HC Energie Karlovy Vary

Junioři oslabenou Jihlavu neudolali

K a r l o v y  V a r y - Junioři: HC Energie - HC Dukla Jihlava 1:1 (1:0, 0:1 a 0:0). Poslední utkání karlovarských juniorů se soupeřem z moravské extraligové skupiny rozhodně neprobíhalo podle papírových předpokladů. Jihlavští hráči, ač nastoupili ve značně zeštíhlené sestavě, dokázali bojovným výkonem vyválčit na varském ledě jeden bod. Energetiky může bodová ztráta v konečném účtování mrzet, zvlášť když do konce základní části zbývá pouze devět utkání se soupeři z české skupiny. Jedinou branku domácích vsítil obránce Libor Hlubuček.
Extraliga juniorů, 38. kolo, čt 20.1.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
Jihlava
1:1
1:0, 0:1, 0:0
Branky: 11. Hlubuček (Gasparik, Hamerle) - 24. Kvasnička. Vyloučení: 10:9, bez využití. Diváci: 20. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
Karlovy Vary: Jirkův - Mašek, Kocek, Štourač, Kloz, Tomaška, Karpíšek, Hlubuček, Kalousek, Hartman, Jan Bauer, Bušta, Hamerle, Gasparik, Jakub Bauer, Sedláček, Kuběna, Kudláček, Chyba.
Jihlava: Růžička - Jelínek, Dvořák, Kvasnička, Bradáč, Hrbatý, Ton, Dolana, Hrbatý, Tichý, Rezek, Řípa, Havel, Hřeben.

Komentář k utkání

Poslední střetnutí druhé fáze juniorské extraligy, kdy se navzájem utkávaly týmy z české a moravské skupiny, přiválo na karlovarský zimní stadion vyslance jihlavského hokeje. Ti zatím drží poslední příčku v ligové tabulce, navíc jejich soupiska disponovala včetně dvou brankářů pouze patnácti jmény a tak mohly slabé dvě desítky příhližejících fanoušků očekávat pro domácí vcelku hladký vývoj. Předpoklady se však nevyplnily a po celé utkání sehrávala Dukla s Energií vyrovnanou partii. Hlavními postavami obou týmů byli brankáři. Domácí Jirkův odolal hlavně v závěru úvodního dějství nebezpečným atakům šikovné dvojice Řípa, Rezek. Hostující Růžička, který Jihlavu posílil v průběhu sezóny z Pardubic, se zase překonával při dlouhé přesilovce energetiků, která byla na chvíli dokonce dvojnásobná. Když se neujaly pokusy osvědčených kanonýrů Jakuba Bauera ani Petra Gasparika, vzal na sebe odpovědnost sváteční střelec Libor Hlubuček a kuriozním způsobem, vleže a navíc zpoza branky, protlačil puk až do sítě. Závěr třetiny patřil hostům, kteří v přesilovce mocně sahali po vyrovnání, zejména Havlova střela po gólu volala, jenže proti byl pohotový Jirkův i obětaví obránci.

Ani ve druhé dvacetiminutovce se početní převaha a domácí prostředí Karlových Varů neprojevily. Byli to naopak Jihlavští, kdo byl v útoku nebezpečnější. Samostatný únik Hřebena po chybě Varů na útočné modré ještě Tomaška odvážným skokem zachránil, dělovku Jakuba Kvasničky však nezkrotil ani brankář Jirkův. A právě golmanská opora domácího týmu byla i v dalších minutách v největší permanenci. Zákrok poslední záchrany si vytáhlý muž s maskou schoval proti ráně z první v podání Tichého v přesilovce, zkušeně si počkal i na Havlovu střelu, kterou řešil přečíslení dvou jihlavských útočníků proti jedinému obránci a úspěšný byl i v souboji s nebezpečným bekhendem Jelínka.

V jihlavském obranném pásmu se domácí nebezpečně objevovali jen sporadicky. Gasparik se po bleskové kombinaci dostal za jihlavskou obranu, nadvakrát však ztroskotal na roztaženém Růžičkovi, posléze udělal stejný hráč ve spolupráci s Jakubem Bauerem okolo brankoviště pořádný zmatek, jenže ani jedna z několika střel cíl nenašla, a tak se na rozhodnutí muselo počkat až do závěrečného dějství.

Posledních dvacet minut už ale na konečné remíze 1:1 nic nezměnilo. Za vítězstvím se tlačili hlavně Karlovarští, jenže neustále naráželi na dobře zformovaný jihlavský obranný blok nebo na výborného Růžičku v brance. Nejblíže rozhodující trefě měl v samém závěru Chyba, ale povedenou přihrávku Hamerleho mezi kruhy nedokázal protlačit za brankovou čáru. Závěrečný hvizd tak přinesl radost spíše na jihlavské hokejky, které si ziskem jednoho bodu trochu vylepšily své postavení v boji o záchranu v elitní soutěži. Karlovy Vary zůstávají stále na šesté, poslední postupové příčce, s náskokem dvou bodů na pražskou Slavii.