Junioři nestačili v těsné bitvě na Vítkovice

Předposlední utkání turnaje O Pohár DHL skončilo pro karlovarské juniory porážkou. Svěřenci trenéra Václava Eismanna sice přestříleli svého soka poměrem 35:27, nicméně z těsného výsledku 2:1 a tří bodů se radují Vítkovice. Jedinou trefu Energie obstaral Tomáš Křehlík.
Turnaj O Pohár DHL, 37. kolo, pá 24.1.2020
Vítkovice
1:2
0:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 31. Křehlík (Kořán, Rymon) – 40. Mrva (Lednický, Potočný), 45. Lednický (Krejsa, Bílý).
Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Baxa
vyloučení5:3
využití0:1
střely na branku35:27
diváci45
Karlovy Vary: Horák – Záruba (A), Benda, Kořán, Bulka, Stejskal, Cestr, Pohanka – Křehlík (A), Jiskra (C), Rymon, Adámek, Rozhon, Kupčo, Seidler, Botoš, Konášek
Vítkovice: Dolíška – Kunc, Zapletal, Bílý, Věntus (A), Smolka, Machů – Tvrdý, Potočný (A), Kylnar, Kotásek, Krejsa, Lednický, Mrva (C), Bochnak, Gebauer

Úvodní duel víkendového dvojboje proti celkům z východu republiky mnoho branek nepřinesl. V první třetině se neprosadil žádný z týmů, skóre se tak poprvé měnilo až v čase 30:47, kdy se za záda brankáře Dolíšky trefil Tomáš Křehlík. Domácí dlouho drželi těsný náskok, jenže závěr prostřední části se jim nevydařil. V 39. minutě putoval na trestnou lavici Richard Záruba a jeho provinění potrestal jen sedm sekund před druhou sirénou Jakub Mrva.

O vítězi utkání nakonec rozhodla druhá trefa v domácí síti. V čase 44:32 překonal Horáka Vojtěch Lednický, který tak zajistil svému týmu cenné tři body z karlovarského ledu.