Junioři na Moravě dokázali zvítězit

JUN: PSG Zlín - HC Energie 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
V rámci 31. kola juniorské extraligy se karlovarští junioři vydali na Moravu, konkrétně na led Zlína. Vlčí smečka zde dokázal ovládnout druhou třetinu a vstřelila v ní tři branky. Zlín už pouze dokázal vstřelit čestnou branku, a tak všechny body míří do Karlových Varů. Branku a dvě asistence zaznamenal Jakub Vrána.
DHL extraliga juniorů, 31. kolo, pá 8.1.2016, Stadion Luďka Čajky
Zlín
1:4
0:0, 0:3, 1:1
Branky a nahrávky: 48. Peška (Hladiš) – 24. Dudek (Nguyen, Rulík), 29. Nguyen (Vrána, Dudek), 36. Vrána (Zikmund, Dudek), 60. Nguyen (Zimund, Vrána). Rozhodčí: Obadal – Novák, Blaha. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 28:25.
Zlín: Haloda – Kosorin, Sirota, Váňa, Stuchlík, Schmied, Procházka, Gazda, Kolařík – Miko, Lainka, Stiksa, Peška, Horváth, Vyoral, Karafiát, Strmiska, Hladiš, Hořanský.
Karlovy Vary: Frček – Michálek, Beer, Pajk, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Nguyen, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Procházka, Babka.

První třetina příliš vzrušení nenabídla. Na straně Energie se do šancí dostali Davídek s Hendrychem, ale ani jeden proti Halodovi neuspěl. Za Zlín se mohl prosadit Stiksa, ale tváří v tvář Frčkovi neuspěl. První gól tak padl ve druhé třetině. Energetici hráli přesilovku a tu také využili. Ševci sice kotouč dostali z obranné třetiny, ale hned vzápětí se Vary vrátily do útočné třetiny, kde se ke střele odhodlal obránce Jakub Dudek a puk procedil až za záda Halody. Hosté byli ve druhé třetině i nadále aktivnější a vytěžili druhý gól. To když se dostali do tlaku, po střele si zpoza brány k mantinelu vybruslil Vrána, podíval se kde mu stojí spoluhráč a přesným pasem našel před brankou volného Tomáše Nguyena, který se v zakončení nemýlil. Poté si šanci vytvořili i domácí, ale nedali a tak Vary trestaly. Po přihrávce od Zikmunda přidal třetí trefu Energie Jakub Vrána. Za stavu 3:0 se také odcházelo do kabin. Ševci před sebou měli v závěrečné dvacetiminutovce těžký úkol, ale od začátku bylo vidět, že se s tím hodlají poprat. Na gól si však počkali až do 48. minuty. Poté z jejich tlaku konečně vzešla branka. Po pěkné přihrávce před branku se trefil David Peška. To ale bylo ze strany domácích vše. V poslední minutě ještě odvolali brankáře a zkusili to v šesti, ale inkasovali počtvrté, když se střelou od modré přes obránce prosadil Tomáš Nguyen. Západočeši tak do dalekého Zlína necestovali nadarmo. Domů si odvezli všechny body.