Junioři nevstřelili Motoru ani gól a domů se vracejí s prázdnou

Karlovarští junioři nezískali poprvé během listopadu z utkání ani bod. Svěřenci Václava Eismanna nestačili na České Budějovice, na gólmana Jihočechů Marka Dvořáka navíc nenašel recept ani jeden z energetiků, a tak se vracejí Západočeši domů s prázdnou.
Turnaj O Pohár DHL, 20. kolo, pá 22.11.2019
České Budějovice
2:0
1:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 7. Novák (Čížek, Řezáč), 50. Čížek (Svach).
vyloučení3:4
využití0:0
střely na branku30:28
diváci98
České Budějovice: Dvořák – Novák, Pavlát, Svach, Doktor, Hubata, Najman – Janoch, Krcho, Silný, Čížek, Řezáč, Hrubec, Masopust, Pouzar, Schwartz, Hracholski, Pigl, Ryba
Karlovy Vary: Horák – Stejskal, Kořán, Mikulec, Benda, Cestr – Seidler, Záruba, Šťastný, Bačo, Rozhon, Jiskra, Konášek, Novotný, Křehlík, Holub, Černý, Křemen, Adámek

Aktivněji začali domácí hokejisté, kteří si připsali hned několik střelecký pokusů a vynutili si i přesilovou hru. Na to v 7. minutě přišla první branka. Po vhazování se kotouč dostal k Jakubu Novákovi, který propálil vše, co potřeboval, a poslal Motor do vedení - 1:0. V úvodních dvaceti minutách následně bylo k vidění pár šancí na obou stranách, úspěšnější ale byli brankáři jak českobudějovického, tak karlovarského týmu. Kaňkou bylo v první třetině zranění Vojtěcha Doktora, který musel ze zápasu odstoupit.

Další dějství naopak začali aktivněji hostující hráči, kteří se téměř nedostávali z útočného pásma ven. Marek Dvořák působil v brance velmi jistě a chytil nejednu gólovou soupeřovu příležitost. Právě Karlovy Vary hýřily v ofenzivní zóně pohybem a obstřelovaly domácí svatyni, avšak branku nepřidaly. Když už se ve druhé třetině vydali na opačnou stranu Jihočeši, většinou z toho také byla dobrá příležitost. Branku jsme však před odchodem do kabin neviděli.

Do poslední třetiny nastoupil dobře Motor, který si vytvořil poměrně dost dobrých šancí, a dokonce jedna z nich zapadla, za jinak velmi jistého, Adama Horáka. Velmi důležitou branku obstaral domácí útočník Jakub Čížek, který tak na hokejky svých spoluhráčů přidal s blížícím se koncem utkání tolik potřebný klid. V závěru to karlovarská střídačka zkusila s odkrytými zády, s brankářem na střídačce. Ovšem bez úspěchu. Naopak od skórování nebyl daleko Najman, který ale odkrytou klec nakonec jen těsně minul. Jihočeši se i tak mohli radovat ze tří bodů po výhře 2:0.