Junioři mají další tři body, Rytíře hattrickem sestřelil Rymon

Karlovarští junioři potvrdili proti Kladnu roli favorita a s chutí si na domácím ledě zastříleli. Pohodlný náskok si parta kolem kapitána Lukáše Adámka vybudovala už v první třetině, kterou Západočeši ovládli 3:0. Na celkové výhře 6:1 se hattrickem podílel útočník Dominik Rymon (na snímku).
DHL Extraliga juniorů, 12. kolo, pá 22.10.2021
Kladno
6:1
3:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 1. Rymon (Kupčo), 13. L. Adámek (Vogel, Bulka), 17. Rymon (Kupčo, Krajčík), 38. M. Adámek (Bulka, Seidler), 48. Rymon (Kupčo), 52. Šmajda (Kupčo, Blengino) – 47. Perný (Staněk, Vimmer).
Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Baxa
vyloučení4:3
využití1:1
střely na branku42:22
diváci86
Karlovy Vary: Bočan – Benda (A), Dorot, Bulka, Vogel, Krajčík, Blengino – L. Adámek (C), M. Adámek, Seidler, Kupčo, Rymon (A), Šmajda, Šlechta, Botoš, Kusak, Varvařovský.
Kladno: Burda – Koštoval, Robovský, Staněk (A), Perný, Strnad, Kohlíček – Šimek, Kočka, Sýkora, Vimmer, Hrabík, Sachr (C), Šíma, Kouba, Kuzďas, Nedvěd.

Trenérský štáb v čele s Václavem Eismannem mohl být mimořádně spokojen se vstupem svých svěřenců do první třetiny. Po pouhých dvaatřicet vteřinách od úvodního buly přišla blesková rána z karlovarských hokejek. Ke střele z levého kruhu se dostal Dominik Rymon, jenž se z dobré pozice nemýlil. První souvislejší pasáž Rytířů v útočném pásmu se odehrála v 8. minutě a hned bylo před Bočanem pořádně dusno. Energetici sice dlouho důsledně bránili střelecké úhly, pak to ale začali zkoušet obránci Staněk s Perným od modré a puk se několikrát nebezpečně odrazil do prostoru před bránou. Mnohem efektivnější však byli domácí. V čase 12:05 posunul Vogel do pravého kruhu na Lukáše Adámka a karlovarský jednapadesátka tvrdou střelou propálila Burdu. Do konce úvodního dějství přišla ještě jedna rána pro Rytíře. Domácí mladíci ukázali rychlost, která je zdobí. Motory v bruslích nastartoval Dominik Rymon, který se dostal až před kladenskou svatyni a lišáckou kličkou zakončil celou akci svým druhým zásahem v utkání.

Energie opět mohla brzy udeřit, tentokráte na začátku čtvrté minuty. Kupčo vyplaval před Burdou, nikým nehlídaný si v mezikruží mohl dovolit kličku, ale na kladenského gólmana si nepřišel. Zaváhání Rytířů tak zůstalo nepotrestáno. Na hostech byl vidět oproti úvodním dvacet minutám o poznání zlepšený výkon, nicméně střelám z kladenských hokejek statečně, a především úspěšně čelil David Bočan. Naopak v čase 37:15 se znovu mohla radovat domácí střídačka. Tři faktory dovedly Energii ke čtvrtému gólu v utkání - rychlý přechod přes střední pásmo, přihrávka Kryštofa Bulky a mrštný Matyáš Adámek, který svou střelou pokořil Burdu. V závěru třetiny ještě vystrčili růžky hosté. Filip Šimek dostal pas na levé křídlo, kde nebyl nikdo z energetiků. Bočanovi navíc stínil ještě někdo z Rytířů, i tak si ale karlovarský gólman se Šimkovým pokusem poradil. O pár vteřin později bylo znovu horko v karlovarské brankovišti, ale ani velký závar nevedl ke snížení.

Také do třetí třetiny nastoupili energetici ve velkém stylu. Po necelých dvaceti vteřinách se do šance dostala úderná Rymonova formace. Kupčo šikovně našel právě najíždějícího Dominika Rymona, jemuž poslal pas do jízdy, nicméně Burda sklapl své betony včas. Slovenský útočník ve službách Energie se opět připomněl na konci43. minuty. Kupčo tentokrát v roli střelce, z levého kruhu to zkusil sám, ale Burda si poradil jak s jeho střelou, tak s následnou dorážkou. Paradoxně se ale jako první ve třetím dějství dočkali hosté, kteří tak překazili jinak skvělému Bočanovi myšlenky na čisté konto. Kladenští zadáci si vyměnili puk na modré a Dominik Perný propálil vše, co mu stálo v cestě. Hostující radost ale netrvala příliš dlouho, Energie okamžitě přispěchala s odpovědí. V mezikruží se objevil Dominik Rymon a karlovarský šikula neodmítl možnost hattricku. V čase 51:15 bylo v domácím táboře ještě veseleji. Samuel Šmajda, který nevyužil pár minut před tím dobrou šanci, tentokráte nezaváhal a přidal šestý zásah do sítě Kladna. Náskok si už svěřenci trenéra Eismanna pohlídali a mohli slavit zisk tří bodů.

Václav Eismann (HC Energie): „Zápas je za námi. Je úspěšný z hlediska zisku bodů, je úspěšný z hlediska šesti vstřelených branek, ale k našemu výkonu, co se kvality hry, koncovky a v některých fázích lehkovážnosti týče, máme výhrady. Je jasné, že směrem k zítřejšímu zápasu, kdy nás čeká jeden z favoritů soutěže Sparta, se potřebujeme výrazně zlepšit. Vážíme si ale toho, že jsme utkání dokázali zvládnout, i když výkon měl k našim ideálním představám hodně daleko.“