čejka, Vrána) – 48. Hořanský (Hlaváč). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:4. Využití: Bez využití. V oslabení: Bez využití. Diváci: 77. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Karlovy Vary: Frček – Beer, Rulík, Dudek, Weinhold, Vodička – Beránek, Nguyen, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Babka
Zlín: Haloda – Kosorin, Sirota, Váňa, Stuchlík, Procházka, Gazda, Kolařík – Hlaváč, Gago, Miko, Dalajka, Peška, Horváth, Vyoral, Karafiát, Strmiska, Hladiš, Hořanský

Komentář k utkání

Po náročném utkání proti Olomouci naskočili junioři o den později do utkání proti Zlínu. Tým ze spodu tabulky byl v utkání outsiderem, čehož chtěli domácí hned využít. První šance totiž přišla ve druhé minutě, kdy se dostal do zakončení v přečíslení Zikmund, zlínský brankář Haloda ho ale vychytal, stejně jako i mnohokrát později. Domácí tlačili na svého soupeře i nadále, šance si tvořila hlavně první formace, ani Čejka na Halodu ale nenašel recept. Krátce po polovině první třetiny ale přišla důležitá akce, kdy domácí opět ujeli do přečíslení, Čejka počkal na dobrý okamžik, kdy nabídl kotouč Jakubu Vránovi, ten už ho pouze uklidil do odkryté brány.

Hry plynula dále a energetici stále diktovali tempo, kotouč soupeři téměř nepůjčovali. Po zajímavé šanci Vrány se dostal k dorážce Rulík, puk ale netrefil. Následně se ještě pustil do potyčky s protihráčem Kosorinem, vyfasoval pak dvojitý trest. Od té doby prakticky až do konce první periody hrál Zlín přesilové hry, největší šanci ale stejně měli domácí po úniku Zikmunda, ten ale druhou branku nepřidal. V jednu chvíli hráli domácí i ve třech, zlínští obránci byli na modré velmi aktivní a svižně pálili, Frček však všechny puky pochytal.

Druhá perioda zpočátku nenabídla tak atraktivní hokej jako ta první. Stále to ale byli právě domácí, kteří tvořili hru a vytvářeli si více šancí. K tomu dostali také příležitost hned v úvodu, kdy měli k dispozici přesilovou hru, ta se jim ale vůbec nepodařila. O chvíli později už se ale málem radovali, to když se Beránek snažil dvakrát rychle zakončit, ani jednou ale nedostal kotouč do brány za Halodu. Soustavný tlak ale přinesl Energii kýžený úspěch. Domácí si vypracovali pozici v útočném pásmu a Jiří Janata pak už jen splnil úkol v podobě přesunutí puku do brány. I hosté si poté vytvořili nějaké šance, největší měl asi Gago, ten ale tváří v tvář brankáři z blízkosti neuspěl.

Vstup do třetí části byl aktivní od obou celků, avšak hokej jako takový se hrál poměrně nudný. Avšak jako první si opět vytvořili šanci domácí, byl to Beránek, který po krásné akci trefil tyčku. Poté už se ale poprvé v zápase radovali hosté. Adam Hořanský předvedl hlad po gólu a díky veliké snaze se mu podařilo u tyčky procpat puk do branky. Oba celky si nadále vyměňovaly pozice, snažily se být aktivní, hrály přesilové hry, štěstí se ale nakonec přiklonilo na stranu domácích. Adam Rulík vypálil zpoza modré a Halodovi puk smolně propadl mezi betony. V závěru už pak pouze pečetil výhru gólem do prázdné branky Ondřej Beránek. Energetici tak z víkendových zápasů vytěžili maximum a získali plných šest bodů. Naopak Zlín si z tripu po západních Čechách neodveze domů ani jeden bod.

Ohlasy trenérů

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): Zlín sice do utkání vstoupil aktivně, my jsi ale tu aktivitu poté přebrali. V první třetině jsme byli více na puku, dobře jsme forčekovali. Měli jsme možnosti, kdy jsme mohli vést o více branek. Ve druhé třetině se Zlín trochu zvedl, my jsme ale měli několik přečíslení, ty jsme ale nezvládali, byli jsme navíc trochu pasivnější, velmi nás ale podržel gólman Frček. Zlínu pak pomohl gól na 2:1, nám ale pomohl třetí gól Rulíka. Tým dnes uspět chtěl a to se mu podařilo.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Myslím si, že nás v utkání srazila produktivita, protože za stavu 2:1 jsme měli několik šancí na srovnání zápasu. Pak jsme dostali třetí a pro nás dost smolný gól, brankáři to ale nevyčítám, ten nás držel celý zápas. Bohužel tento gól asi rozhodl o celém zápase. My jsme se začali prosazovat až od druhé poloviny zápasu, to už bylo pozdě.

Fotogalerie