Junioři konečně nevyšli na prázdno, byť jenom s jedním bodem

Junioři: HC Energie - HC Slovan Ústí nad Labem 2:3 pr. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Juniorští borci vstupovali do zápasu se třemi prohrami v řadě, což není pro udržení se mezi elitní trojkou to nejlepší. Zápas načali proto aktivně a vyplatilo se. Na branku Hudáka však hosté odpověděli hned dvěma zásahy. Domácím se však v infarktovém závěru podařilo v poslední minutě vyrovnat gólem Jaromíra Kverky (na malém snímku). V prodloužení ale skórovali hráči Ústí a o třetím bodu bylo rozhodnuto. Jen pro zajímavost, z ústeckého celku dostalo hned pět hráčů osobní trest.
Noen Extraliga Juniorů, 37. kolo, so 11.12.2010, KV Aréna
Ústí n. L.
2:3p
1:1, 0:1, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 11. Hudák (Koblasa, Baar), 60. Kverka (Funk, Vachovec) - 19. Hošek (Kuchynka, Petrásek), 31. Daráš (Vávra), 65. Drahorád (Havlíček, Vávra). Rozhodčí: Kosourek - Fiala, Havelec. Vyloučení: 7:12, navíc Racek, Pořický, Holomek, Humpolíček, Grin (všichni UNL) OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 48:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2 - 2:3.
Karlovy Vary: Habal (Endál) - Valeš, Šik, Troška, Schusser, Tomeček, Funk - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec "C", Baar, Kverka, Záhora, Půlpán.
Ústí n. L.: Petrásek (Bursa) - Holomek, Drahorád, Hříbal, Bulva, Grin, Novotný, Humpolíček - Krupička, Kuchynka, Hošek, Vávra, Merta, Šetka, Pořický "C", Havlíček, Daráš, Baránek, Racek.

Zápas začal přesně dle očekávání z tabulkového postavení obou týmů, a to tlakem energetiků. Ti tlačili hosty již od počátku a vytvářeli si brankové příležitosti, Za zmínku stojí například šance Vaňka, který selhal bekhendem v bezprostřední blízkosti proti Petráskovi. Zklamání přišlo v 5. minutě, když domácí trestuhodně nevyužili dvojnásobnou přesilovou hru, dlouho přes minutu a půl. Vše však napravili v 11. minutě, kdy se prosadil Miroslav Hudák přesnou dorážkou mezi betony. Po brance však šla hra domácích poněkud dolů a hosté se postupně dostávali do tempa. Vše vyvrcholil v závěru třetiny. Ústí přežilo bez újmy dvě oslabení a v 19. minutě vyrovnalo zásluhou přesné teče Vojtěch Hoška.

Druhá třetina nabídla hokej střední kvality. Hrálo se nahoru a dolu a obě mužstva si vytvářela dobré šance. Zpočátku se zdáli být aktivnější domácí, ale ani rána Půlpána nad spojnici a ani technická střela Danišky, která se otřela o tyčku ústecké klece brankou neskončily. Hosté se paradoxně probudili až ve svém vlastním oslabení v polovině třetiny. Ve 31. minutě totiž našel spoluhráč přesně umístěného Viliema Daráše, který se proti Habalovi prosadil. Poslední důležitý moment třetiny byl její konec. Kapitán hostů Pořický tvrdě atakoval domácího kapitána Vachovce a po úderu do oblasti hlavy a krku se předčasně poroučel do šaten.

Již od samého počátku se do útoku hnali domácí. Ústečtí často hráli na brejky a několikrát se museli osvobodit jen na úkor zakázaného uvolnění. Velkou šanci měl na začátku třetiny Kentoš, ale jeho bekhendová rána přesná nebyla. Od poloviny třetí dvacetiminutovky však hru hodně ovlivnila častá vyloučení. Po sériích vyloučení však přišla velká chvíle pro domácí. Přesně padesát tři vteřin před závěrečnou sirénou napřáhl na modré Jaromír Kverka a příští stanicí kotouče byla až síť brankové konstrukce. Obrovskou euforii domácích však v prodloužení relativně brzy zchladil Václav Drahorád přesným bekhendem pod víko.