Junioři po repre pauze nenavázali na formu a v přestřelce padli s Litvínovem

Energetici se po reprezentační pauze utkali s Litvínovem. Vyrovnané tvrdé utkání nejprve vypadalo pro Energii dobře, na začátku třetí třetiny vedli 3:2. Poté ale přišel zkrat, Litvínovští zabrali, utkání otočili a výsledek zpečetili trefou do prázdné. Karlovarští tak přerušili šňůru pěti výher v řadě.
DHL Extraliga juniorů, 24. kolo, st 17.11.2021
3:5
1:0, 1:2, 1:3
Branky a nahrávky: 8. Adámek (Vogel), 33. Seidler, 42. Adámek – 34. Danielčák, 38. Vopat (Skuhrovec), 52. Skuhrovec (Baláž, Vopat), 58. Skuhrovec (Vopat), 60. Danielčák (Skuhrovec, Postl)
Rozhodčí: Svoboda – Gerát, Malý
vyloučení2:4
využití0:2
oslabení1:0
střely na branku26:38
diváci110
Karlovy Vary: Bočan – Benda (A), Krajčík, Bulka, Vogel, Pohanka, Dorot, Blengino – Adámek (C), Sapoušek, Ekrt, Kupčo, Rymon (A), Šmajda, Botoš, Seidler, Zolnaj
Litvínov: Čermák – Hocelík, Háva, Kroupa, Kadár, Kuchař, Hák, Baláž – Skuhrovec, Slavík (A), Stehlík (C), Špaček, Vopat, Danielčák, Dej, Postl, Fišer, Beran

Úvod utkání měli pod kontrolou hosté. Brzy se však karty obrátily a tlak si začali vytvářet Karlovarští. Je však důležité říct, že nebylo vidět moc šancí, jelikož se mužstva spíše oťukávala. První větší příležitost přišla v osmé minutě, ze které se domácí dokázali prosadit. Jakub Vogel si pohrál s hráči Litvínova ve středním pásmu a vytvořil tak přečíslení dva na jednoho, ve kterém přihrál najíždějícímu Lukáši Adámkovi, po jehož střele se kotouč odrazil od tyčky a Čermákových zad až do brány. Přečíslení se po chvíli utvořilo i na druhé straně, po přihrávce Marka Stehlíka vyčkával David Skuhrovec chvíli na střelu, nakonec trefil pouze připravenou Bočanovu lapačku. Oba celky poté zamkli své pásmo a na ledě se toho tak moc nedělo. Největší příležitost měl Lubomír Kupčo, jenž po Sapouškově parádní přihrávce ze samostatného úniku v prostoru mezi kruhy trefil Čermákovo rameno. Do šaten tak šli domácí s mírným náskokem

Druhá dvacetiminutovka začala podobně jako ta první. Po dobrém nástupu Vervy se iniciativy ujali energetici. Opět se dlouho čekalo na branku, v čase 32:52 vystřelil Sebastian Seidler z levého kruhu mezi břevno a rameno brankáře Čermáka, kotouč následně propadl těsně za brankovou čáru. Přesně po minutě však přišla rychlá odpověď, kotouč se od domácích hokejek odrazil na volného Tima Danielčáka, který se trefil do odkryté sítě. Tři minuty před koncem bylo srovnáno, Jan Vopat se prosadil přesnou rychlou ranou k tyči. Hra nabírala na vyhrocenosti a hráči si uštědřovali tvrdé hity a časté byly i potyčky.

Kvůli incidentu na konci druhé části byl na dvě minuty za sekání vyloučen Filip Krajčík a Vervu tak čekala přesilovka. Ta jim ale hrubě nevyšla a ve středním pásmu kotouč ukradl Lukáš Adámek, který to v následném přečíslení vzal na sebe a vystřelil Energii vedení. Nálada na domácí střídačce rychle klesla v 52. minutě, kdy už hosté tentokrát přesilovky využili. V nátlaku vypadla Bočanovi jedna střela a hostující nájezdníci protlačili zásluhou Davida Skuhrovce kotouč až do sítě. Verva zvýšila tlak a pokračovalo se v tvrdém hokeji. Sudímu došla trpělivost po hitu Samuela Šmajdy, za což karlovarský forvard putoval do kabiny. Ve hře čtyři na čtyři si druhý zápis do listiny střelců zařídil David Skuhrovec, jenž dobře schoval ránu za před sebou stojícího obránce k tyči a překvapil tím brankáře Bočana. Zoufalí energetici riskovali bez brankáře, čehož využil Tim Danielčák, a ten do prázdné brány upravil skóre na 3:5 z pohledu domácích. Utkání kvůli zranění nedohráli Dominik Rymon a Robin Sapoušek.