Junioři nedali Čerepovci šanci a berou tři body

MHL: HC Energie - Almaz Čerepovec 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Mladíci Energie v pondělním zápase hráli svůj zápas proti Čerepovci již od 16:00. Almaz již jednou v této sezoně prazili a podařilo se jim to znovu, když na domácím ledě vyhráli 4:2.
MHL, 26. kolo, po 25.11.2013, KV Aréna
Čerepovec
4:2
2:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Kohout (Gorčík), 18. Dvořák (Zadražil), 22. Tomeček (Fronk), 54. Fronk (Troška) - 17. Gimbatov, 32. Vorobjov (Sizov, Vovčenko) Rozhodčí: Děmura - Gerát, Hynek Vyloučení: 7:7 Využití: 2:0 Diváci: 250 Střely na branku: 30:22.
Karlovy Vary: Honzík – Adam, Kvapil, Dvořák, Škvor, Horvath, Troška, Šimek – Flek, Tomeček, Beránek, Csamangó, Harkabus, Vachutka, Kohout, Vrána, Gorčík, Zadražil, Fronk, Osmík
Čerepovec: Artěmev (22. Zajcev) – Kudako, Denisov, Krochta, Sizov, Krylov, Karnauchov, Vinoglazov, Sitnikov – Kuvajev, Žicharev, Gimbatov, Vovčenko, Jarovoj, Chabarov, Buchalcev, Cypnjatov, Moisejev, Lonovenko, Lochanov, Vorobjov

Karlovarští junioři se v pondělí odpoledne utkali s ruským Čerepovcem, který letos poprvé zavítal na led KV Areny. Karlovarští sice v prvním střetnutí zvítězili 5:1 a doma se jim výborně daří, Almaz v posledních zápase hrál velmi dobře, dokonce si připsal i skalp prvního celku tabulky, Jaroslavle. Souboj těchto dvou týmů se tak dal očekávat velmi vyrovnaný.

Do utkání lépe vstoupili domácí, když od prvních minut na soupeře tlačili a vytvářeli si mnoho šancí. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat, po krásné kombinaci s Gorčíkem se trefil Martin Kohout. Energetici se stále drali kupředu a chtěli přidat i druhou branku, avšak tlak přerušilo vyloučení. Po skončení početní výhody se hosté osmělili a vytvořili si několik šancí na vyrovnání. Čtyři minuty před koncem prvního dějství se jim to také povedlo, když se po individuální akci prosadil Achmed Gimbatov. Domácí se ale rychle oklepali a vedení si vzali zpět. Lehké nahození Tomáše Dvořáka propadlo až do sítě.

Druhá perioda začala velkým tlakem domácích, podobně jako perioda první, a přinesl své ovoce. V početní převaze čtyř proti třem se přesnou střelou prosadil Vojtěch Tomeček a navýšil karlovarské vedení na dvoubrankový rozdíl. Ve druhé třetině bylo k vidění také mnoho vyloučení a i ty měly za následek druhou hostující branku. Vovčenko od modré nahazoval a Arťom Vorobjov tečoval puk za Honzíkova záda. Ve zbytku druhého dějství byla ještě k vidění přesilová hra v podání domácí Energie, avšak gól nepřinesla, a do šaten se tak šlo za jednobrankového rozdílu.

Třetí dějství nabídlo úplně jiný hokej. Do útoku se dostávali především hosté z Čerepovce, kteří se snažili zvrátit vývoj utkání. Od počátku třetí třetiny se tlačili do brány, avšak v cestě jim stál dobře chytající David Honzík. K vidění bylo opět množství vyloučení, které nejspíše rozhodly o osudu tohoto duelu. Zatímco hosté svou šanci v početní převaze nevyužili, domácí ano. Nováček v týmu, Jiří Fronk, si krásně vybruslil mezi kruhy a zakončil přesnou střelou do šibenice. Tímto gólem strhli domácí výhru na svou stranu, a zaslouženě si tak připisují 3 body.

Video

1. třetina

2. třetina

3. třetina

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme velice rádi, že jsme toto utkání zvládli za tři body. Už dříve jsme sehráli dobrá utkání, ale zbytečně jsme ztráceli body. Myslím, že velká změna nastala před naším zápasem v Salzburku, kdy jsme zvýšili aktivitu a bojovnost. Bohužel jsme dopláceli na osobní chyby. Myslím, že zápas od zápasu šla naše hra nahoru a dnes jsme udělali o mnoho chyb méně, a proto berem tři body.