HC Energie Karlovy Vary

Junioři podlehli Jaroslavli po nájezdech

MHL: HC Energie - Loko Jaroslavl 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Páteční utkání MHL, které sehrála juniorka Energie proti juniorce Jaroslavli , skončilo vítězstvím papírového favorita po samostatných nájezdech. Energetici předvedli bojovnost a odhodlanost, brankami Fleka a Gorčíka dvakrát vedli, ale samostatné nájezdy letos nepatří k jejich silným stránkám.
MHL, 25. kolo, pá 22.11.2013
Karlovy Vary
Jaroslavl
2:3sn
1:1, 1:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 1. Flek (Vrána, Vachutka), 29. Gorčík (Kečkeš) - 17. Kraskovskij (Lebeděv, Petrov), 53. Kulagin (Makarov, Šubin), rozhodující nájezd Makarov. Rozhodčí: Děmura - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 31:23. Vhazování: 30:46. Diváci: 650.
Karlovy Vary: Honzík – Kečkeš, Kvapil, Dvořák, Šafář, Horvath, Bahounek, Šimek – Flek, Beránek, Bezúch, Gríger, Táborský, Harkabus, Vachutka, Kohout, Vrána, Gorčík, Zadražil, Rubeš
Jaroslavl: Glyzin – Gurejev, Jelesin, Cvetkov, Petrov, Čerepanov, Manuchov, Akamov – Kulagin, Šamin, Ilenko, Makarov, Ryžkov, Skvorcov, Plastinin, Kraskovskij, Kolonistov, Šubin, Romancev, Lebeděv, Korškov

Komentář k utkání

Karlovarští junioři sehráli v páteční podvečer těžké utkání 25. kola Mládežnické hokejové ligy. Jejich soupeřem byl doposud první tým Západní konference, Loko Jaroslavl. Ačkoliv byla Jaroslavl v letošní sezoně dosti suverénní a jen párkrát prohrála, Energii se doma zatím dařilo, a o vítězi se tak dalo předem pouze spekulovat.

Do utkání vstoupili energetici, jak nejlépe mohli, když se hned po dvaadvaceti vteřinách dostali do vedení po krásné akci, kterou dokonal přesnou tečí Jakub Flek. Domácí se dále tlačili do brány a hosty z Jaroslavle k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Postupem času se hra začala přiostřovat, a také vyrovnávat. Hosté si dokázali vytvořit mnoho slibných šancí, avšak až do sedmnácté minuty držel Energii brankář Honzík. Poté už se o slovo přihlásili Rusové. Energetiky sevřeli v obranném pásmu a po teči Pavla Kraskovského bylo vyrovnáno. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Začátek druhé periody se nesl ve znamení nepřesné střelby a rozehrávky. Ani jeden tým si nedokázal vytvořit souvislejší tlak, domácí i hosté se soustředili především na obranu a spoléhali se na protiútoky. Energetikům se z nich podařilo vytěžit maximum v podobě vstřelení druhé branky. Po nepřesné rozehrávce se puku ujala dvojice Martin Kečkeš – Sebastian Gorčík a druhý jmenovaný zakončoval do odkryté klece. Domácí dále diktovali tempo a styl hry a drželi puk na svých hokejkách. Jediná možnost pro hosty se naskytla při několika vyloučeních energetiků, avšak Honzík puk za svá záda nepustil. Po druhé třetině tak byli spokojenější karlovarští hokejisté.

Třetí dějství začalo od obou týmů velmi opatrnou, a také rozkouskovanou hrou. Oba týmy měly problémy při přechodu přes modrou čáru, ještě větší při rozehrávce. První větší šanci si vytvořili hosté, když se dostali do přečíslení dvou na jednoho, avšak kvůli nepřesné finální přihrávce z celé akce sešlo. S přibývajícím časem si hosté začali vytvářet více šancí, a Energii tak chvílemi dostávali pod tlak. Ten vyústil ve vyrovnávací branku. Po lehkém nahození se k odraženému puku dostal nejrychleji Alexandr Kulagin, a utkání tak dostalo nový náboj. Hosté se stále více tlačili do branky a hlad po gólu byl znát. Energii se neutuchající tlak Rusů podařilo ubránit a následovalo prodloužení.

Prodloužení nabídlo šance na obou stranách, avšak při všech se vyznamenali gólmani, kteří předvedli několik brilantních zákroků. Pětiminutovka však rozhřešení o vítězi nepřinesla, a na řadu tak přišly nevypočitatelné nájezdy. Jediným úspěšným řešitelem se stal Maxim Makarov, a připsal tak hostům bonusový bod za výhru po nájezdech. Po raketovém nástupu tak Energie bere z dnešního zápasu pouze bod.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary)

Myslím, že jsme v tomto utkání podali velice dobrý výkon. Povedl se nám dobrý začátek utkání, vstřelili jsme rychlou branku. Bohužel jsme udělali 2-3 chyby, které soupeř nekompromisně potrestal, a proto jsme v závěru o to utkání přišli. Hráčům jsem po zápase poděkoval a myslím si, že se za dnešní výkon nemůžeme stydět. Soupeř má velikou kvalitu a my jsme neudělali moc chyb, ale ty, které jsme udělali, dokázal soupeř potrestat, a proto jsme bohužel nezískali víc bodů. Ale ten bod bereme a jsme hlavně rádi za ten výkon, který jsme předvedli a můžeme se od něj odrazit do dalších utkání. V pondělí nás čeká Čerepovec a doufám, že těch bodů bude víc.

Fotogalerie

Související články

Preview k zápasu | čt 21.11.2013

Juniorka se střetne s Jaroslavlí