Junioři nestačili na Kladno

Karlovy Vary - Dvoubrankové manko z první třetiny se juniorům HC Energie podařilo smazat ve druhé třetině, ale třetí branka v jejich síti a excelentní výkon kladenského gólmana přinesly těsnou prohru 2:3 po třetinách 0:2, 1:0 a 1:1. Nejlepším hráčem domácích se stal Libor Hlubuček, jenž zaznamenal branku a asistenci.
Extraliga juniorů, 7. kolo, čt 23.9.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
Kladno
2:3
0:2, 1:0, 1:1
Branky: 27. Hlubuček (Jakub Bauer), 38. Gasparik (Hlubuček, Zaťovič) - 9. Diviš (Evan), 19. Klaus (Stieler), 44. Krtička (Hořava, Evan). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:6, navíc Látal (KLA) 5 + DKU. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3..
Karlovy Vary: Jirkův - Tašner, Kocek, Mašek, Karpíšek, Štourač, Hlubuček - Bušta, Račanský, Kuběna, Jan Bauer, Jakub Bauer, Hamerle, Gasparik, Kalousek, Zaťovič, Sedláček, Petružálek, Prštický.
Kladno: Schwanberger - Lukeš, Fiala, Suchý, Hořava, Babický, Kříž, Ibl, Cafourek, Stieler, Evan - Kos, Diviš, Kazatel, Tlustý, Krtička, Čurilla, Látal, Klaus, Hudíček, Janata.

Kladno již od začátku hrálo pozičně i kombinačně lépe. V sedmé minutě byl vyloučen kladenský Suchý, ale středočeši se nenechali početní nevýhodou zaskočit a ve vlastním oslabení skórovali. Po přihrávce Jakuba Evana otevřel skóre utkání Richard Diviš. Branka kladenské ještě více povzbudila a vyšvihla je na koně. Domácí se marně snažili předčit lehce bruslící hosty, kteří v minutě devatenácté přidali druhou branku. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval Václav Klaus, asistenci si připsal David Stieler. Po první třetině prohrávaly domácí 0:2.

Ve druhé třetině dostali domácí šanci zahrát si dlouhou přesilovou hru, když byl na 5 minut a do konce utkání vyloučen kladenský forvard Látal. Domácí se sice též provinili nedovoleným zákrokem, ale neměnilo to nic na faktu, že zkorigovali náskok hostů. V šestadvacáté minutě se při hře 4 na 4 se trefil Libor Hlubuček. Asistoval mu Jakub Bauer. Po této brance si karlovarští stále udržovali převahu, kterou zúročili v osmatřicáté minutě v branku. Při přesilové hře 4 na 3 srovnal stav na 2:2 po přihrávce Libora Hlubučka a Milana Zaťoviče karlovarský forvard Petr Gasparik. Po dvou třetinách na světelné tabuli svítil nerozhodný stav.

Třetí třetinu ovládly útočné vpády obou týmů. Hra se přelévala ze strany na strany a oba brankáři měli plné ruce práce. Ve čtyřiačtyřicáté minutě však jeden z nich lovil puk zpoza svých zad. Z nepsaného hokejového pravidla "Nedáš - dostaneš" inkasovali domácí třetí gól. Po přihrávkách Jakuba Evana a Petra Hořavy mířil do černého Jan Krtička. Domácí se poté snažili stav srovnat, avšak čaroděj Jan Schwanberger předváděl v kladenské brance bravurní zákroky. Kladenští si tak odvážejí z Karlových Varů vítězství v poměru 2:3 po třetinách 0:2, 1:0 a 1:1.