Junioři padli proti Pardubicím a připisují si čtvrtou prohru v řadě

Po šňůře vítězství přichází řada porážek. Tu další si Karlovarští připsali proti Dynamu. Ze začátku to vypadalo slibně, energetici totiž skórovali jako první. Pardubičtí však stav obrátili a tři body si odvážejí tedy oni.
Turnaj O Pohár DHL, 31. kolo, so 4.1.2020
Pardubice
1:2
1:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 14. Křehlík – 15. Rohlík (Kaštánek), 53. Tobiáš (Šír, Kaštánek).
Rozhodčí: Valenta – Kokrment, Pěkný
vyloučení4:5
využití0:1
oslabení1:0
střely na branku29:20
diváci61
Karlovy Vary: Horák – Záruba (A), Bedna, Kořán, Patzelt, Stejskal, Cestr, Pohanka – Rozhon, Jiskra (C), Bačo, Adámek, Černý, Křehlík (A), Seidler, Novotný, Šťastný, Konášek
Pardubice: Nečas – Hrádek, Oliva (C), Jelínek, Kaštánek, Blažej (A), Secký, Kubíček – Costa, Rohlík, Šír, Rouha, Tobiáš, Antoníček, Formánek, Kostka, Rozlílek (A), Hebek, Šťastný

Povětšinu první části měli mírnou převahu domácí. První velkou šanci měli hned v první minutě, kdy po Křehlíkově přihrávce střílel Lukáš Adámek, jenomže hostující gólman Nečas za svá záda nepustil ani následnou dorážku Daniela Černého. Ve třinácté minutě ale přišlo pro energetiky vyloučení, za podrážení musel na trestnou lavici Vítek Benda. Ovšem přesilovka nezačala Pardubicím podle představ, jelikož se Daniel Černý dokázal uvolnit, zavezl kotouč do útoku a stihl i vystřelit, Nečase ale nepřekonal. Trefil se dvacet vteřin poté až Tomáš Křehlík, který objel branku hostí a zakončil přesně do levého dolního rohu, kam se hostující brankář nestihl přesunout. Přesně po minutě se prosadilo i Dynamo. Ondřej Rohlík byl sice podražen, v pádu však dokázal vystřelit a zaskočit tím gólmana Horáka. V sedmnácté minutě mohli hosté i obrátit, když jeli v přečíslení dva na jednoho Michal Rouha a Ondřej Tobiáš. Střelu druhého jmenovaného ale dokázal Horák vychytat betonem a podržel svůj tým.

Druhá část byla už o něco vyrovnanější. V 23. minutě měl velkou šanci Petr Rozhon, když si krásně pohrál s obránci a dostal až k Nečasovi, ten jeho kličku ale odhadl a kotouč pokryl. Celkově se ve druhé části vyznamenali hlavně gólmani obou mužstev. Oba celky měly sice své šance, všechno ovšem kryli Horák s Nečasem, kteří udrželi celkový stav 1:1 až do třetí části.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili Západočeši s velkou aktivitou, měli spoustu velkých šancí. Tu největší měl ve 49. minutě Tomáš Křehlík, když kotouč přímo na jeho hůl po Novotného střele vyrazil Nečas, ten proti Křehlíkově střele předvedl parádní zákrok. Z gólu se ovšem radoval pouze jejich soupeř. Po třech minutách vyslal na Adama Horáka jednoduchou střelu Ondřej Tobiáš, domácímu gólmanovi kotouč propadl a po famózním výkonu v celém zápase předvedl minelu. Karlovarští zabrali a bojovali za dobrý výsledek, jenomže Vojtěch Nečas už žádný kotouč za svá záda nepustil a Energie si připisuje čtvrtou prohru v řadě.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Gratulujeme hostům k zaslouženému vítězství. Momentálně jsme v takovém rozpoložení, že si vyhrát prostě nezasloužíme. Potřebujeme to nejdříve změnit v tréninku, pak až se můžeme vracet k nějakým vítězstvím.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Prvních deset minut byly Vary lepší, trochu jsme chytali tempo, ale podržel nás gólman. Pak jsme vyrovnali, druhá třetina byla z naší strany slušná, akorát jsme mohli zahrát lépe přesilovky. Ve třetí části už to bylo opatrné z obou stran. Pak když jsme vsítili branku, tak měl soupeř spoustu šancí, přestříleli nás, ale žádnou velkou šanci neměli. Podali jsme dobrý výkon a hlavně nás podržel v bráně Vojtěch Nečas.“