Junioři porazili Mladou Boleslav a berou tři body

JUN: BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Vlčí smečka vyrazila napravit předešlé domácí prohry na led Mladé Boleslavi a podařilo se. V první třetině utkání 35. kola DHL Extraligy juniorů energetici vstřelili dvě branky. Soupeři se podařilo vstřelit branku až šest minut před koncem, a tak toho se stavem utkání už moc nezmohl. Naopak Karlovarští svůj jednobrankový náskok ještě v závěru navýšili, a domů tedy odvážejí celé tři body. Dva góly v tomto utkání si připsal Jakub Vrána (na snímku). Další zápas juniory čeká už v sobotu na ledě Bílých Tygrů z Liberce.
DHL extraliga juniorů, 35. kolo, pá 22.1.2016, ŠKOENERGO Aréna
Ml.Boleslav
1:3
0:2, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 54. Volf (Pätoprstý, Pořízek) – 6. Osmík, 11. Vrána (Osmík), 60. Vrána. Rozhodčí: Martin Horinek - Petr Bosák, Lukáš Podrazil. Vyloučení: 1:7.Využití: 0:0. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 0:2, 0:2, 1:3.
Ml.Boleslav: Krofta – Mašek, Uřidil, Mlčoch, Tůma Žalud, Marček, Červinský – Průšek (C), Prokop, Volf, Pätoprstý, Rypar, Borovec, Pořízek, Planý, Dančišin, Němec, Motloch
Karlovy Vary: Frček – Michálek, Beer, Pajk, Truhlář, Rulík (C), Dudek, Vodička – Osmík, Nguyen, Zikmund, Čejka, Vrána, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Babka

První třetina vyšla na jedničku Karlovarským. Hned dvě šance v krátkém časovém úseku si připsal aktivní starší dorostenec Milan Davídek, který ale ani nadvakrát protivníka ze stejné kategorie v boleslavské brance nepřekonal. O minutu a půl později se to však povedlo Martinu Osmíkovi, jemuž namazal přímo na hůl kotouč boleslavský Ondřej Žalud a pro karlovarského střelce nepředstavoval žádný problém zakončit mezi tři tyče z mezikruží, protože jen na branku úplně sám.

Bruslaři se snažili s výsledkem něco udělat. Několik střel od modré v podání Dominika Tůmy však vyrovnávací zásah nepřineslo. Naopak – Západočeši se znovu bez velké námahy dostali ke kotouči, který zachytil Jakub Vrána a znovu překonal z mezikruží Michala Kroftu v brance Bruslařského klubu. V druhé přesilové hře si Boleslavští vytvořili tlak, ovšem jejich kapitán Milan Průšek, jenž dostal slibnou přihrávku k levé tyči, puk mezi brankáře a zmiňovanou tyč nestačil propasírovat, gólman se stačil přesunout. Do kabin tak odcházeli spokojenější hráči karlovarské Vlčí smečky.

I druhé dějství patřilo Energetikům, byť svou převahu nepřetavili v gól. Hned zpočátku prostřední třetiny se snažil zakončit pod břevno Jakub Vrána. Karlovarský forward ale přestřelil bránu. Boleslavští následně získali možnost přesilové hry po faulu na Lukáše Motlocha. Ani nespočet početních výhod však Bruslařům nepomohl. V té další mohl skórovat Zdeněk Borovec, jenže nestačil ani nadvakrát ideálně zpracovat puk. Na druhé straně zahrozil Daniel Babka, Mladou Boleslav však od třetí inkasované branky zachránil dobře chytající Michal Krofta.

V úvodu třetí třetiny zakončoval z bezprostřední blízkosti Jakub Vrána, který trefil pouze brankáře Mladé Boleslavi. Od modré to zkusil i Dominik Tůma, jeho dělovku však Jakub Frček lapil. Neprosadil se ani Šimon Červinský, který se napřáhl v levém kruhu, ale i tentokrát nebyl úspěšný. Jiskra naděje pro domácí svitla až v 54. minutě, kdy se prosadila staronová posila – Lukáš Volf, jenž z pravého kruhu překonal karlovarského brankáře. Boleslavští se v závěru pokoušeli ještě o tlak, ten si však nevytvořili a nepomohla jim ani power–play. Naopak – inkasovali v ní. Kotouč poslal mezi tři tyče ze středního pásma Jakub Vrána.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Zápas se mi hodnotí špatně. Na začátku jsme soupeři darovali dvě šance, které stoprocentně využil. Individuální chyby se podepsaly i na zbytku první třetiny. V té druhé jsme se snažili změnit styl hry a chtěli jsme se tlačit víc do brány. Bohužel jsme postrádali štěstí, důraz a také větší tlak. V závěru třetiny jsme sice vstřelili branku. Power–play byla zkouška, chtěli udělat vše pro to, abychom vyrovnali, ale bohužel to nevyšlo. V sobotu nás čeká další zápas, nezbývá nám než se z toho oklepat a pokusit se bodovat proti Plzni.

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): My jsme po dvou prohrách chtěli dnes vyhrát. Hráli jsme dobře z obrany a dali jsme rychlé góly, což nás uklidnilo. Na začátku druhé třetiny začal soupeř trochu více bruslit a my jsme naopak chybovali. I přes četná oslabení nás ale podržel brankář a ubojovali jsme to. Měli jsme také několik tutovek, které nás mohly poslat do vedení 3:0, z těch jsme se ale neprosadili. Naopak – dostali jsme gól na 2:1. Domácí se ještě trochu nadechovali, my jsme utkání ale kontrolovali a soupeře k ničemu nepustili. Za výhru v Mladé Boleslavi jsme moc rádi.