Junioři konečně zabrali, pokořili Plzeň

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 5:1 (4:1, 0:0, 1:0) K a r l o v y V a r y - V západočeském derby vyzařovala větší vůle po vítězství z domácích, kteří již letos jednou Plzeň porazili. Soupeři nedarovali ani píď ledu zadarmo, ukázali pěkný kombinační hokej a prosadili se i v přesilové hře. Svému týmu pomohl k vítězství dvěma brankami Jakub Bauer. Junioři Energie se díky tomuto vítězství bodově dotáhli právě na Plzeň.
Extraliga juniorů, 15. kolo, so 16.10.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
Plzeň
5:1
4:1, 0:0, 1:0
Branky: 8. Bušta (Hamerle, Chyba), 9. Jakub Bauer (Gasparik, Sedláček), 10 Hamerle (Bušta, Chyba), 19 Jakub Bauer (Sedláček, Štourač), 46. Zaťovič (Kocek, Kuběna) - 16. Pulpán (Vondráček, Hauer). Rozhodčí: Froněk - Kebrle, Sulo. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 56.
Karlovy Vary: Jirkův - Mašek, Kocek, Štourač, Kloz, Tomaška, Karpíšek - Hamerle, Chyba, Bušta - Sedláček, Jakub Bauer, Gasparik - Zaťovič, Jan Bauer, Kuběna - Kalousek
Plzeň: Štelmach - Pulpán, Kreuzman, Černý, Krňoul, Slaba, Lichtenberk, Gajda, Hauer - Šlauf, Cimburek, Jindra - Furbacher, Michal Polák, Holý - Hobl, Vondráček, Michal Polák - Hajšman, Heřman, Kepl

Do zápasu nastupovali karlovarští mladíci s vědomím, že výhrou v derby by se bodově vyrovnali soupeři s Plzně a zároveň se ještě více odpoutali od poslední Mladé Boleslavi. O tom, že je to možné, se již letos jednou přesvědčili, když na plzeňském ledě zvítězili v šestém kole 3:1.

Hned po úvodním buly dali hráči Energie jasně najevo, že si dnes jdou za vítězstvím. Útok střídal útok a Plzeňští nevěděli, kde jim hlava stojí. Měli však v brance spolehlivého Štelmacha, který si poradil jak s dotírajícím Štouračem v minutě šesté, tak i s tvrdou Klozovou střelou o dvě minuty později. Karlovarské však úvodní neúspěch nazaskočil a v osmé minutě spustili svůj brankostroj. Jako první se po Hamerleho přihrávce v čase 7:13 trefil Lukáš Bušta. Uběhlo 57 vteřin a domácí rozjásal Jakub Bauer po pěkné kombinaci s Gasparikem. Euforii do vlastních řad vnesl v čase 9:31 Jakub Hamerle, když bez váhání zužitkoval Buštovu přihrávku. Oba hlavní aktéři první karlovarské branky si tak vlastně vyměnili role. Po třech brankách v rozmezí tří minut bylo mužstvo soupeře zralé na ručník, avšak očekáváná exhibice domácích se nekonala. Energetici se stáhli do středního pásma, kde vyčkávali na chybu Plzeňských a vyráželi k rychlým protiútokům. Tato taktika se jim však nevyplatila a v čase 15:30 se po nahrávce Vondráčka radoval plzeňský kapitán Lukáš Pulpán. Domácí se však nepoložili a kontrovali ostrostřelcem tohoto utkání Jakubem Bauerem, který tak mužstvo hostí poslal do šaten za stavu 4:1.

Druhé dějství muselo být pro první třetinou namlsané diváky zklamáním. Domácí se nepouštěli do nějakého zběsilého útočení a spíše se soustředili na bránění pro ně velmi příznivého výsledku. Tým Plzně tak byl nucen tvořit hru, tato role mu však evidentně neseděla, většina jeho kombinací končila na hokejkách karlovarských hráčů. Hra se také přiostřila, trestnou lavici zahřívaly rovnoměrně oba týmy a hokej trpěl. Největší šanci měli Karlovarští v 35. minutě, trefili pouze boční tyčku Štelmachovy svatyně, a proto se obě mužstva rozcházela po čtyřiceti minutách stále za stavu 4:1.

Do poslední části tohoto utkání nastoupili Plzeňští o něco více bojovně naladěni, na v pohodě hrající domácí to však stále nestačilo. Hosté dostali příležitost se chytit ve 43. minutě, kdy se v rozmezí dvou minut nechali zbytečně vyloučit dva karlovarští hráči. Téměř čtyřminutovou výhodu muže v poli však promarnili a za to je v čase 45:48 potrestal Martin Zaťovič, který se při signalizované výhodě elegantně zbavil svého obránce, bez problémů skóroval a definitivně tak uklidnil domácí publikum i hráče. Po této ráně se hosté snažili ještě několik minut bojovat, ale ke konci se už utkání dohrávalo jen z povinnosti. I druhé letošní západočeské derby extraligy juniorů tak skončilo vítězstvím Karlových Varů, tentokrát v poměru 5:1.