Junioři nezvládli koncovku a s Brnem padli v prodlloužení

Junioři přivítali na svém ledě brněnskou Kometu a chtěli si určitě spravit chuť po debaklu s Plzní. Ze začátku se jim dařilo, první část zakončili vedením 3:1 a v druhé třetině přidali ještě jednu branku. Dále už měli slovo pouze hosté. Dvěma rychlými góly ještě v závěru druhé dvacetiminutovky snížili na 4:3. Ve třetí třetině se jim už povedlo srovnat a v prodloužení obrat dokonali úplně.
DHL Extraliga juniorů, 8. kolo, pá 1.10.2021
Kometa Brno
4:5p
3:1, 1:2, 0:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 5. Rymon (Kupčo), 8. Šlechta (Pohanka, Botoš), 16. Vogel (Botoš), 33. Sapoušek – 13. Šalé (Sedláček I., Meluzín), 36. Malý (Sedláček J.), 37. Fajmon (Šalé, J.), 54. Meluzín (Šalé, Sedláček I.), 63. Malý (Meluzín)
Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Belko
vyloučení5:4
využití0:2
střely na branku30:25
diváci78
Karlovy Vary: Bočan – Benda "A", Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Vogel – Ekrt, Rymon, Botoš, Šlechta, Sapoušek "A", Šmajda, Adámek L. "C", Seidler, Adámek M., Kupčo, Kusak
Kometa Brno: Schnattinger – Řehák, Fajmon, Holemý, Sedláček J. "C", Ulbricht, Němec – Cápay, Bartes "A", Hrnčíř, Šalé, Meluzín, Sedláček I., Horký, Malý "A", Otava, Boltvan, Nesvadba

Energetici měli od začátku mírně navrch a kontrolovali hru. Kometa si při pokusu o přechod do útočného pásma zapomněla pohlídat obranu a L’ubomír Kupčo tak mohl vyslat do samostatného úniku Dominika Rymona, který parádní střelou vymetl levý horní roh Schnattingerovy svatyně. O tři minuty později vyhrál vhazování Jan Botoš, následně Vladislav Pohanka posunul do mezikruží Robertu Šlechtovi, a ten vyslal přesný pozemní kotouč k tyči a Energie tak brzy odskočila na dvoubrankové vedení. Hosté začali zvyšovat nátlak na soupeře a David Bočan musel likvidovat nemalé množství střel. Nakonec povolil až v čase 12:11, kdy Ivo Sedláček našel v předbrankovém prostoru připraveného Eduarda Šalého, jenž bez větších potíží snížil stav střelou do odkryté sítě a ihned poté navíc pro hosty následovala přesilovka. Tu se jim však nepodařilo využít a prostoru v brněnské obraně využil Jan Botoš, který se vydal na branku hostů sám s navrátilcem z trestné lavice Jakubem Vogelem, a ten přihrávku prvního jmenovaného doklepl do prázdné brány. A za tohoto stavu se šlo i do šaten.

Další třetina začala za podobné konstelace, jako ta předchozí. Hosté se ale zvedli a narostlo i herní tempo, tentokrát oba gólmani všem kotoučům odolávali. Velmi blízko k trefě byl Ivo Sedláček, z bezprostřední blízkosti před Bočanem nastřelil pouze tyč. To na druhé straně bylo vzápětí veseleji, Robin Sapoušek byl totiž se svou střelou úspěšnější a energetici tak odskočili na vedení 4:1. Brněnští svůj tlak ještě znásobili, což přineslo své ovoce. Střelu Jakuba Malého si David Bočan smolně dorazil až za svá záda a záhy se v přesilovce Patrik Fajmon od modré střelou o tyč postaral o snížení na 4:3. Více už se neudálo a tak šli domácí do třetí části s jednobrankovým náskokem.

Ve třetí třetině se na tempu rozhodně neubralo. Brněnští začali postupně přebírat iniciativu a karlovarský brankář musel likvidovat čím dál více střel. David Bočan dlouho držel, v čase 53:07 však přišel osudný moment. Ivo Sedláček vyslal po levém křídle Eduarda Šalého, který z rohu kluziště nabil Eriku Meluzínovi, a ten svou přesnou trefou srovnal stav. Hra se poté vyrovnala a útočilo se na obou stranách. K další závažnější situaci už ale nedošlo a utkání tak dospělo do prodloužení.

V prodloužení rozhodlo vyloučení Vítka Bendy za podrážení, jelikož z následné přesilovky vystřelil Kometě bod navíc Jakub Malý a pro Energii je to druhá prohra v řadě.